За Новогодишното меню

  • 13 669
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 10 797
Да се похваля, че вече приключих с готвенето!  Grinning

Сготвих много, за да мога следващите дни само да лежа пред ТВ.  Laughing

# 46
  • Мнения: 2 126
Нашето меню ще бъде капама,салати - руска (вместо картофи я направих с дребни макронки),салата с риба тон,царевица,краставички и майонеза,"Снежанка",Руло "Стефани" и кебапчета (има такива дето не ядат капама).Десерти - сладки кошнички,руло и разни други слаки които всеки ще донесе.За пиене вино,ракийка,бира,шампанско Grinning

# 47
  • Варна
  • Мнения: 10 797
За пръв път направих едно месо, нещо като пържоли, в оригинал рецептата се казва "мясо по-французски", сестра ми я прави от доста години, имах я записана в един тефтер, и резултатът беше страхотен:  Simple Smile
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1847426

# 48
  • Мнения: 22 867
За пръв път направих едно месо, нещо като пържоли, в оригинал рецептата се казва "мясо по-французски", сестра ми я прави от доста години, имах я записана в един тефтер, и резултатът беше страхотен:  Simple Smile
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1847426

Много апетитно изглеждат! Ако имаш време и възможност сподели рецептата!  bouquet

# 49
  • Варна
  • Мнения: 10 797
За пръв път направих едно месо, нещо като пържоли, в оригинал рецептата се казва "мясо по-французски", сестра ми я прави от доста години, имах я записана в един тефтер, и резултатът беше страхотен:  Simple Smile
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1847426

Много апетитно изглеждат! Ако имаш време и възможност сподели рецептата!  bouquet

Много е лесна и бърза за приготвяне.

Пържолите (в моя случай бяха свински) се начукват, нареждат се в намазнена тавичка, посоляват се, малко черно пиперче се слага, отгоре се наръсват със ситно нарязан лук, настъргано на ренде кашкавалче, мажат се с майонеза и се пекат около 30 мин.  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 22 867
  bouquet  bouquet  bouquet Благодаря! Ще се пробва! Весела новогодишна нощ!

# 51
  • Мнения: 400
Ето, това е нашето меню:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=23441&AlbumId=83310
Основното е капамата. Другото не е нещо особено. Тази година сме си сами с мъжа ми и детенце.

# 52
  • Мнения: 2 126
Ето, това е нашето меню:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=23441&AlbumId=83310
Основното е капамата. Другото не е нещо особено. Тази година сме си сами с мъжа ми и детенце.

Много хубаво меню си стъкмила,снимките са супер.Много ми хареса как си оформила баклавата.Незнам точно как става ама ще взема по снимката да се пробвам някой път Peace

Честита Нова Година на всички!

# 53
  • Мнения: 400
Ето, това е нашето меню:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=23441&AlbumId=83310
Основното е капамата. Другото не е нещо особено. Тази година сме си сами с мъжа ми и детенце.

Много хубаво меню си стъкмила,снимките са супер.Много ми хареса как си оформила баклавата.Незнам точно как става ама ще взема по снимката да се пробвам някой път Peace

Честита Нова Година на всички!

Ако искаш ще ти пратя схемата..

# 54
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Честита Нова Година на всички - бъдете здрави и успешни във всяко начинание!  bouquet

Ето малко снимки от това което правих - капамата, сърмите, предястията и салатите не съм снимала(то нямаше и време, че гостите бяха гладни)! Но десертите поне успях да щракна. Laughing

Баклавата -

Тиквеник от бутер тесто -

Целувчена торта Рафаело -

И пак тортата, но в разрез -

# 55
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Леле, Нат, какви красоти......

# 56
  • Мнения: 2 211
Наталина, ти да не би да си художник или нещо такова? Имаш талант за стайлинг.

# 57
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Благодаря ви момичета!  bouquet

tety, рисуването никога не е било измежду най-силните ми таланти. Да, идеи имам но реализацията им е много често извън възможностите ми за съжаление!  Hug Heart Eyes

# 58
  • София
  • Мнения: 3 816
Момичета ,страхотни са ви нещата,които сте приготвили.Наталина,може ли рецептата за целувчена торта Рафаело,моля.  bouquet

# 59
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
geleva, тя таз торта си е такава моя вариация на тази торта Рафаело. Крема е същият - кондензирано мляко, масло и кокосови стърготини. Но вместо блат, реших да направя платки от целувчено тесто, защото ми бяха останали белтъци от козунаците. Така че, разделих 9 белтъка - по 3 за всяка платка.

За едната платка са необходими:

3 белтъка
250г кристална захар
щипка сол
няколко капки лимонов сок или оцет
1с.л готварско нишесте - царевично или картофено(каквото ви попадне)

Започвате за разбивате белтъците с щипка сол на най-ниската степен, докато белтъците станат на пяна. Прибавяте лимоновия сок и пускате миксера на най-високата степен и постепенно(най-малко на три пъти, прибавяте захарта). И биете поне 6-7 мин. Накрая прибавяте и нишестето и биете още минута. Снега трябва да е наистина много гъст.

През това време, си очертавате на хартия за печене кръг с диаметър - 26/28см(аз очертах с формата за торта-28см) и намажете с масло(иначе се отлепя трудно). С помоща на пош или найлонов плик, нанесете сместа върху начертания кръг, като правите спирала от края към средата и се стремите тестото да е нанесено по-дебело. Дори ако имате достатъчно смес, може да направите още един кръг отгоре. Не заглаждайте с нищо за да не се разлее.

Същото повтаряте с останалите белтъци. Ако имате фурна с вентилатор, може да сложите всички три тави с очертаните кръгове и да сушите на 100/110 градуса за около 2 часа. Ако нямате, занятието ще ви отнеме тройно повече време. Но хубавото е, че платките могат да се приготвят и няколко дни предварително(или да се пекат ден след ден). Платките се остават да изстинат в топлата печка и се отлепят от хартията, чак когато са студени и твърди(трябва да са много твърди).

Количеството крем в началото не ми се стори достатъчно, защото тъй като платките са твърди, не могат да слегнат към крема веднага. Но след няколко часа, нямаше проблем. А да аз сложих и банан между платките.

Може да ползвате и друг крем - шоколадов или с орехи. Още и различни плодове... Но е добре крема да не е много течен , за да не попие много и да не се размекнат платките.

Ами това е, ако нещо не е ясно, питайте.

Общи условия

Активация на акаунт