Студенти в Нидерландия - 16

  • 59 969
  • 719
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 6 568
Айндховен има 2 големи университета, а и покрай Филипс , става технологичен хъб на Нидерландия.


Точно Филипс пък... тази компания продължава да запада и да се свива. Не случайно я роят на по-малки компании като дават права за използване на логото. Миналата година се разделина на още две - domestic appliances с ново име Versuni и Persona Care, което запазва Филипс като бранд. Но всичко останало е продадено на други фирми, които само слагата лотого (пример TP Vision продава телевизорите си с надпис Philips).
Очаквам още доста да се свие компанията, бурното й и иновационно развитие е далече в миналото.
Аз мисля, че нещо се получи недоразумение. Доколкото знам се ползват бивши фабрики/офиси на Филипс и те са основателят така да се каже, но в момента има над 250 компании в този технологичен хъб около Айнховен. И start-up, и утвърдени:
https://www.hightechcampus.com/about-us

# 691
  • Мнения: 2 992
Филипс дава началото преди години за създаването на този технологичен хъб.
Живяла съм до Ротердам и съм наясно с възможностите за настаняване там и около града. Има метро, което стига до доста околни населени места ( прекрасни), някой от тях с над 100 хил души население

# 692
  • Мнения: 2
Здравейте! Някой знае ли от къде се получава кода, който се иска за наемане на студентска стая в сайта на xior-booking.com?

# 693
  • Мнения: 59
От университета, ако работят с Xior. Ако не, търсите само стаи без код.

Здравейте! Някой знае ли от къде се получава кода, който се иска за наемане на студентска стая в сайта на xior-booking.com?

# 694
  • Варна
  • Мнения: 1 416
Здравейте! Някой знае ли от къде се получава кода, който се иска за наемане на студентска стая в сайта на xior-booking.com?
За EUR са без (бяха) код. Ние вече платихме и си имаме стая. Една грижа по-малко.
Скрит текст:

Ето тук има две стаи за Хага

Последна редакция: ср, 17 май 2023, 13:59 от k_savova

# 695
  • Мнения: 1 401
Ако все още има търсещи квартира в Грьонинген, преди малко във Фейсбук групата на българите в града, баща е публикувал обява, че дъщеря му си търси съквартирантка. Наемът е 800 евро с всичко, мезонет само за двама. Трябва да му се пише лично.

# 696
  • Мнения: 34
Здравейте! Ако излезе стая или квартира за Айндховен, пишете, моля!

# 697
  • Мнения: 41
И ние продължаваме с търсенето за Айдховен,още нямаме квартира, надявам се скоро да изгрее и за нас слънцето .

# 698
  • София
  • Мнения: 7 065
А пък аз вече се чудя ще получим ли скоро писмо от университета с договор и подробности за плащането... Уж май месец... 😆👀

# 699
  • Мнения: 1 687
Слънчева, дъщеря ми преди две години го получи края на Май.

# 700
  • Мнения: 1 269
На синът ми този месец  са му намалили сумата за разхода на  ел.емергия, газ и вода, в общежитието,  дори му били върнали сума надплатена в предходните месеци.

# 701
  • София
  • Мнения: 18 679
Слънчо, проверявайте спама и ако подозрително много се забавят нещата, пишете им вие! При нас така се получи неприятно с писмото за прием - синът ми не го беше получил, по неясни причини, добре че като взе да наближава края на срока, го накарах да пише на консултанта да иска информация от университета, че иначе можеше още да си чакаме. После оттам ни пратиха инфо, че писмото е било изпратено повече от седмица преди това - така и не разбрахме как е възможно да не го получим, но - факт. Другия вариант е моята блейка да го е изтрил нещо по грешка, ама чак пък толкоз не ми се вярва. Абе, много странна история. Я вземете им пишете, ако до 25-ти не дойде нищо.

# 702
  • Мнения: 365
И на моя човек, при ежегодното увеличение на наема, всъщност се получава намаление, тъй като спада цената на консумативите с около 40 евро.

# 703
  • София
  • Мнения: 7 065
Благодаря, момичета!
Белинда, казах му за вашия случай. Провери пак studielink, пощата...и се сети за Osiris. Оказа се, че точно там има промяна в статуса, която не е потвърдил. Потвърди я, получи мейл с потвърждение и препратка към банковите детайли и начуна на плащане. Предполагам, че оттук нататък се очаква само да преведа сумата... Или ще има още мейли? Загубих се нещо, но така е като иска сам да се справя. 😠

# 704
  • София
  • Мнения: 482
Здравейте, чрез едно българче студент, имам контакт с нидерландец, който току-що ми писа, че има стаи в Тилбург. Ако някой се интересува, мога да направя  връзка.

Общи условия

Активация на акаунт