Мами с термин март 2023 тема номер 9 и вече бебчета валят, валят!

  • 25 750
  • 605
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 985
Mer_M, точно така излиза. Все ние да сме лошите после. ☹️

# 556
  • Мнения: 686
Майчета здравейте ще споделя нещо и аз от опит с моята свекърва. При нас тя е далеко, но когато се родиха близнаците дойде вкъщи не за един, а за повече месеци и съответно от постоянното даване на адаптирано мляко се отказа да суче. Сега чакаме още един господин и се гласи пак да идвала вкъщи за месец. Ние живеем при моите родители, моята майка пак се бърка, но не чак толкова. Мъжа ми обаче много ме подкрепя и пред мен даже и казва да не се бърка там където не и е работа и много добре се оправя с нея.

# 557
  • Мнения: 67
Здравейте мами , извинявайте , че така нахлувам , но просто не се стърпях да не се оплача и аз от свекърва ми.
 Преди да родя бяхме в супер отношение , но сега изникнаха милиони проблеми и разминавания. Първо за името имаше проблем ( мислили , че ще го пишем на свекъра ) , после проблем , че не кърмя ( кърмих 5 дни и после нямах и за това аз съм виновна явно).
Търпя заради мъжа ми да не се чувства между чука и наковалнята. Добре , че не живеем заедно поне...

# 558
  • Мнения: 186
Моят директно застана в защита на майка си и срещу мен. После обяви, че отношенията ни не вървят на добре и не се знаело ще изкараме ли и 6 месеца напред. Та, явно сме пред раздяла.
Интересно как винаги, когато идва или ще идва майка му възниква напрежение, а след нея и скандали между нас. Тази жена явно не разбира, че със своето натрапване вреди и на щастието на сина си.. Много е жалко това. А щом не мисли и не се сеща, че е така, щом сама не се дистанцира, то аз в това виждам чист егоизъм, чувство за собственост спрямо сина й и внучето й, враждебност към чуждия (аз) и като цяло явно ревност. Преди раждането също не съм имала никакви проблеми с нея. Рядко е идвала. Сега обезумя.
Fun не го мисли толкова, не се обвинявай. А явно всички мъже са така…. ММ все ми казва говорете си като има нещо, а ти драги за какво си 😏 кой познава майка си по-добре … Той да не е за нищо л
ошия.

# 559
  • Мнения: 203
Ако той така мисли не се тревожи мило момиче! Искрено се надявам на първо място да сте здрави и щастливи ти и бебето, вие вече сте двамата семейство, а кой ще е баща който да е такъв в пълния смучи съм ти избери, но не позволявай д сте тъпчат.
Напоследък и мен ме мъчат такива мисли …. Много съм напрегната, отделно че се чувствам адски дебела и непривлекателна😩 От нерви и ям последните дни не по режим…
В понеделник Мими става на месец 🥰 За сега продължавам да цедя к да давам от шише. На 20ти сме на консултация, притеснено ми е колко е наддала.
Приключвам с пожелание за здрави нерви на този велик празник и вяра в доброто ❤ Спокойни бебчета и стабилни мами 😀
Моят директно застана в защита на майка си и срещу мен. После обяви, че отношенията ни не вървят на добре и не се знаело ще изкараме ли и 6 месеца напред. Та, явно сме пред раздяла.
Интересно как винаги, когато идва или ще идва майка му възниква напрежение, а след нея и скандали между нас. Тази жена явно не разбира, че със своето натрапване вреди и на щастието на сина си.. Много е жалко това. А щом не мисли и не се сеща, че е така, щом сама не се дистанцира, то аз в това виждам чист егоизъм, чувство за собственост спрямо сина й и внучето й, враждебност към чуждия (аз) и като цяло явно ревност. Преди раждането също не съм имала никакви проблеми с нея. Рядко е идвала. Сега обезумя.
Fun не го мисли толкова, не се обвинявай. А явно всички мъже са така…. ММ все ми казва говорете си като има нещо, а ти драги за какво си 😏 кой познава майка си по-добре … Той да не е за нищо л
ошия.

