Люта зима е дошла, студ не плаши НОЕМВРИЙСКИТЕ деца!

  • 12 736
  • 283
  •   1
Отговори
# 240
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
добро утро
бубе, ама защо ти е гадно? ми, то ще се разориш ако вадиш всичко на хартия. аз на хартия вадя само за баба и дядо, дето нямат компютър и от време на време, някоя за украса в къщи.

# 241
  • Мнения: 959
Аз вадя почети всичко - вече имаме 4 пълни албума ( по 100 снимки единият)

# 242
  • Ruse
  • Мнения: 390
Ели има едно албум4е в което се мотаят към 10 -15 снимки от рождения ден останалите 1300 снимки са ми на компа и несмятам да ги вадя

# 243
  • Мнения: 152
Аз току що проверих и се оказа, че Кити има 1450 снимки от началото на ноември до сега. А преди това не ми се мисли колко са. Записани са на дискове и не ми се ровеше да ги търся и броя. Ако ги вадя ще се разоря.

# 244
  • София
  • Мнения: 700
Здравейте,
Един бърз въпрос - за ваксината за морбили, паротит и рубеола - до колко дни е възможно до даде реакция и по-точно обрив? Защото Калоян има много лек обрив по вратлето, гръбчето и коремчето и се чудих дали може да е от нея или е от някаква храна?Ваксината е му е поставена на 15.12 - преди доста време.
Благодаря ви предварително.
След малко ще чета и пиша.

# 245
  • Мнения: 152
Диди, не знам. Не мога да ти кажа. Така и не разбрах точно. Нашата докторка каза, че от тази ваксина не може да се получи никаква реакция.
Тока което знам, е че е ако е шарка обрива се поевява с температура.

# 246
  • София
  • Мнения: 700
Бубе, тя и нашата педи каза че нямало реакция ама знам ли - тук доста четох за реакции след тази ваксина.

# 247
  • София
  • Мнения: 298
ДУ
Изпуснах пак празниците, но да са честити на патерица! Много здраве за сладките вчерашни именници, за рожденичката Шошка и , разбира се, за кака Петра  Heart Eyes!

Моята щерка стана инатлива и креслива. Цял уикенд не спря да дърпа, да вика, да рови, да се тръшка, явно и беше скучно. Накрая измисли играта "пълня си устата с вода и после я плюя върху дрехите си. Ех, че весело и мокро става!"

На Йорданов ден бяхме на имен ден, Роси събори една своя връстница на земята, прегръщайки я и падна върху нея, а малко по-късно се сбиха за една играчка... На Илия не му оставя нищо в ръцете, види ли го да играе с нещо, тича да му го вземе с викове. Майките с батковци и каки - има ли такова нещо при вас? Не съм сигурна каква е точната реакция в случая.

За припадъците - афективно-респираторни са, можем да и направим ЕЕГ, ако искаме, но няма смисъл, според мен, а трябва да я приспят за целта. Трябва да се опитваме да избягваме такива ситуации, но не винаги е възможно. Например, при силна болка. Също така трябва да прекъсваме пристъпа, колкото може по-рано, преди да припадне от липса на кислород. С дишане уста в уста. Вече имахме възможност и да го пробваме  Close - баща и го прави и двата пъти. Действа, след второто вдъхване започва да диша сама, и да реве.

1450 снимки от началото на ноември Shocked. Абе хора, какво правите? Роси няма общо толкова снимки. По някое време ще събера най-хубавите и ще си ги извадя на хартия. Обичам. Но не повече от 30-40.

# 248
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Диди, между 5 и 12 ден може да се очаква обрив, температура или хрема по описание на ваксината. Така ми каза Симеонова, но тя до сега не е имала деца, които да реагират.

# 249
  • Мнения: 3 100
диди - аз пък знам обратното - около 10-я ден температура + зачервяване около убождането, а на 25-30-я лек обрив на определено място. и двете реакции не за са дължителни, но са вероятни. тогава питах 2 докита - нашето педи и моя приятелка кожен лекар. ако помните, бях се притеснила обривът да не е заразен и да не повлияе на бременността ми. и двете потвърдиха, че много рядко има обрив, а ако изобщо го има, то той не е заразен за никой.

снимки изпринтвам, но подбрани. най-муцунестите. сега предстои над 100 да извадя, че от 3-4 месеца се офлянквам. даже тема си мисля да пусна в 'на пазар' да питам дали снимките от  snimkitevi.com /най-горе има реклама/ са читави.

