Мами с термин март 2023 тема номер 9 и вече бебчета валят, валят!

  • 25 616
  • 605
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 980
Честит празник, мили дами! Бъдете все така прекрасни! Честито на новите мами! Весел празник! 🥰

# 46
  • Мнения: 1 571
VSSh, осем месеца цедене!! Respect!! Аз тук с моите 33 дена и вече от три дена имаме АМ у дома 🙈

за хиперлактацията - я книжката от болницата, която ми дадоха пише, че количеството кърма зависи и от това колко млечни жлези има в самата гърда, явно не е като очи, уши - по две, примерно, може би ако точно ти имаш повече млечни жлези, които се стимулират с цеденето, ако намалиш стимулацията дали няма да помогне?

Честито на новите мами!
Да са здрави бебчетата и само радост да ви носят.
На вас, мами, бързо възстановяване!


Честит празник на всички!
Бъдете здрави, щастливи и обичани!

Виждам, че сте засегнали тема за кърменето... Големият ми син не успя да засуче. Нито от гърда, нито със силиконови зърна. И консултант по кърмене виках тогава и не се получи. Цедих се в продължение на 8 месеца.
Сега май всичко ще се повтори. Малкият не иска да суче от мен. Със силиконови зърна става, но адски много ме боли. В болницата още ми разкървави зърната и се цедя, за да заздравеят. Обачеее...направих хиперлактация. От вчера отново опитваме със силиконови зърна, но болката е ужасна. Той суче по малко, като аз отново цедя (големи количества). Едно чекмедже от фризера е вече пълно. Нещо не правя както трябва. Явно не поставям правилно тези зърна. Ако някоя има опит, моля да сподели. Също и какво да правя с тази хиперлактация? Как да регулирам? Цедя се по 40-50 мин. преди всяко хранене. Искам да си суче, за да е по-лесно и за двама ни.

# 47
  • Мнения: 1 506
Честит празник, мили момичета! Бъдете много здрави и обичани жени и мами.
Извинете, че не съм прочела всичко, виждам, че и други са родили тези дни, както аз, ще се върна назад, за да прочета и да пиша за всяка. Радвам се, че споделяме толкова радости тук заедно!

Сега да разкажа за раждането, защото много питаха, а чак сега сме у нас и е удобно да пиша от компютъра.

Та, терминът ми беше 23.03, изобщо не се очакваше да родя в началото на март и в началото на 9 месец, въпреки, че главата на бебето беше ниско в таза. Обаче някак си усещах бебето много активно в началото на март и имах интуиция, че може да стане нещо. Отделно, че в началото на март след Ковид имах малко слуз по бельото, която е била от тапата. Но мислех, че тапата  е частично  паднала, не изцяло.
На 3.03 след празника си легнахме по-рано с приятеля ми и към 12 и нещо през нощта станах рязко, мислех, че ми се пишка, както всяка нощ. Отидох в банята и все едно чаши вода се изляха от мен. Не цялата вода наведнъж, но на порции, няколко.
Имаше и малко кръв по земята, но много малко, водите бяха бистри (това е важно). Облякох се, взехме чантата за болницата и тръгнахме веднага. Приеха ме преди 1 сутринта, било е към 00:40. Казаха, че разкритието е само 2 см, без контракции, водите продължаваха да си текат. Сложиха ме на тонове и бебето изглеждаше спокойно, въпреки водите. Казаха да поспя малко (което е абсурдно, бях в еуфория) и да изчакаме за разкритие до 6 сутринта. Водата си течеше...Пак ме слагаха на тонове. Нямах още контракции.

Преди обяд ми направиха клизма (не е страшно) със сапунена течност и после ме взеха за предродилно. Стоях с разкритие 4 см дълго време....Биха ми епидурална упойка, но разкритието пак бавно се увеличаваше и ефектът от упойката мина....Биха ми втора епудурална, но разкритието беше едва 6 см, т.е. нямаше как да излезе  бебето. Вече нямаше време за трета упойка. Започнах да усещам силно контракциите. Изтощих се много, цял ден очакване и болки.

Лекарите бяха страхотни (болница Вита). Обясниха ми, че трябва да ползваме идващата контракция като взривна вълна, да поемам въздух и да напъвам откъм дупето, за да отиде надолу бебето. В тоя момент леко го притискат, за да се изтласква навън. Да, ама бях уморена вече и нямах въздух. Все пак накрая лекарите ми помогнаха много с насоки и в последния момент ме срязаха леко отдолу, за да излезе по-лесно бебето и да не ми се скъса маточната шийка. Тъкмо усетих скалпела и викнах, бебчо излезе! Зашиха ме и малко по-късно си го видях и гушнах. Беше дълъг 51 см, 3110 грама, роден в 37 седмица, казва се Самуил, което значи "Бог чу". В болницата засука, но май имах коластра само. Сега сме у нас и гърдите ми са много твърди, ще опитвам да ги оправя с компреси и да започна да го кърмя, засега е на АМ.