# 560
  • Мнения: 1 577
Момичета, пращам виртуална подкрепа на всички , които особено сега по празниците ще се налага да търпят всякакви роднини, които сигурно ще имат хиляда мнения за всичко.
Аз винаги когато се ядосам си казвам, че всъщност ми е ужасно тъжно за всички такива свекърви, лели, вуйни, стринки и тем подобно - колко тъжен, самотен, празен и безсмислен трябва да е животът ти, че да го осмисляш чрез живеене чрез син/дъщеря/внуче. Трябва да е обзет човек от дълбока душевна самота, че до такава степен да живее чрез другите.
Мен ме напряга сестрата на майката на ММ. Майка му е на 82, и вече е малко ... "Взела дала", но сестра ѝ е млада, но няма деца (омъжена е) - откакто бебчо се роди е " на черешата" тази жена.
Миналата седмица за тукашния Великден бяхме при тях за няколко часа - леле мале "ама какви са тези дрехи???", "Ама от къде са", "ама дрехите където ние ви го подарихме къде са???" - боже!!? За една ш*бана камизолка целия празник ще си развали тази жена. Но ми е толкова мъчно за нея - аз като знам какво ми коства десет години, операции, инвитро а тя не е имала този шанс.
Дълго стана , но когато някоя свекърва ви ядоса, ако можете, погледнете я прави в очите и я попитайте "какво ти липсва?? Какво ти тежи, каква мъка имаш, каква празнина имаш в душата/сърцето, че така се месиш на нас?" (Може би е живяла със съпруг когото е мразила "за да има детето семейство ", или е отказала кариера в някаква област)
Е лесно е да се каже 🙈🙈 аз си го повтарям на ум когато тази леля изчерпва търпението ми, но за нея знам каква горчилка я прави такава.

# 561
  • Мнения: 186
Мила, Mer_M, благодаря много за подкрепата! Благодаря, мила Люси, ще опитам ❤️❤️❤️ Весели празници на всички! 💐🌼
Ако той така мисли не се тревожи мило момиче! Искрено се надявам на първо място да сте здрави и щастливи ти и бебето, вие вече сте двамата семейство, а кой ще е баща който да е такъв в пълния смучи съм ти избери, но не позволявай д сте тъпчат.
Напоследък и мен ме мъчат такива мисли …. Много съм напрегната, отделно че се чувствам адски дебела и непривлекателна😩 От нерви и ям последните дни не по режим…
В понеделник Мими става на месец 🥰 За сега продължавам да цедя к да давам от шише. На 20ти сме на консултация, притеснено ми е колко е наддала.
Приключвам с пожелание за здрави нерви на този велик празник и вяра в доброто ❤ Спокойни бебчета и стабилни мами 😀
Моят директно застана в защита на майка си и срещу мен. После обяви, че отношенията ни не вървят на добре и не се знаело ще изкараме ли и 6 месеца напред. Та, явно сме пред раздяла.
Интересно как винаги, когато идва или ще идва майка му възниква напрежение, а след нея и скандали между нас. Тази жена явно не разбира, че със своето натрапване вреди и на щастието на сина си.. Много е жалко това. А щом не мисли и не се сеща, че е така, щом сама не се дистанцира, то аз в това виждам чист егоизъм, чувство за собственост спрямо сина й и внучето й, враждебност към чуждия (аз) и като цяло явно ревност. Преди раждането също не съм имала никакви проблеми с нея. Рядко е идвала. Сега обезумя.
Fun не го мисли толкова, не се обвинявай. А явно всички мъже са така…. ММ все ми казва говорете си като има нещо, а ти драги за какво си 😏 кой познава майка си по-добре … Той да не е за нищо л
ошия.

