Люта зима е дошла, студ не плаши НОЕМВРИЙСКИТЕ деца!

  • 12 728
  • 283
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 465
ооо аз затварям вратите на кухнята, банята и тоалетната задължително. В кухнята имаме печка, чиято врата се нагрява доста при употреба и ме е страх да не се залепи за нея. Отделно си има предпочитание и към кофата за боклук, и след като веднъж пусна дистанционното на телевизора в нея, всякакъв достъп до кухнята беше тотално забранен. С прекратяването на оставяне на малки предмети по масите, явно няма да се справим. Правим го несъзнателно и аз, и мъжът ми.

# 256
  • Мнения: 1 288
и при нас безпорядъкът е пълен. на мен не ми пречи, но когато дойдат външни хора ми е малко неудобно. щом прибера поне една част от играчките, кейти решава, че точно прибраните играчки са най-интересни и докато не ги извади отново, не може. скоро ще поръчваме голям шкаф само с врати, без витрини и етажерки, поне на долните нива. няма начин. всички ниски масички и други подобни вече са направо опасни. все ще оставя нещо дребно- монети, дъвки. а и ръбовете. писна ми да се стресирам. когато почне да разбира, ще върна старите мебели. ама то дотогава ще е ред на второто  ooooh! както казваше една от "сексът и градът": чудехме се дали с мъжа ми да имаме деца или да си поръчаме дизайнерски мебели. е, избрахме мебелите  Laughing само че при нас изборът е децата  Grinning
утре мисля да ходим на ваксина. ако се отложи нещо, ще звънна на тити да се разберем къде ви е срещата, за да дойдем и ние.

# 257
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
На мен ми се ще да се видя с Доминика, но по туй време и нататък Иван обикновено е кисел за трима, щото му се спи. И заспива щом го сложа в количката или влезем в превозно средство. Остава ми варианта да ви потърся по телефона ако към 4 следобед още сте някъде заедно. Или ако дребния по някакво чудо реши да не спи, както в събота. За цял ден спа 3 минути ( не 30, а 3 минути. не е печатна грешка)

# 258
  • Димитровград
  • Мнения: 1 754
Tакам,добър ден и от нас!!!Много намислих да пиша и дано да не пропусна нещо...
Първо-честити ходещи крачета на Петра!!!Да не пада и да ходи стабилно!
За снимките-аз съм маниак и има около 5-6 ГБ,а в албум има около 100,като до шестия месец бях много сериозна,а скоро не съм вадила.Сега и аз вчера четох темата в клю-то и мисля да поръчам на куп 300 снимки и да мирясам после за известно време,значи гланц ще поръчам.
Симка,имам една приятелка,на нея сина й така правеше пристъпи,при тях било наследствено от бабата Crazy,нищо не помогна,чакаха го да израстне проблема и след 3 годишна възраст вече не е правил пристъпи.Сега е дете-мечта,ако това може да те успокои малко,просто такъв син пожелавам на всяка майка,много е отговорен и самостоятелен и послушен.Иначе това,което си описала за Роси е едно към едно с неговите пристъпи(бивши).
Диди79,(набор си ми май),вече са ти отговорили подробно за обрива.И аз мисля като Майчето,при ваксините всичко е възможно.
Поля,да се оправя бързо Поло Hug!
За децата,които идват на гости-Едита дава всичко(засега),даже забелязвам,че големите повече я дразнят като те и взимат играчките и не й ги дават.Сигурно е въпрос на време да се научи и тя така да дразни.
Aйде,до после пак Laughing.

# 259
  • София
  • Мнения: 244
Дааа, хаосът значи е повсеместен, наистина най-неприятно е, като дойдат гости, усещам се, че започвам да отказвам покани за гостуване, като си помисля колко трябва да прибирам преди това Mr. Green
Майче, честито прохождане на Петра Hug Дано не ти се налага много да вървиш след нея.
Вики продължава да иска да я нося непрекъснато, вече и навън ми прави тези номера, не иска да ходи, а само на ръце. Едната ми ръка се е повредила вече, китката ми дава фира hahaha Но пък преди малко детето заспа само и то в кошарата, чудо на чудесата, подозирам, че няма да спи дълго, но здраве да е. Сега уж минаваме на спане само по веднъж на ден, засега с променив успех, в тази връзка-защо така спят по-кратко, след като откажат сутрешния сън, или само при нас е така? Аз очаквах, че след като спи веднъж, ще спи поне 3 часа, а тя повече от час и половина не изкарва #Crazy

# 260
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
...защо така спят по-кратко, след като откажат сутрешния сън...
щото иначе няма да остане време за магарии  Mr. Green. Това на майтап, в същност не знам защо.

# 261
  • Димитровград
  • Мнения: 1 754
Повече от час и половина-два не спи.Времето за магарии се увеличава,ако не излезем навън.

# 262
  • Мнения: 2 723
Ние от днес сме на кухня. Тая дето я носят на вратата и всички я оплюват  hahaha На доброто прасе му хареса.
И ние искаме на среща. Нали ще кажете кога и в колко Thinking

# 263
  • Мнения: 1 288
кейти напоследък откарва по около 3 часа следобеден сън. освен това нощният сън пак стана 12-часов. пу-пу-пу. аз го отдавам на това, че вече ходи и тича по цял ден и се уморява много. особено сега на хубавото време като направи една продължителна разходка, едва си изяжда обяда и е отнесла плувката. ама тя по принцип си е поспалива, като майка й  Embarassed
никси, от коя кухня. аз поръчвах от хер бебе и наистина не съм доволна. кейти я харесваше, но всичките манджи бях с консистенцията на супа. а аз съм против да сгъстявам манджите с хляб. така че се отказах. освен това грамажът беше малък- 200гр, а моята принцеса си хапва поне 220-250гр.