Ако някой има въпроси, нека пише, а аз междувременно ще се върна назад, за да чета и наваксам. Никога не съм била така щастлива....

# 48
  • София
  • Мнения: 87
Честит празник и честито за новите мъници!

Мрън.
Чета супер редовно ама не ми се пише нещо напоследък Sweat
Днес майка ми ме бъзикна че много настоявам да си ги раждам след термин децата, ама то ако от мен зависеше...
Вчера тонове - на детето му е добре там; днес преглед - бебо си е наместен, водите са си добре, шийката си се скъсява... Измериха го 3629, което е 11 грама под теглото на баткото при раждане. Вторите принципно били по-големи, ама не винаги. Та ще я видим тая работа. То не се знае докато не излезе.
Тапата мисля че падна. Може би не цялата, ама малко понеделник, малко днес...
Абе има прогрес ама.. чак ме е срам такова - нищо не ме боли, нищо не ме тормози (освен че краката ми са като разчекнати, ама то ако и това го нямаше...)
Имам търпение, след като първото излезе след термин няма как да очаквам този да подрани много, но сякаш се уморих малко. Страх ме е малко от раждането, но се уморих от чакането...
Край на мрън.

# 49
  • Мнения: 545
Здравейте, момичета и честит 8-ми март! Flowers Hibiscus
Честито на новите бебчета! Да растат здрави и щастливи!
Аз не съм се включвала след раждането, но времето изобщо не ми стига и въпреки че е трърде скоро, се чувствам изцедена откъм сили. На 6-ти ни изписаха и се прибрахме вкъщи. Напасваме се някак, но нощните ставания са много трудни. Започнаха и коликите при нас. Ние сме основно на АМ, тъй като в болницата бях 5 дни на три вида антибиотици, а някои от тях не бяха съвместими с кърмене.
Вие на какъв интервал давате мляко? Спазвате ли някаква схема? Аз бях започнала по графика от болницата, но от вчера забелязахме, че Калина сякаш си започна за си изменя времето за хранене.
Опитвам и да стимулирам кърмата, но е трудно. От утре започвам с чай лактеса и вече да слагам първо на гърда малката. Иначе си има страхотен рефлекс за сучене, само кърма да има.

# 50
  • Мнения: 522
Честит празник, мили момичета! Бъдете много здрави и обичани жени и мами.
Извинете, че не съм прочела всичко, виждам, че и други са родили тези дни, както аз, ще се върна назад, за да прочета и да пиша за всяка. Радвам се, че споделяме толкова радости тук заедно!

Сега да разкажа за раждането, защото много питаха, а чак сега сме у нас и е удобно да пиша от компютъра.

Та, терминът ми беше 23.03, изобщо не се очакваше да родя в началото на март и в началото на 9 месец, въпреки, че главата на бебето беше ниско в таза. Обаче някак си усещах бебето много активно в началото на март и имах интуиция, че може да стане нещо. Отделно, че в началото на март след Ковид имах малко слуз по бельото, която е била от тапата. Но мислех, че тапата  е частично  паднала, не изцяло.
На 3.03 след празника си легнахме по-рано с приятеля ми и към 12 и нещо през нощта станах рязко, мислех, че ми се пишка, както всяка нощ. Отидох в банята и все едно чаши вода се изляха от мен. Не цялата вода наведнъж, но на порции, няколко.
Имаше и малко кръв по земята, но много малко, водите бяха бистри (това е важно). Облякох се, взехме чантата за болницата и тръгнахме веднага. Приеха ме преди 1 сутринта, било е към 00:40. Казаха, че разкритието е само 2 см, без контракции, водите продължаваха да си текат. Сложиха ме на тонове и бебето изглеждаше спокойно, въпреки водите. Казаха да поспя малко (което е абсурдно, бях в еуфория) и да изчакаме за разкритие до 6 сутринта. Водата си течеше...Пак ме слагаха на тонове. Нямах още контракции.

Преди обяд ми направиха клизма (не е страшно) със сапунена течност и после ме взеха за предродилно. Стоях с разкритие 4 см дълго време....Биха ми епидурална упойка, но разкритието пак бавно се увеличаваше и ефектът от упойката мина....Биха ми втора епудурална, но разкритието беше едва 6 см, т.е. нямаше как да излезе  бебето. Вече нямаше време за трета упойка. Започнах да усещам силно контракциите. Изтощих се много, цял ден очакване и болки.