Последна редакция: сб, 15 апр 2023, 23:27 от Cat_woman123

# 562
  • Мнения: 334
Цитат на: Cat_woman123 link=topic=1531415.msg46294823#ms[img width=600 height=450
//cdn.bg-mamma.com/o3Mr/yb950.jpg[/img]g46294823 date=1681578303]
Моят директно застана в защита на майка си и срещу мен. После обяви, че отношенията ни не вървят на добре и не се знаело ще изкараме ли и 6 месеца напред. Та, явно сме пред раздяла.
Интересно как винаги, когато идва или ще идва майка му възниква напрежение, а след нея и скандали между нас. Тази жена явно не разбира, че със своето натрапване вреди и на щастието на сина си.. Много е жалко това. А щом не мисли и не се сеща, че е така, щом сама не се дистанцира, то аз в това виждам чист егоизъм, чувство за собственост спрямо сина й и внучето й, враждебност към чуждия (аз) и като цяло явно ревност. Преди раждането също не съм имала никакви проблеми с нея. Рядко е идвала. Сега обезумя.
Fun не го мисли толкова, не се обвинявай. А явно всички мъже са така…. ММ все ми казва говорете си като има нещо, а ти драги за какво си 😏 кой познава майка си по-добре … Той да не е за нищо л
ошия.
Момичета като чета ме свива сърцето . Прегръщам ви 🌷 Ние с моята свеки сме даже на един етаж докато стане нашия ,сега сме го спряли заради малкия . Но да ви кажа честно се надявам да не изпадам в такива ситуации,милото не е от тия дето си затваря очите и ако има нещо казва ,ако не му харесва нещо нали . Но за момента сме добре ,пу пу .А за това дето ти е казал ,че не се знаело колко ще изкарате ,като се поставя на твое място 😔😔😔 Значи майка му ли е по- важна или половинката и майката на децата му . Не ги разбирам тия мъже . Трябва твърдо да е до теб ,да сте като здраво стиснати ръце и да не се пускате,без значение дали е в добро или лошо . Надявам се да му присветне  и да осъзнае кое му е важно . Да не излезне от тия мъже дето иска само да остави нещо след себе си и айде .... Стискам палци да се нагодите и да не се случва повече . Да бъде мъжа с главно "М" ,и да стои винаги зад теб . ❤️ И сега не искам да ви отегчавам,но малкия сладък Симеон днес прави месец ❤️❤️ , а и ония ден карах колело и други неща ,ако ме разбирате 🤣

Последна редакция: нд, 16 апр 2023, 08:51 от Танюша @

# 563
  • Мнения: 1 507
Христос воскресе, дами, светъл празник от мен Heart
Черпя ви виртуално, днес имам рожден ден.

Танюша, честит първи месец на Симеон! Какви неща си правила 🤣? На развлечения ли се отдаде?

Lucie, как сте вие? Хубав съвет даваш за затапване, но повечето не смеем да го кажем гласно. Май нетактичните хора и свекървите ни напрягат повече от раждането 🤣

# 564
  • Мнения: 334
Христос воскресе, дами, светъл празник от мен Heart
Черпя ви виртуално, днес имам рожден ден.

Танюша, честит първи месец на Симеон! Какви неща си правила 🤣? На развлечения ли се отдаде?

Lucie, как сте вие? Хубав съвет даваш за затапване, но повечето не смеем да го кажем гласно. Май нетактичните хора и свекървите ни напрягат повече от раждането 🤣
Воистина воскресе 🌷🌷🌷 да ама на семейни 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

# 565
  • Мнения: 671

 Светли празници момичета! Благодаря за подкрепата, но за съжаление май положението при почти всичко не е леко. При нас ММ до сега все се мъчеше уж да балансира, а всъщност да ѝ угоди, но от както ме остави разплакана с бебето в болницата сякаш получи просветление. Да се надявaме да не е краткотрайно.
 Честит празник на Симеон и на So close!

