Студенти в Нидерландия - 16

  • 59 908
  • 719
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 770
Здравейте, писах на лични.

# 706
  • Пловдив
  • Мнения: 31
Дъщеря ми търси усилено квартира в Грьонинген. Днес е била на оглед. Стаята, която предлагат е без регистрация. Въпросът ми е на нея нужна ли е нова регистрация, при положение, че вече има BSN номер. Тя ще кандидатства и втората си година за студентски заем. И въобще се чудим дали да я вземем.

# 707
  • Cobrs
  • Мнения: 791
Благодаря, момичета!
Белинда, казах му за вашия случай. Провери пак studielink, пощата...и се сети за Osiris. Оказа се, че точно там има промяна в статуса, която не е потвърдил. Потвърди я, получи мейл с потвърждение и препратка към банковите детайли и начуна на плащане. Предполагам, че оттук нататък се очаква само да преведа сумата... Или ще има още мейли? Загубих се нещо, но така е като иска сам да се справя. 😠

Слънчева, вие в ТУ Айндховен ли бяхте приети? В Озирис дъщеря ми не вижда нищо ново, няма банкови данни. Има само две съобщения. Дали би могла да попиташ какво точно трябва да се вижда и потвърди?

# 708
  • София
  • Мнения: 7 061
Като влезе в Озирис излиза съобщение в червено, че не е довършен процеса или не е потвърден приема... нещо такова.
На последната страница от всички 4 има отворени нови диалогови прозорци, като са свързани с това, че има условен прием. В първият прозорец трябва да потвърди, че приема, във втория отбелязва къде живее - в или извън Нидерландия,  в третия дали е със стипендия.
След което получава мейл...

# 709
  • Мнения: 1 072
Може ли някой да ми каже,  за общежитията в Делфт, колко горе-долу е първата вноска, която трябва да внесем ? Искам да преценя, дали имам достатъчна сума по картата, за да мога евентуално на 26 май, като излязат предложенията за стая в общежитие, да платя веднага.

# 710
  • Cobrs
  • Мнения: 791
Благодаря ти, Слънчева, за детайлното обяснение! Нищо не се визуализира при нас, за съжаление. Явно ще трябва да пише на университета.

# 711
  • Мнения: 4
Здравейте!
Освобождава се стая в Грьонинген!
Стаята е в общежитие е за чуждестранни студенти първи курс -  бакалавър или магистър.
Синът ми ще освободи стаята вероятно във втората половина на м.Юни.  Договорът е за една година.
За повече подробности, моля изпращайте лични съобщения.

# 712
  • София
  • Мнения: 162
Може ли някой да ми каже,  за общежитията в Делфт, колко горе-долу е първата вноска, която трябва да внесем ? Искам да преценя, дали имам достатъчна сума по картата, за да мога евентуално на 26 май, като излязат предложенията за стая в общежитие, да платя веднага.

Няма да имате опция да платите веднага. Тази система не работи така.
Щом сте допуснати до платформата на 26 май, влизате, избирате и буквате стая от наличното предлагане. Вярвам, че ще има достатъчно предлагане на 26-ти /поне така беше миналата година/. След това ще получите потвърдителен мейл че сте букнали, т.е. стаята си е ваша и ще ви дадат инструкции за първото плащане и договора. Плаща се мисля в рамките на няколко дни след това, но в мейла ще ви пишат всичко.
Първата вноска включва три наема - първия /част от август 23/ и последните два /юли и част от авг. 24/, но тъй като не са цели месеци, ние сме платили грубо към 1600 евро към средата на юни. Тази година се движат малко по-рано, така че може би плащането ще се изисква началото на юни. После си се плаща месец за месец. На практика DUWO си ги теглят от холандската сметка на студента, като му пращат и фактури.

Имайте предвид, че миналата година за нас платформата се отвори за букване по обяд, а не още сутринта, както очаквахме. Не знам как ще е тази година, но не се панирайте. Заредете се с търпение, добра интернет връзка и студента да си проверява пощата вкл. спама. Възможно е да пуснат линк с парола предишния ден и да може да влезете и да огледате какво има налично, но не е гарантирано.

УСПЕХ И КЪСМЕТ!

# 713
  • Мнения: 1 072
Много Ви благодаря ! Точно на 26 май е и абитуриентския бал на студента, така че напрежението ще е още по-голямо. Дано платформата отвори рано  тази година .

# 714
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Здравейте, имам въпрос относно supplementary grant. Синът ми получава следното съобщение, когато опитва да кандидатства



На някой кандидатствал наскоро случвало ли се е? Или той бърка някъде ...

Благодаря!

# 715
  • Мнения: 5
Здравейте, чрез едно българче студент, имам контакт с нидерландец, който току-що ми писа, че има стаи в Тилбург. Ако някой се интересува, мога да направя  връзка.


Здравейте,
Изпратих Ви лично съобщение, че се интересувам от информацията за предлагани стаи в Тилбург.
Ще съм Ви много благодарна, ако ми изпратите контакти.

Хубав ден!

# 716
  • Холандия
  • Мнения: 2
Здравейте,

Казвам се Лазар Попов и живея 5-та година в Грьонинген. В момента уча магистър по изкуствен интелект и участвам в студентска организация Bulgarian Society Groningen ( https://bulgariansocietygro.nl/ ).
 
Аз и мои приятели от организацията решихме, че можем да помогнем с ходенето на огледи за хора в България, така че ако ви трябва помощ моя телефонен номер е +31644910369, или ми пишете на имейл domakin.nl@gmail.com

П.С. Може да помогнем само в Грьонинген и близките градове като Леуварден.

Поздрави!



# 717
  • София
  • Мнения: 7 061
Maggrat, пиша специално заради вас. Днес синът ми получи мейл от ТУ/Е, в който го уведомяват за генериран мейл/акаунт на сървъра на ТУ, с който ще получи достъп до учебни материали, график за лекции, изпити, срокове за проекти.., всичко това ще може да достъпне от 1.юли. Ако дъщеря ти все още нищо не е получила, пишете на университета.

# 718
  • Cobrs
  • Мнения: 791
Maggrat, пиша специално заради вас. Днес синът ми получи мейл от ТУ/Е, в който го уведомяват за генериран мейл/акаунт на сървъра на ТУ, с който ще получи достъп до учебни материали, график за лекции, изпити, срокове за проекти.., всичко това ще може да достъпне от 1.юли. Ако дъщеря ти все още нищо не е получила, пишете на университета.

Много ти благодаря! Ще я попитам задължително. Тя получи conformation letter и мисля, че тона беше последното от университета

# 719
  • Мнения: 1 399
Успех на всички в новата Тема 17

Общи условия

Активация на акаунт