В какво да вярвам

  • 3 707
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, от много време чета и се опитвам да намеря себе си в темите, но....
И сега да кажа! Не вярвам вече в нищо и никой! Молих се на Господ, на Ангели, на висши сили, каквито и да са те, практикувах силата на мисълта....и още и още....
Никаква полза от нищо! Вярвам, че има висша сила, но не помага! Просто ни е създала, експиримент и каквото са създали- това!
В четвърти клас останах без майка, баща ми е добър, но студен човек. Изгледах се сама, изгледах и сестра ми. На 16 се омъжих, като този човек за мен беше всичко, порастнах с него! На 19 бях с 2 деца и на 27....вдовица...рак...
Продължих някак. Заради децата се мобилизирах. Децата порастнаха. Със сина ми и до ден днешен ядове. Добро дете, но хазарта не прощава. Приливи и отливи...2018 на Нова година срещнах човек, който ме накара да повярвам, че ще ми е подкрепа. Уви....Подигравки, обиди, унижения....Изпаднах в състояние, което е трудно да обясня. Децата вече са големи, не им се занимава с мен...Самотна съм и много наранена, обидена, смачкана, прегазена.. .
Молих се на всичко, което уж съществува не да върне човека до мен, защото човек, който се подиграва с миналото ти, с болката и страданието ти, няма място в нечий живот, а да ми дадат сила да мина за пореден път през трънливия път....
Няма сили
Създадени сме като експиримент и някой стои и ни гледа сеира......
Що за живот е това????

# 1
  • Мнения: 1 804
Съжалявам за всичко,което Ви се е случило.Но въпреки всичко потърсете някаква опора вътре в себе си.Все пак имате две деца.
Ако със сина отношенията не вървят,другото дете не Ви ли радва с нещо?Нямате ли приятелки или близки познати,с които поте да излизате на кафе и да се разнообразите?Трудно ще срещнете  друг партньор,на който да се доверите,но не губете кураж!

# 2
  • Мнения: 3 727
А вие, сама, като човек и като характер, харесвате ли се? А децата си, тях харесвате ли?

# 3
  • Мнения: 31 719
Историята ти ми напомни за тази смешка



Да, висши сили има. Ама лично аз не ги познавам. Гадости и аз съм имала. Ама не ми се разказва.
Съдби най-различни и ако седнеш да се разровиш, ще разбереш, че има хора по-зле и от теб.
Животът на всеки е различен. Един има по-малко гадости, друг повече.
Имам чувството, че много се вкопчваш в миналото си, вместо просто да си живееш живота. И очакваш някой отгоре да ти оправи живота. Ама не става така.
Сина ти е хазартаджия. Ми ок, направила си всичко необходимо, но не потъвай с него. Да се оправя.
Гледай си другото дете поне.
Ходи на работа, излизай, на разходки, на театър, кино, планини, с приятелки. Намери си хоби.
И стига си мислила за миналото, просто живей.

# 4
  • Мнения: 4 208
Не разбрах на колко години сте? Дори децата да са големи, ти си родила рано и най-вероятно не си на повече от 40-45 год.
Тъкмо е дошло времето да се съсредоточиш върху себе си. Излез от коловоза, промени нещо. Запиши се на някой курс, танци, туристическа група. Пък защо не и в университета. Така ще смениш и средата и нагласата си за живота, ще вземеш нещата в свои ръце. Както казва поговорката - помогни си сам, за да ти помогне и Господ. Бъди активен участник в живота си, не чакай друг да ти го оправи.
И неминуемо ще срещнеш някого...
Желая ти успех!

# 5
  • Мнения: 3 250
Спри са вярваш на опорите в живота.
Нима мислиш, че има мъже, които стоят и само чакат някоя, която има нужда от опора, да ги оцени като такава. И са хукнат да опират, подпират или не знам как се казва.
Ти си жива не за да страдаш, а за да го живееш този живот.
Хванала си се с някакъв тюфлек, за да ти помага в живота, обаче сметката излязла крива. Нормално. Ти търсиш изгода (не го казвам като обида), но и той е търсил това. Че и е простак.
Пълно е с такива, не е като да си нацелила единствения.
Просто смени критерия, защото този не работи.

