Нашите орхидеи – тема 41

  • 34 044
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 356
Магина, булбестите са предразположени към такива петънца. Ако си останат такива малки точици май е ок, започнат ли да се умножават и растат петната, поне при мен винаги е било началото на края.
Много внимавай с температура и поливане, ако сбъркаш нещо се гътват моментално гадинките. Аз вече не гледам от този тип, не успяхме да се харесаме.

# 46
  • Мнения: 133
Здравейте,  днес се сдобих с тези трите ☺️
Едната се води мини орхидея, другата камбрия. Имат ли по специфични начини на отглеждане?

# 47
  • София
  • Мнения: 940
Магина, булбестите са предразположени към такива петънца. Ако си останат такива малки точици май е ок, започнат ли да се умножават и растат петната, поне при мен винаги е било началото на края.
Много внимавай с температура и поливане, ако сбъркаш нещо се гътват моментално гадинките. Аз вече не гледам от този тип, не успяхме да се харесаме.
А на каква температура се гледат? И как се поливат? Не виждам да има етикетче като при другите, където да е описано. На светло?

Не знам какъв вид е, но като гледам по картинките в интернет прилича на камбрия с тези издължени пъпчици и беличкото топче.

Това било камбрия - прилича на моята.
Скрит текст:


Последна редакция: пн, 06 мар 2023, 19:06 от magina

# 48
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 791
Ееееееееееее, пощуряхте покрай празника. Честити да са ви новите придобивки.
Аз съм предупредила, че у дома повече място няма. Само ходя, гледам и се любувам на красотите. Broken Heart

# 49
  • Мнения: 15 019
От години не бях купувала, все така нямам място, но имам 2 нови орхидеи Grinning

# 50
  • Карлово
  • Мнения: 4 627
Ееееееееееее, пощуряхте покрай празника. Честити да са ви новите придобивки.
Аз съм предупредила, че у дома повече място няма. Само ходя, гледам и се любувам на красотите. Broken Heart
+1 дет"се вика.

# 51
  • Мнения: 5 356
Олеле, Магина, аз съм най-грешния човек за въпроси относно булбестите Grinning Не знам колко растения уморих, преди да се откажа окончателно.
Знам, че искат равномерна влага, не прощават засушаване или удавяне. За температурата, по-скоро топлолюбиви са. Искат и още нещо, дето аз не успях да им го дам, но нямам представа какво е Grinning
Те са хибриди от много видове, не знам точно каква е твоята, но се гледат еднакво. Общо май се наричат камбриеви, или мултихибриди. Дано да се включи някой, който ги умее.

# 52
  • Мнения: 2 809
Да се яви Све пред строя и да разкаже подробно как гледа нейните. Grinning Тя им е майсторка на камбриевите, качва снимки на разкошни растения. Ако има други да заповядат, и аз ще чета внимателно. Не, че не изчетох къде що имаше за четене на три езика и не  изгледах всички видеа дето ми попаднаха, ама друго си е свой човек да те упъти. Grinning

Моята камбрия Чери Бейби отвори пъпките и на втория цветонос, а "Морската ми звезда" Stuck Out Tongue Winking Eye прецъфтя и даже я пресадих.  Сега чакам да видя на къде ще тръгне и какво съм натворила. Blush

magina, от къде е купена твоята червена красота? Не че имам място, ама ако срещна, ще си купя.

Показах снимки на сестра ми на новите ми придобивки, а тя ме попита дали не съм си избила нов прозорец. Joy Вече наистина нямам място, ама за червената ще намеря.

Последна редакция: вт, 07 мар 2023, 07:36 от Sysly

# 53
  • Мнения: 42
И аз съм твърдо не с булбестите. Не съм ги уморила тотално, но имат толкова измъчен вид, чак ми е неудобно да ги гледам. Едната изкара цветонос преди повече от 8 месеца, всички пъпки изсъхнаха или поне не пораснаха, само на върха едни 5-6 сякаш ще цъфнат, а има поне 15 Sob За листата няма да говоря, петна, изгорели връхчета, червени участъци, набръчкани, ужас е. Имам към 5-6 онцидиума и една милтония и не мисля да повтарям. Знам, че прекалих със светлината, но това е единственият ми грях. Нито са жадни, нито са гладни, имат си овлажнител, заради тях го купих, неблагодарна работа е това.

Имате ли опит с толумнии? Имам 2, едната я купих с цветонос преди 3 години и от тогава няма никой. Другата дори не я знам как цъфти, защо така не искат да цъфнат не знам.

И да завършим позитивно, мини маркът, който купих Октомрви вдъхновена от вас, има два цветоноса и се надявам до 2-3 дни да отвори първата пъпка. През 2 часа го проверявам Satisfied

# 54
  • Мнения: 15 019
Ако са толкова сложни, ще ги приема като букет. Влошат ли се, най-много да пратя на спасителна мисия при сестра ми.
Такава червена имаше в Била, на 9.99. И в неделя, и вчера видях в два различни магазина.

# 55
  • София
  • Мнения: 940

magina, от къде е купена твоята червена красота? Не че имам място, ама ако срещна, ще си купя.


От BILLA я взех. Имаше и от тези дето им казвате spider, но с малък цвят, в червено и жълто.

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 2 134
И аз нещо с Камбриеви и Милтонопсис, не се спогаждаме. Имам една стара Камбрия бере душа на село уж по на хладно.Е пуснала е нова булба, има надежда, но най старата булба третата съхне от горе листото. Сега ще видя това жълтото колко ще издържи и новото Нели, което днес ще взема.

# 57
  • Мнения: 2 809
За съхненето и гниенето на старите булби, и опадането на листото, четох, че е нормален процес. Вече няма какво да хранят, свършили са си работа и жизненият им път приключва. Почистват се, от тях няма полза.

Последна редакция: вт, 07 мар 2023, 16:08 от Sysly

# 58
  • Мнения: 42
Дзак! Най-накрая се отвори. Като разцъфне цялата ще кача снимки

# 59
  • Мнения: 4 369


Днешните ми подаръци ♥️



Общи условия

Активация на акаунт