Защо се мерят тоновете?

  • 7 169
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 183
Мога ли да попитам,тоновете се мерят преди термина или след,защото на мен още не са ги слушали,а на следващия преглед вече ще съм след термина(може би тогава ще ги слушат  newsm78)?


Е как не са ги слушали до сега Shocked
Ами не са още,само на ехографа го гледат и това е  Thinking

# 16
  • Мнения: 316
Мога ли да попитам,тоновете се мерят преди термина или след,защото на мен още не са ги слушали,а на следващия преглед вече ще съм след термина(може би тогава ще ги слушат  newsm78)?


Е как не са ги слушали до сега Shocked
Ами не са още,само на ехографа го гледат и това е  Thinking
Май искаш да кажеш, че запис на тоновете не са ти правили   Peace
Тоновете ги слушат на всяка консултация, но запис се прави ако има проблем или ако преносваш.  Thinking

# 17
  • Мнения: 104
и на мен първата бременност не са ми правили запис на тонове и за това се  учудих,че сега са се затръшкали да ми правят.Правиха ми когато ме приеха да раждам,поради причината която по горе е описана- и то с право,но сега не ми е ясно newsm78

# 18
  • Мнения: 41
Мога ли да попитам,тоновете се мерят преди термина или след,защото на мен още не са ги слушали,а на следващия преглед вече ще съм след термина(може би тогава ще ги слушат  newsm78)?
Naughty С влизане в 9 месец, тоновете се записват всяка седмица в болницата в която си избрала да раждаш,а след термина всеки ден! Naughty
До колкото знам  тоновене показват дали бебчето е добре,ако са лоши се предизвиква раждане!
  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 1 877
Забавяне на тоновете на бебето са показателни за различни проблем с плода. Мърдането на бебето не означава, че всичко му е наред!!! Феталната морфология в 33 седмица, не означава, че не може да възникне проблем по-късно (примера с увиването на пъпната връв е показателен).

С първата си бременност нямах никакви проблеми до края. В деня, в който получих контракции обаче тоновете на бебето почнаха да се губят (от 160 падаха на 60-70 в минута) при всяка контракция - за проблема не ми се говори подробно. Това доведе до спешно секцио и благодарение на "меренето на тонове" аз и дъщеря ми сме добре сега...

# 20
  • Мнения: 6 461
Забавяне на тоновете на бебето са показателни за различни проблем с плода.
Поради това ,че тоновете на първото ми детенце  бяха паднали и беше ясно че плода страда ,се наложи използването на форцепс за спасяване на живота на бебчето ми .

# 21
  • Мнения: 3 500
Ще ти разкажа един случай, който ми разказа моя гинеколог.Една мацка в началото на 9-ти месец отива да й мерят тоновете.Оказва се, че са много ускорени.Той я праща да се поразходи и пак да се върне след малко.Мери ги, пак ускорени.След два часа я вика за секцио и се оказва при ваденето на бебето, че е било с неколкократно увита пъпна връв около врата и че чрез ускорените тонове сърцето е компенсирало за известно време задушаването.С бебето всичко е ок, намесата е била навременна.Ето защо се мерят тоновете.Слуша му се сърцето как бие, дали бие в нормални граници.

# 22
  • Мнения: 999
Тоновете се следят, за да покажат дали има страдание на плода  Peace
и аз мисля така. аз пренасях няколко дни име караха да ходя през ден, деже деня преди да родя ходих двапъти. така ако нещо не е както трябва предизвикват  раждане

# 23
  • Мнения: 817
Ок,но нещо невдявам!
В 33г.с. бях на фетална и там се видя че няма аномалии на плода и всичко си е по местата Praynig
А за това,че плода е жив той не спира да мърда и аз мога да го кажа без мерене. Praynig
Според мен явно е нещо в зависимост от забързани и забавени тонове определят дали ще излиза,защото се прави в 9 месец,или бъркам нещо Thinking



Това дали ти ще кажеш дали мърда или не, не е от значение за доктора. Той е длъжен да се увери чрез апаратура.
А последното изречение ми звучи смешно  Party Извинявай за което  Simple Smile


Абсолютно без значение мърда или не бебето, тоновете трябва да се мерят!

Общи условия

Активация на акаунт