# 6
  • INFJ
  • Мнения: 9 362
Спри да мислиш, че "нещо" ти гледа сеира, и поеми отговорност за собствените си избори, грешки, живот.

# 7
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 892
Явно си в период, в който си правиш равносметка, даваш си оценка как живееш и е перфектното време да разчистиш плявата около себе си. Не се вторачвай в миналото, каквото било - било, млада си, гледай напред. Не обвинявай никого, нито живите, нито мъртвите, нито господ или някакви други сили, ами се стегни и помисли как да излезеш от тази дупка. Ако нямаш близък, който да те изслуша и да ти даде съвет, може да се обърнеш към психолог. Има хора, които са способни сами да се хванат за косата и да се издърпат от блатото. Ако не си от тях, не е срамно да потърсиш помощ.

# 8
  • Мнения: 18 562
Говори ,тук си анонимна ,но и пред огледалото можеш, или напиши някъде , да излезе каквото е в теб.
 Образование оформила ли си ,като си се омъжила дете още,  ако пък ти допадат занаяти, ценят се ръчни неща,  впусни се там.
 Търси удовлетворение ,чети , излизай ,синът трудно ще откопчиш от хазарта, но да харчи свои  пари ,не твои, не са заплитай в това,   и двамата ще потъвате и  е вредно.

# 9
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Ами вярвай в себе си, болшинството хора които постигат нещо го постигат със собствени усилия. То и в библията пише, че молитвите не са за добиване на земни блага. Хващаш се и действаш, не да чакаш нещата да се оправят всевише. И или намали поезията или мини към по-борбени неща, иначе просто дълбаеш надолу. Има много вдъхновяващи лозунги из фейсбука, просто се запиши в някоя група където си разменят такива ведри мъдрости дето карат четящия да си мобилизира силите и да гледа позитивно на нещата.

# 10
  • Мнения: 2 926
В какво да вярваш ли? Само в себе си, в никой друг. Няма да намериш мъж, който да ти е опора. След определена възраст всеки гледа само себе си. Съветвам те и ти да го правиш. Така би живяла по-лесно. Съсредоточи се върху това да си способна да живееш и да се оправяш съвсем сама. Временна изгода от мъж можеш да изкопчиш, но не постоянна. Затова грабвай, каквото ти се предлага и бягай на завет! Сина си го зарежи! Не се чувствувай солидарна с пороците му. Не си длъжна. Глупостите с бог и висши сили си ги избий от главата! Не можеш ли да си помогнеш сама, никой не може! Успех!

# 11
  • Мнения: 18 300
Е, виждам и някои положителни неща. Имаш отгледани деца. Здрава си. Някои биха дали много да имат това.

# 12
  • Мнения: 5 234
Грешка е човек да очаква друг да му даде вътрешен мир. Сам трябва да го постигнеш. Ако все чакаш решението да дойде отвън и се чудиш кого да обвиниш за неуспехите си, вместо да оцениш обективно ситуацията и да положиш усилие за положителна промяна, няма да постигнеш нищо.

# 13
  • Мнения: 21 457
Авторке, Бог помага, но в кошара не вкарва.  Имала си тежък живот с много трудности и след като си преодоляла повечето - загуба на партньо, , отгледала си сама две деца, сега се сдухваш от това, че някакъв те обиждал. Като те обижда - айде у лево. Зависима ли си нещо от него,  не си.  Правилно са ти казали да не търсиш опора, защото няма такова нещо. Никой не мечтае да е опора на някого.
Живей спокойно без такива самоанализи и гледай да си създаваш непрекъснато малки радости, бъди доволна от всеки хубав ден без драми и гадости, нали виждаш какво става наоколо. Намери си си приятели, или хора, с които имате общи интереси, някакво хоби. Ако имаш късмет, ще намериш и партньор, но не с нагласата да те закриля и да ти помага, защото така не става.

# 14
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 100
Ако толкова си чел/а щеше да разбереш, че има едно висше чувство наречено благодарност, а покрай силата на мисълта има намесени положителни мисли и чувства. Ако толкова си религиозен/на щеше да знаеш, че Бог изпраща изпитания и че нищо не е случайно и падащо наготово от небето.
Ако подозираш съмнения и мистерии на случващото се щеше да прочетеш, че има минали животи.

Не си единственият човек с проблеми.
Има и психолози между другото.

Общи условия

Активация на акаунт