Нашите орхидеи – тема 41

  • 35 742
  • 741
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 134
Здравейте, какво мислите за лампите за допълнителна светлина на орхидеите?

# 76
  • Мнения: 5 432
Много полезно нещо са лампите, за фаленопсиса е от огромно значение да получава достатъчно светлина.

# 77
  • Мнения: 42
За мен лампите са задължителни, особено през зимните месеци. Всъщност при мен лятото е по-тъмно защото съм на ниско и като се раззеленят дърветата не влиза слънце. Но пък зимата дните са кратки. В моите условия без лампи нямам шанс.

В момента едните са отнети и се използват за разсад домати, но това е друга тема Smiley

# 78
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Лампи ползвам в стаята на малкия, защото има тераса отпред, на външния перваз на прозореца му целогодишно има цветя и на вътрешния си е мрачно, особено през зимата. Нагласила съм я на 12 часа и мисля да оставя така дори и през лятото, но ще видим, може да намаля на 8. В другата стая, където прозорците са големи не ползвам лампи.

# 79
  • Мнения: 134
Благодаря, а каква бихте ми препоръчали?

# 80
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Моята е от Али, ето такава:
https://www.aliexpress.com/item/1005003230211341.html?spm=a2g0o. … gUid=YFsC4go2xN59
Шестият вариант, с две продълговати тела.

# 81
  • София
  • Мнения: 3 934
Имам много лампи, защото имам много фалчета. На рафт от 100х40 см. Ползвам по две лед-лампи на 90 см. по 15 W. Едната е 3000 Келвина /топла/, другата е 6000 Келвина /студена/. Купувам от години този вид от тук:
https://www.krushki.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1 … 4f8ee7436ddc3fc16
Към тях взимам един захранващ кабел и 4-5 свързващи кабелчета. Свързвам 5 или 6 лед-лампи една след друга на един захранващ кабел. Разклонителят ми е включен към механичен таймер. Така има ме-няма ме, лампите светват и гаснат по график.
Гледам общо с дневната светлина растенията да имат 12 часа осветеност на ден.

# 82
  • Мнения: 36 666
Аз още съм в болничен, но трябваше да взема нещо от офиса и ги наснимах. Тази жълтата я взех миналата година, след провала с изгнилата (от друг сайт). Не е толкова впечатляваща, но много ми харесва; изкара два цветоноса с много пъпки. Дано да отвори всички. На мен така полегнали ми харесват повече, отколкото да стърчат нагоре, като сурвачки:


А тази беше много жизнена и май е най-често цъфтящата, но миналата година, като правихме малък ремонт, й увяхнаха абсолютно всички листа. Тя го прие най-зле от всички растения. Възстановява се, мисля, че постепенно ще ги смени всички.


Пак минито:

И бившата боядисана, белите не искат да се снимат на фокус - много отразяват светлината от прозореца:


Има още, които не са готови. Simple Smile

# 83
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Като цикламената и аз имам, това ми е най-старото фалче, всъщност беше на майка ми. Миналата година след като прецъфтя ѝ се случи абсолютно същото - изсъхнаха листата за нула време. Центърът е жив, пусна две малки листенца и дотам. Има корени, но нито растат, нито съхнат, абсолютно замръзнала в развитието си. Нямам идея какво се случи, не сме се местили, седи на едно и също място 10 години.

# 84
  • Русе
  • Мнения: 1 854
Да се яви Све пред строя и да разкаже подробно как гледа нейните. Grinning Тя им е майсторка на камбриевите, качва снимки на разкошни растения. Ако има други да заповядат, и аз ще чета внимателно. Не, че не изчетох къде що имаше за четене на три езика и не  изгледах всички видеа дето ми попаднаха, ама друго си е свой човек да те упъти. Grinning
Sysly, благодаря за хубавите думи! Напоследък май моите камбриеви оцеляват не заради мен, а въпреки мен!

# 85
  • Мнения: 3 118




[


Не знам защо всички излязоха на чорчик.

# 86
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 843
Но пък са красиви. Simple Smile

# 87
  • Мнения: 23 122
Форумският софтуер нещо не работи и ги обръща.

# 88
  • Мнения: 6 373
Един скромен скрит марк ми се е появил без дори да съм разбрала че има цветоносче между листата 😂
Само една пъпчица е, но мисля е разбираемо като е бил така засенчен..

# 89
  • Мнения: 6 390
Моят пък ми е сърдит тази година.

След няколко години реанимация най-накрая ми цъфна първият биглип:

Общи условия

Активация на акаунт