Мами с термин март 2023 тема номер 9 и вече бебчета валят, валят!

  • 25 743
  • 605
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 334
Здравейте,
Следя темата с интерес и се радвам на новородените бебчета!
На мен ми предстои второ раждане.
Имам едно странно питане - как се чувствате, ако роднини разпространяват снимки на бебето Ви? На мен направо самата мисъл ме побърква.. Не е заради уроки, просто не искам да се показва толкова малко бебе, а и не е работа на никой да разпространява чужди снимки...
Дано е нещо заради хормоните, защото, ако продължа да мисля за тия бели кахъри/смехории.. Не знам за понатам...
Здравей 🌷 аз лично няма да позволя да се качват снимки без значение от кой,след като аз не го правя следователно и друг няма право . Отстоявай си позицията ,ти си човека който кара влака 😄 така да се каже . 🌷

# 571
  • Мнения: 1 577
andrea, аз също не разрешавам снимки на бебчо из социалните мрежи ,аз само фейсбук имам, който и не ползвам много, но директно казвам, ако се правят снимки, че не желая да се постват.

Здравейте,
Следя темата с интерес и се радвам на новородените бебчета!
На мен ми предстои второ раждане.
Имам едно странно питане - как се чувствате, ако роднини разпространяват снимки на бебето Ви? На мен направо самата мисъл ме побърква.. Не е заради уроки, просто не искам да се показва толкова малко бебе, а и не е работа на никой да разпространява чужди снимки...
Дано е нещо заради хормоните, защото, ако продължа да мисля за тия бели кахъри/смехории.. Не знам за понатам...
Здравей 🌷 аз лично няма да позволя да се качват снимки без значение от кой,след като аз не го правя следователно и друг няма право . Отстоявай си позицията ,ти си човека който кара влака 😄 така да се каже . 🌷

# 572
  • Мнения: 186
Здравей! Аз се чувствам ужасно. Да не кажа, че побеснявам, но тъй като ми се събраха твърде много ядове, реших поне на това да не реагирам. Sad
Здравейте,
Следя темата с интерес и се радвам на новородените бебчета!
На мен ми предстои второ раждане.
Имам едно странно питане - как се чувствате, ако роднини разпространяват снимки на бебето Ви? На мен направо самата мисъл ме побърква.. Не е заради уроки, просто не искам да се показва толкова малко бебе, а и не е работа на никой да разпространява чужди снимки...
Дано е нещо заради хормоните, защото, ако продължа да мисля за тия бели кахъри/смехории.. Не знам за понатам...

# 573
  • Мнения: 190
Поне имам съмишленички и не съм явно толкова луда...
Доста затормозяваща тема, но наистина трябва да прогоня тези мисли.
То не е и за качване в социалните мрежи. Говоря и за пращане по вайбър на 10ти братовчед на дядото, например. Знаем/не знаем, че снимките се качват на някакво място /в облак/ и не знаем кой как може да ги използва/да се възползва от тях/.

# 574
  • Мнения: 203
Аз също не давам, нооо свекърва ми, винаги ще намери как да ме напрегне. Та беше споделила снимка на второто бебе в група с нейни приятелки , сега не искам и да знам за третото, но пак ще разбера без тя да иска предполагам.
От два дена съм бясна и на ММ пак заради нея. Понеже знаете сагата с давенето на Мими, не исках никой друг д аи дава от шише, като визирах нея защото само тя нахалства. И моя меката Мара докато аз храня малкия батко ги чувам как тя му казва “дай аз, дай аз” и моя айде… пристъпи моята дума и желание. Стана ми много болни, не защото тя е поискала , а защото той е дал 🙁 Доста ми се насъбра и като не я кърмя отнгърда ми се отразява. Та сега съм си бясна и разочарована 😓

# 575
  • Мнения: 1 577
Mer , не мога да помогна освен виртуална подкрепа да ти пратя ,
Защо не ѝ дадеш другия път като е време за хранене да храни момченцето а ти си гледай бебето, нали е дошла да помага Wink ще помага с ти каквото ѝ кажеш, а не тя каквото иска ... Като разбира се знам, че е лесно да се каже ✌️

Аз също не давам, нооо свекърва ми, винаги ще намери как да ме напрегне. Та беше споделила снимка на второто бебе в група с нейни приятелки , сега не искам и да знам за третото, но пак ще разбера без тя да иска предполагам.
От два дена съм бясна и на ММ пак заради нея. Понеже знаете сагата с давенето на Мими, не исках никой друг д аи дава от шише, като визирах нея защото само тя нахалства. И моя меката Мара докато аз храня малкия батко ги чувам как тя му казва “дай аз, дай аз” и моя айде… пристъпи моята дума и желание. Стана ми много болни, не защото тя е поискала , а защото той е дал 🙁 Доста ми се насъбра и като не я кърмя отнгърда ми се отразява. Та сега съм си бясна и разочарована 😓

# 576
  • Мнения: 49
Здравейте момичета, сменям малко темата, но да задам един въпрос, който от няколко дни умувам. Давате ли на бебечетата малко водичка да си изплакват водата след хранене? С каката съм давала, но сега като попитах личната лекарка, тя ми отговори ако реша да давам, но като че ли не беше много за даването, та затова започнах да умувам.

# 577
  • Мнения: 985
Ние даваме на малкия по мъничко водичка. Когато иска пие, когато не иска и се мръщи и не иска да цока. Но не го насилваме, както иска самият той.

# 578
  • Мнения: 671
И ние даваме. Когато много се е наял не иска, но по принцип си пийва. Нашата педиатърка е от старата школа и каза да даваме.

# 579
  • Мнения: 1 507
Давам и аз малко вода, когато се сетя, че има налеп от млякото по езика.

# 580
  • Мнения: 1 577
Аз не давам, тук специално и педиатърката от болницата, и от държавната организация, която проследява децата до 3 годинки, и акушерките, които идваха у дома - казаха "не". Майка ми и сестра ѝ ми изядоха главата в началото за това даване на вода, но аз упорствах и не дадох .
Отначало бебчо беше само на кърма, после само на АМ .

 За сега, в нашия конкретен случай няма проблем никакъв .

Но оригваме и държим изправен по много дълго време, и абсолютно винаги го обръщаме по коремче за малко.

# 581
  • Видин
  • Мнения: 247
Аз също давам малко водичка, в повечето случаи си пиива, ако пък не иска не настоявам😊

# 582
  • Мнения: 334
И аз давам вода колкото му се пие , не слушам това ,че не трябвало да се пие вода . Колкото му е сладко 🌷

# 583
  • Мнения: 203
Аз не давам, Бебка е само на кърма. Утре сме на консултация и ще се посъветвам. Продължава обрива по лицето и вратлето. На моменти се успокоява на моменти се засилва 😏

# 584
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 556
Аз не давам, Бебка е само на кърма. Утре сме на консултация и ще се посъветвам. Продължава обрива по лицето и вратлето. На моменти се успокоява на моменти се засилва 😏

Не давам и аз. Педиатърката не е повдигала темата, но аз не съм видяла той да има нужда.
За обривите я питах, тя каза че тепърва има да им излизат пъпки, защото се сблъскват с външния свят и всякакви нови неща...
И ние утре сме на консултация, аз искам да питам за ортопед, както и за слагане по корем, въпреки, че аз вече го слагам по мъничко.

Общи условия

Активация на акаунт