Хавлиените кърпи миришат

  • 3 824
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 852
Не на турските прахове, защото:
1. Дозировката им е в огромни количества.
2. Като състав не са по-добри от нашите, които се произвеждат в Европа и са компактни, като качество напълно отговарящи на стандартите на ЕС.

# 46
  • Мнения: 4 598
По дерматологични причини не доближавам турски прах, сапун и препарат.

Сушилнята загрява и убива микроорганизми, които на 30-40 градуса си се загнездват в дрехите. Пране на 30 градуса, за да се щадят дрехите и после пускането им в сушилня, която ги загрява на доста повече, е безсмислено.

# 47
  • Мнения: 9 681
Много се дразня аз на нашата пералня с колко малко вода пере. Айде, за изплакване винаги пускам допълнително, но и самото пране при мен е просто намокряне на дрехите и въртене. Вода в пералнята не се вижда както и пяна от праха. Дали може да си излъже някак пералнята с повече вода да пере?

# 48
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 281
Пробвай да долееш през чекмедженцето за прах.

# 49
  • Мнения: 4 598
Майка ми долива вода или пускаме допълнително изплакане, но няма какво друго да се направи. Освен, че пере с малко, става по-зле, когато водата беше по-варовита.
Някои програми, например за фини дрехи, перат с повече вода и така просто редуваме.

Но мисля, че прането с недостатъчно вода е на някакъв по-стар период на пералните, поне моята на 5 години няма този проблем, а и около мен при хора с нови перални не съм чувала оплаквания. Някои имат опция за допълнително подаване на вода и програма за бебешки.

# 50
  • Мнения: 9 681
Аз пък мисля, че точно по-новите са ги направили по-икономични и перат с минимум вода. Нашата пералня не е много стара. Забелязала съм, че на програма ръчно пере с повече вода, но не знам дали такава програма ще ми изпере добре памук. Но ще пробвам и аз с доливането. Мерси за съвета.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 603
Пера с течен Первол .......

Един път ми се е случвало подобно нещо - чаршафи и кърпи миришат на нещо като вехт влажен мухъл, едва ли мога да опиша миризма, но определено гадна. Докато съхнеха - нищо, прибрала съм ги и след ден-два, като отварям шкафа - смрад чудо.
Прани с течен Первол.
Може и да е бил стар /макар, че на всичко, което купувам гледам срок на годност/, може да е било някаква кофти партида, знам ли.
По принцип ползвам прах за пране, представа нямам защо го купих това тогава. Изхвърлих Первола на момента, изпрах всичко отново /първоначално мислех да хвърлям/ и смрадта изчезна.

# 52
  • Мнения: 556
Аз пера предимно с капсули и течен перилен препарат, но горе-долу на месец вадя чекмеджето на пералнята и заминава в съдомиялна да се измие хубаво, с една гъбичка минавам гумата и зад чекмеджето с "Доместос" и след това пускам пералнята на 90 градуса, като слагам в нея две капсули за съдомиялна. Първия път се учудих колко мръсна вода завъртя.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 1 787
Бялото на 60 градуса с прах за пране
Синтетика на 40 с течен/капсули
Вълна на 30 с течен/капсули
Винаги ползвам омекотител, ползвала съм и турски препарати - проблеми няма, но винаги с допълнително изплакване и то всъщност е програма на 30 градуса (програмата "изплакване" е кратка).  Почистване на машината 1 месечно със Сано анти калк или Хейтман.
Веднъж почиствах със сода и оцет - е, тогава каква воня се получииии, уж щото се разтворила мръсотията - ама пък 4-5 пранета, нещо много ми се видя.

# 54
  • Мнения: 11 645
Какво стана с кърпите?

# 55
  • Мнения: 665
Кърпи се перат само с прах(не течен) и без омекотител. Омекотителя прецаква попивателната способност на хавлията.
Изобщо колкото по-малко течни препарати се използват( само за неустойчиви цветове) толкова по-добре за тъканите и пералнята.

# 56
  • София
  • Мнения: 7 040
Съгласна съм с мненията, че трябва да се пере с прах, а не с гел, както и за омекотителя. Рядко слагам омекотител, предимно на чаршафи и дънки. Той е доста вреден за дрехите, не се слага на бански, спортна екипировка, ски екипи, чоропогащници и въобще материи от ликра и еластан.
Моя позната всяка година си купуваше нов бански, докато не разбра защо й се размъкват и беше в шок как ще се наложи да не слага омекотител, тя слагала на всичко и то по много...

# 57
  • Мнения: 54 500
За пръв път чувам за това, че омекотител прецаква ликра? Всичко пера с омекотител. Имам бански от 5 години, не са мръднали. Чорапогащи рядко нося, но и тях пера с омекотител.

# 58
  • Мнения: X
Аз само на спортните дрехи не слагам омекотител. Така пишеше и в инструкциите на пералнята, следвам ги. Не съм имала проблем със способността на кърпите да попиват, заради омекотителя.

# 59
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 186
Може би зависи от водата, или от кърпите. У нас без омекотител стават твърди, с омекотител си остават мекички, но не слагам отделно, вземам комбинирани гел таблетки с три неща са, въобще не съм погледнала кое е третото Sweat Smile (май е срещу петна). Но имам и кърпи дето излизат като нови от пералнята и такива дето имат нужда от гладене за да си върнат първоначалния вид, така че от много неща зависи.

Общи условия

Активация на акаунт