Лекарите бяха страхотни (болница Вита). Обясниха ми, че трябва да ползваме идващата контракция като взривна вълна, да поемам въздух и да напъвам откъм дупето, за да отиде надолу бебето. В тоя момент леко го притискат, за да се изтласква навън. Да, ама бях уморена вече и нямах въздух. Все пак накрая лекарите ми помогнаха много с насоки и в последния момент ме срязаха леко отдолу, за да излезе по-лесно бебето и да не ми се скъса маточната шийка. Тъкмо усетих скалпела и викнах, бебчо излезе! Зашиха ме и малко по-късно си го видях и гушнах. Беше дълъг 51 см, 3110 грама, роден в 37 седмица, казва се Самуил, което значи "Бог чу". В болницата засука, но май имах коластра само. Сега сме у нас и гърдите ми са много твърди, ще опитвам да ги оправя с компреси и да започна да го кърмя, засега е на АМ.

Ако някой има въпроси, нека пише, а аз междувременно ще се върна назад, за да чета и наваксам. Никога не съм била така щастлива....

So close, за малко сме се разминали във Вита, мен ме изписаха на 3ти.

# 51
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 553

So close, за малко сме се разминали във Вита, мен ме изписаха на 3ти.

Моника, дали би споделила впечатления от Вита?

# 52
  • Мнения: 1 706
аз не съм от родилите мами, моето бебче е все още в корема, но също хълца на 3-4 часа  Grinning

Въпросче към вече родилите мами😊
Момичета хълцат ли често вашите бебчета? Моето сладурче хълца доста често- да кажем на 3-4 часа

иначе и аз имам въпрос към родилите мами, които са били с контракции, как се засичат тези контракции

аз съм нон стоп с контракции от 1 март
в интернет пише че се ходи в болница като са регулярни и през 10 мин, но нещо не схващам как се засичат и не мога да си ги засичам

бях на преглед казаха ми че шийката е скъсена на 80%, не знам още колко дни ще се мъча с тези контракции докато шийката се изглади и почне разкритие и кога се ходи в болница

а да не говорим, че нощем не мога изобщо да спя вече дни наред и направо съм отчаяна от неизвестното

# 53
  • Мнения: 1 571
Лора, и нашето бебе взе да хълца, сега вече има колики но преди десетина дена имаше период на ужансо хълцане.
Мисля, че се получава нещо като "заседнало оригване" 😆 държим бебето вертикално/изправно след хранене, и ако нещо се прецака оригването започва да хълца, и да се буди от собственото си хълцане 🙈
Въпросче към вече родилите мами😊
Момичета хълцат ли често вашите бебчета? Моето сладурче хълца доста често- да кажем на 3-4 часа

# 54
  • Мнения: 522

So close, за малко сме се разминали във Вита, мен ме изписаха на 3ти.

Моника, дали би споделила впечатления от Вита?

Да, разбира се. Аз родих естествено с избор на екип (моята АГ), но както знаете, акушерка помага за самото раждане. Аз съм мнооого доволна от моята. Още като отидох, тя дойде при мен, предстви се (Дани Георгиева) и ме пое за всички процедури - пкк, тонове, тоалет, клизма, всичко. В предродилна зала постоянно има хора, които питат как си. Като цяло обстановката и хората са много подкрепящи. Често идва анестезиолог да пита как вървят болките и има ли нужда от обезболяване. Доволна стм и от упойката след раждането (за зашиване), такъв сладък сън никога не съмнспала, всичко е добрв дозирано. От битова гледна точка също съм доволна, стаите са приятни, постоянно имахме консумативи, а свършеше ли нещо, веднага ни носеха - вода, превръзки, нощници, всичко. Храната беше обилна и вкусна, но аз по принцип не съм притенциозна. За мен банята е важна Grinning ОК беше и тя и често я чистеха. В неонатология се държаха много сладко с бебенцата, хората бяха много усмихнати. Нощем държаха бебетата при тях. Татковци могат да видят бебетата между 17 и 18 часа. Аз съм много доволна от екипа и от условията.

# 55
  • Мнения: 1 506
MonikaD, направо сме се разминали с часове, аз постъпих в нощта на 3 срещу 4 март Simple Smile Сега чета и твоя коментар за раждането, радвам се, че си доволна. Мен лично във Вита ме обърка само изписването - кога идва бащата, как се сваля багажът, после как се качваш в неонатологията, малко е объркано. И мислех, че не може баби и дядовци да се качват за снимка, а едно семейство бяха с баба и дядо и ми стана кофти, че майка ми и баща ми не се качиха, а стояха на паркинга. Кой беше твоят АГ?