# 250
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Simka,моите се бият дори.Каката дразни малкия и той и отвръща:-)))

# 251
  • София
  • Мнения: 700
Благодаря ви за бързите отговори Hug Значи все пак е възможно да е и от ваксината. Ако се засили обрива ще го водя бързо при педи.
Снимки - вадя на хартия само най-добрите като се гледам в албума да има снимки от всеки месец , също така от някои събития - почивка, празници, РД - неговия и други детски на които сме били. Преди 2-3 седмици вадих около 200 бр. ,но не бях вадила от много отдавна и в момента на хартия имаме около 250, но пак са се събрали от Коледа. А на компютъра колко снимка има Калоян нямам представа, но са много.
Майче, аз от снимкитеви.ком ги вадих последния път и съм супер много доволна - страхотно качество на много ниска цена - хванах и отстъпка от 10%, така че ми се вързаха по 13.5ст/бр. за 10/15. Надявам се да не е било инцидентно качеството. Единствения проблем е, че не можех да ги качвам с джава заради някакви настройки на сървъра в офиса, та накрая ми дадоха еф ти пи достъп.
Симка, Калоян прави същото с всяко дете, което ни дойде на гости и вземе някоя негова играчка. Тогава решава, че точно нея иска и той и започва да я дърпа. Моята реакция е, че я връщам на детенцето и  обяснавам на Калоян да му я остави да си поиграе. Понякога се тръшка, но не отстъпвам. Не знам дали това е адекватна реакция.

# 252
  • Мнения: 9 914
снимки изпринтвам, но подбрани. най-муцунестите. сега предстои над 100 да извадя, че от 3-4 месеца се офлянквам. даже тема си мисля да пусна в 'на пазар' да питам дали снимките от  snimkitevi.com /най-горе има реклама/ са читави.

има тема в клюкарника, почти всички са доволни, стига да вадиш гланц. Аз следобед ще си взема първата поръчка. Вадя снимки за бабите, че да разнасят и да показват. Иначе за нас не виждам смисъл, въпреки че ни подариха прекрасни албуми.
Леле, моите снимки общо са 1,5 GB, малко над 1000 снимки.

майче - честита ти проходила Петра! Що не направите прощъпулника в Русе?

Току-що ми звънна Доминика, че утре е в София  и ще се радва да се види с тези от нас, които са свободни и имат желание - може би от обяд нататък/по туй време и нататък/. Тя ще влезе във форума следобед, тъй че ако сте на линия, свиркайте, уговорка ще се прави бързо и по телефона Simple Smile

# 253
  • Мнения: 1 465
Добро утро, черпя ви с кафенце Grinning

Снимките - разпечатвам само тези, които най-ми харесват. Веднъж поръчах по интернет  - качеството беше ужасно. Сега са ми дали друг сайт с много добро качество. чакам да понасъбера снимки и ще си поръчам 50-на. иначе ме мързи да проверявам колко имаме досега. Tired
След като бяхме на хижата за Нова Година, с радост установих, че Поло има много приятен характер и поведение, относно другите деца. Simple Smile Heart Eyes даже ми се стори, че момиченцата/тези които бяха там/ са доста агресивни. Имаше едно, което без причина шамареше всички/включително и Поло/ и крещеше през цялото време от инат, като индианец, иначе беше много симпатична синеока мацка. Едно друго момиченце, явно от интерес взе да имитира първото и така всеки повторно получи по едно потупване по тила. Поло /не че мойто гардже е най-хубаво/, успяваше да избегне всяка конфликтна ситуация и след някой шамар или потупване ги поглеждаше пренебрежително, вземаше си каквото го интересуваше и се отдалечавашеот "напеченото" място без да реве или хленчи.
Иначе нашият човек си е все така болен, отказва да пие кортикоида/явно има ужасен вкус/, повръща след като пие антибиотика и се наложи да купуваме и лекарство против повръщане. Хич не одобрявам аз цялата тази хипермедикализация/ех че дума измислих #Crazy/, но поне периодът на лечение е кратък. Дано скоро има подобрение. Иначе апетит си има и то доста добър, в много добро настроение е по цял ден. Мисля, че поне температура вече няма. Вечер спи спокойно, но му купихме спално чувалче. Ох писна ми от тези болести #2gunfire Ние с мъжа ми почти оздравяхме.
Вкъщи е истински панаир, колкото и да се опитвам да подреждам. Откакто Поло тръгна навсякъде, всички неща които бяха на холовата масичка сега стоят върху библиотеката/ужасно грозно и кичозно/. Постоянно ми се търкалят играчки в краката - веднъж настъпих една количка и така щях да се изпухам на земята, но запазих равновесие. Crazy Как е при вас?

Симка, едно от момиченцата на хижата имаше същия проблем - когато се удареше по-силно почваше да плаче и по някое време, толкова силно си поемаше дъх, че и спираше дишането, посиняваше и почти губеше съзнание. Но родителите и бяха "свикнали" с това положение и бързо я свестяваха.

# 254
  • Мнения: 9 914
Поля, при нас вече всички чекмеджета са залепени със скоч, мъжът ми почти се научи да не оставя лични дребни вещи върху масите/имаме една маса, която се повдига с механизъм, снощи за пореден път я повдигнах и пак не мога да опазя сложеното върху нея/, мести кашони, куфари, а с играчките по пода свикнах - засега имаме само една счупена при настъпване. Засега "творческият безпорядък" ми е приятен Simple Smile Само че свикнах да затварям вратата на банята, въпреки че така остава студена - за да не бърка  в тоалетната.
При нас, понеже няма място, играчките са наредени почти една върху друга на перваза.

Общи условия

Активация на акаунт