# 264
  • Мнения: 592
Снимките - сортирам ги по месеци и си избирам най-хубавите за албумите. Естествено в началото имаше много снимки, но се га по рядко и правя. Сега я снимам повече с камерата.

Ваксина - немога да разбера защо педитата твърдят, че неможе да е от ваксината newsm78. Ники нали изкара рубиола - докторката в инфекциозна болница, каза че това е нормална постваксинална реакция, когато организма е с отслабена имунна защита /когато растат зъби, при тези зимни грипове и т.н/. нашто педи като каза, че не е виждала такова нещо, било само по учебниците нали се сащате какво ми идваше да направя за дето ме шашна така. Забравих да кажа, че реакцията се проявява от 7 до 14 ден!

Симка,имам една приятелка,на нея сина й така правеше пристъпи,при тях било наследствено от бабата Crazy,нищо не помогна,чакаха го да израстне проблема и след 3 годишна възраст вече не е правил пристъпи.
и аз познавам такова момиченце, всичко се оправи към 3г., до тогава имаше проблеми само когато вдигаше много висока температура.

# 265
  • Мнения: 2 292
привет  Wink
Саши оzдравя от ужасния грип, но моя мислост се тръшна и то ужасно болна. Добре, че мсжа ми беше в отпуск в къщи  Wink
Играчките биват иzравяни от кошовете  ... има 2 коша и един сандък ... раzхвърлят се иz стаята и ... мъника ни дебне да се обърнем и вече рови в шкафчето с ключовете и бърzа с някоя връzка ключове, да ги скрие между книгите или в някой шкаф с дрехи ... бърzа да ми докопа капките zа нос и да ги мушне между списанията в кошницата с списания ... или да ми докопа чашата , да иzлее водата ан леглото и да пусне няколко кубчета вътре . Много е доволен, като се докопа до видеото и дистанционните и натиска копчетата наред , или гепи телефона и набира ли набира или пък, като иzмъкне отнейде отдавна zабжравената кутийка с телбоди  #Crazy

# 266
  • София
  • Мнения: 700
почти всички са доволни, стига да вадиш гланц.

Аз мат ги вадих и също съм много доволна.
Говорих с майка ми - сутринта не е имало и следа от обривите. Явно наистина е било от ваксината.
Снощи докато обличах Калоян след банята много се въртеше и аз го умилостивих с дистанционното. Той доволно си натискаше разни копчета, сменяше канали и какво ли още не. Облякох го и му го взех. Обаче през нощта в 3 часа  подскочихме стреснати с мъжа ми от внезапно включилия се телевизор  hahaha. Оказа се че нашето момче е натиснало някакси автоматично включване след няколко часа Shocked Laughing. Та реших дотук да е играта с дистанционното.
А иначе и у нас е хаос. Опитвам се периодично да прибирам играчките - в кашон, но след няколко минути отново са извадени и разпръснати.

# 267
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Бре хора, при вас не е ли слънчево? Изписали сте три страници, тй само в лошо време се е случвало. Аз съм навън днес от 10, сега се прибрах, защото Мартина заспа, иначе можеше още да обикаляме
Снимки-имам над 3000,преди празниците ги смятах грубо. Извадила съм около 100. Във фотошопската тема много мами вадят във снимкитеВи и то по много и досега никой не се е оплакал.
Спане-от 22 до 10, с едно събуждане около 5 и следобеден сън 2 часа около 14 часа. Не се оплаквам изобщо. Laughing
Играчките-хаос пълен. Аз обаче изобщо не се впечатлявам, още по-малко пък от гости. Ако на някой му е разхвърляна-да върви след детето да събира Mr. Green. Аз прибирам когато заспи, по причини споменати от някой преди мен. Започна ли да прибирам нещо, на мига решава че с таз играчка ще си играе. Така че разтребвам два пъти дневно-на следобедня сън и на вечерния.
Бубу, преди няколко дни беше пускала един сайт с дървени играчки. На каква фирма, че не с ориентирах по сайта? Има ли ги в БГ?

# 268
  • София
  • Мнения: 44 354
микки - има ги, даже се правят в БГ, но фирмата си е немска та заминават за там, иначе са към симба тойс. та се продават в техния склад. иначе до колкото съм чела имало чат-пат симба и в метро и в хит. може би ще има и от дървените , но малко по-скъпи. самата фирма е eichhorn. Част са от Simba-Dickie-Group http://www.simba-dickie.com/en/world_of_toys/eichhorn/index.html eто го пак сайта.

http://www.simba-dickie.com/en/world_of_toys/wot/index.html

# 269
  • Мнения: 811
Привет  Simple Smile
Както каза тити утре съм в София към 11-12 часа и ще имам време и за среща с кафе, и за посещение в Мола (намаленията дали са започнали вече  newsm78)
Който иска да се видим да ми пише на лични, да си разменим телефоните за по-сигурно.

И на патерица искам да честитя на всички, които имаха имен ден на Йордановден и на Ивановден!!!

Общи условия

Активация на акаунт