# 566
  • Мнения: 1 577
Весел празник 🥰
so close, ако бях на 20 нямаше да има смелост, обаче, според мен, един от плюсовете на 40 е че се "репча" смело 💪
Танюша , браво на вас ☺️☺️ ние с ММ желание имаме но заспиваме в 99 процента от случаите  🙈(определено минус на 40++ годишните) 😆
Наздраве от нас - ние днес направихме два пълни часа вървене сред природата, въпреки пресечения терен и друскането бебчо спа непробудно. ☺️

# 567
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 556
Как сте, дами?
Нещо сме много тихи напоследък Simple Smile

Виждам, че ви тормозят роднините... Не им се давайте, вие и бебето сте на първо място.
Аз за момента не мога да се оплача, всички гледат да се държат що годе прилично.

Как са вашите бебоци? Някой освен Люси, прави ли погача? Ще се радвам да разкажете повече.
Мен много ме е яд, че времето в София е такова криво и не е много подходящо за разходки, прежалих се и поръчах един по-дебел гащеризон, че до сега все виках, че няма да дам пари за нещо дето ще го носи два пъти...

Също така, тези от вас които вече са ходили на ортопед, можете ли са
да препоръчате някой за София? Аз тази седмица ще питам педиатърката кога трябва да ходим, че нищо още не е казала Simple Smile

И едно мрън от мен... От болницата да подали към общината грешна фамилия за  бебо и сега ще трябва да минем по съдебен ред, за да му оправят фамилията и да му издадат нов акт за раждане.

Последна редакция: пн, 17 апр 2023, 19:14 от march23

# 568
  • Мнения: 190
Здравейте,
Следя темата с интерес и се радвам на новородените бебчета!
На мен ми предстои второ раждане.
Имам едно странно питане - как се чувствате, ако роднини разпространяват снимки на бебето Ви? На мен направо самата мисъл ме побърква.. Не е заради уроки, просто не искам да се показва толкова малко бебе, а и не е работа на никой да разпространява чужди снимки...
Дано е нещо заради хормоните, защото, ако продължа да мисля за тия бели кахъри/смехории.. Не знам за понатам...

# 569
  • Мнения: 220
Как сте, дами?
Нещо сме много тихи напоследък Simple Smile

Виждам, че ви тормозят роднините... Не им се давайте, вие и бебето сте на първо място.
Аз за момента не мога да се оплача, всички гледат да се държат що годе прилично.

Как са вашите бебоци? Някой освен Люси, прави ли погача? Ще се радвам да разкажете повече.
Мен много ме е яд, че времето в София е такова криво и не е много подходящо за разходки, прежалих се и поръчах един по-дебел гащеризон, че до сега все виках, че няма да дам пари за нещо дето ще го носи два пъти...

Също така, тези от вас които вече са ходили на ортопед, можете ли са
да препоръчате някой за София? Аз тази седмица ще питам педиатърката кога трябва да ходим, че нищо още не е казала Simple Smile

И едно мрън от мен... От болницата да подали към общината грешна фамилия за  бебо и сега ще трябва да минем по съдебен ред, за да му оправят фамилията и да му издадат нов акт за раждане.


march23, ние правихме погача на 40-я ден. Падаше се в понеделник, но исках да си е на деня. Сутринта отидохме на чиста молитва. Трябва в църквата, където ще ходите да питате дали трябва да носите нещо, защото навсякъде е различно. Ние носихме само олио, което си беше за там. Самата погача трябва да е сладка и да бъде замесена от жена с живи родители. В моя случай си я месих аз, защото нямаше никой от гостите с живи родители. Ако те интересува нещо конкретно питай.
Ходихме и на ортипед (падаше се 50-ти ден). Бяхме в болница "Здравето" при д-р Колев. Останахме доволни - внимателен, обяснява, показа упражнения. Работи със здравна каса, като се заплаща само ехографа.

Общи условия

Активация на акаунт