При мен във Вита последната нощ ми оставиха бебенцето, имаше много раждания и то остана при мен, аз го храних с коластра и го гушках. Та, при нормално раждане, ако искаш, може и да си стои с теб бебето.

Моника, вие как сте? Свикнахте ли вече?

Lucie_, и нашето много хълца. Дори да внимавам и да го държа право, всеки ден хълца...И в корема ми беше така. Много е лаком и не знам как да преодолеем това. Права си за пристрастяването, постоянно го гледам и чак не мога да заспя, наблюдавам всяка физиономия. Хахах.

kukli4ka456, ти сигурна ли си, че имаш истински контракции, а не подготвителни? Истинските са си с болка, като силен цикъл и минава като вълна през тялото ти. Аз имах истински контракции, чак след изтичането на водите и няколко часа престой в болницата. Преди това имах само "подготвилителни", които не бяха болезнени.

Ev, аз не спазвам много часовете, когато бебето иска да яде, давам, храни се на 2-3 часа. Имам още само коластра и първо давам от нея, после дохранвам с адаптирано...Не се притеснявай, ако не се спазват точно графици, малки са ни бебетата още....главното е да наддават и да са добре. И да не спираме със стимулацията. И аз пия чай и когато имам време, цедя с ръчна помпа, ама още е само коластра. Правя и студен компрес на гърдите, помага да се отпуснат.

Лора, и моето бебе хълца много, не се притеснявай. Гледай като суче или пие мляко от шише, да не гълта въздух, ама осъзнавам, че понякога е трудно. Особени при лакомите бебета.

Any, за хемороидите си прави промивки и киснене в смрадлика, това помага и за кожата, и за хемороидите. И е позволено след раждане и при кърмене. На мен лекарят ми каза да правя поне 3 бани със смрадлика на ден.

# 56
  • Мнения: 1 571
Момичета, мина нашата "операция" днес. То трая секунди, но ние с ММ си поплакахме в съседната стая, а като ни върнаха бебето ММ чак при хълца. (Е аз цяла нощ го бях гушкала в мен, а ММ спа на дивана, за да е свеж за шофирането).

Уникална е разликата. Слагам в скрит текст. Сега само гушкане, кърмене без протектори, и масажчета на езика за да не зарастне.
so close , една приятелка с близначета от инвитро ме предупреди че ще имам само бебешки снимки на телефона. Беше бе колко е права, сигурно бебето си мисли че телефона му е втора майка 😆😆 аз вечно съм на среща му за снимки 😁

Скрит текст:

Преди - не е от "нехващане в кадър", просто изобщо не му стигаше езичето до устните

След:






# 57
  • Мнения: 246
Момичета,аз имам седмица до термин,от снощи съм с леки болчици като предстоящ цикъл,но без втърдяване на корема,просто яйчници и кръст ме наболяват.Дали са подготвителни това

# 58
  • Мнения: 522
So close, моята АГ е д-р Щърбанова. Втора бременност и раждане съм с нея.
Ние свикваме с новата реалност. Майка ми е при нас и много ми помага, даже нощем ме сменя понякога, за да поспя. Днес ще гледа бебето за няколко часа, за да изведа дъщеря ми на площадка.

# 59
  • Мнения: 224
Момичета, мина нашата "операция" днес. То трая секунди, но ние с ММ си поплакахме в съседната стая, а като ни върнаха бебето ММ чак при хълца. (Е аз цяла нощ го бях гушкала в мен, а ММ спа на дивана, за да е свеж за шофирането).

Уникална е разликата. Слагам в скрит текст. Сега само гушкане, кърмене без протектори, и масажчета на езика за да не зарастне.
so close , една приятелка с близначета от инвитро ме предупреди че ще имам само бебешки снимки на телефона. Беше бе колко е права, сигурно бебето си мисли че телефона му е втора майка 😆😆 аз вечно съм на среща му за снимки 😁

Скрит текст:

Преди - не е от "нехващане в кадър", просто изобщо не му стигаше езичето до устните

След:







Браво много се радвам за развоя на събитията при Вас и си представям какъв ужас и страх сте брали по време на процедурата..
Важното е, че всичко е минало добре и бебо вече е добре ☺️

Иначе как се чувстваш, какво ти казаха, сега кърмиш ли го или трябва да мине време 🙂

Аз днес съм на тонове и се надявам всичко да е наред, да излязат добри.
Ще пиша по-късно с новини.

Останалите, които сте в очакване, как сте?
Някакви неразположения, болки?
При мен болки няма, само стягания от време на време и продължавам да пия магнезий сутрин и вечер по 1,но съм в чуденка до коя седмица да продължавам?

Общи условия

Активация на акаунт