Хавлиените кърпи миришат

  • 3 820
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 430
Да-гладя всичко.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 679
Изперете ги с ПРАХ за бяло пране, както са ви посъветвали и ще се оправи всичко
Аз откакто се появи този проблем/ преди години/ пера чаршафи,кърпи и памучното бельо само така.
Нямам само бели кърпи- дори са 2 или 3,повечето е цветно -и чаршафи и бельо.
Нищо не е избеляло до такава степен,че да е грозно.
Пера на 60 градуса.

# 17
  • Мнения: 4 570
Аз пера понякога с течен бебешки Персил и не съм имала подобен проблем. Но редувам по-често с прах, Ариел или обикновен Персил. Первол е за фини и вълнени, вероятно просто не ги изпира добре и при дълга употреба се натрупва вътре в пералнята, не се изплакват добре, а памука е податлив на такива миризми, защото съхне бавно. Веднъж като се натрупа, трябва силно пране, за да се махне наслоеното.

Сега се сетих, че пералнята на майка ми по едно време не изплакваше добре. Уж пере, не мирише, но всичко беше наслоено с прах. Тогава переше често с Первол, а и има лошия навик да слага много препарат. Дотолкова имаше натрупвания, че уж чистата пералня като я пуснах на празен ход без препарат вътре се разпени.

# 18
  • Мнения: 3 534
Плюс новите перални също перат и плакнат с малко вода. А хавлиените кърпи са плътни, не са рехави като повечето други дрехи и вероятността да не се изплакнат добре е точно при тях.

# 19
  • Мнения: 11 338
Имах такъв проблем от омекотителя.
Спрях го и изчезна тази миризма на вкиснало.

Също така казвате, че простирате на открито, но ако е остъклена тераса с едно отворено прозорче пак си вкисват.

# 20
  • Мнения: 430
Ще спра течния препарат да видя ще се оправи ли проблема.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 845
Омекотителят, освен, че вмирисва пералнята, намалява абсорбиращата способност на кърпите.

Омекотителят възпрепятства доброто изплакване. Съвременните машини перат с малко вода и при наличие на омекотител, се запечатват остатъците от перилен препарат. За кърпите това е необратимо. По принцип стават твърди от недобро изплакване, а при пране с омекотител процесът се проявява по-бързо.

Последна редакция: вт, 07 мар 2023, 16:55 от РРР

# 22
  • Мнения: 54 413
Не е вярно това. Пера задължително с омекотител, защото не съм открила препарат с остатъчен аромат, а много държа прането да ми ухае в гардероба.
За да го има този проблем с хавлиите, или се ползват твърде много и мръсотията не се изпира, или просто е от течния препарат.
Хавлиени кърпи пера само с прах, не с течен препарат. На 60 градуса и със Семана. Нямам миризма на мръсно. Гладя всичко.

Сменяйте по-често хавлиите, слагайте повечко прах и ще се оправят нещата.

# 23
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Прахообразен прах+ деликатна белина+ допълнително изплакване+ сушилня по възможност.

# 24
  • Мнения: 1 574
Вероятно са от рециклирани материали. Преди време бяхме попаднали на такива, както и на едни тениски, които взехме за служебни. Смърдяха ужасно и двете и винаги само те от цялото пране. Дотогава не бях чувала, че има рециклирани дрехи, вече гледам.

# 25
  • Мнения: 54 413
Напоследък доста дрехи са от рециклирани материали, но не миришат. Аз поне имам много от НМ.

# 26
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 063
Да не би да препълвате пералнята и да няма място да се завъртят вътре и да се изперат?

# 27
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Направи си дезинфекция на пералнята и забрави за течните препарати, които образуват шлака по тръбите и частите на машината.

# 28
  • Мнения: 1 574
Напоследък доста дрехи са от рециклирани материали, но не миришат. Аз поне имам много от НМ.

Може би има значение и къде, от кой и как са правени. Повече не сме купували такива и нямам база за сравнение.

# 29
  • Мнения: 54 413
Може. Нямам от съмнителни търговци.

Общи условия

Активация на акаунт