WIZZAIR - 44

  • 42 990
  • 767
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 194
Мерси, това и ще направя, но наивно мислех, че като си попълня клейм формата от сайта и те ще си свършат работата по правилата. Затова ми е интересно кой може да ми даде информация за реалната причина, защото за двата анулирани полета, които ни провалиха лятната ваканция, дойде идентичен отговор, но без да се упомене конкретната причина.

И аз летях от Дортмунд  на 6.07...стисках палци да не ни отменят полета,че щяха да ни объркат плановете за ваканцията...сега забелязвам,че отменят полетите събота и неделя...

# 751
  • Мнения: 2 272
Мога ли да пренеса сгъваем заслон с рейки? В сгънато положение е компактен и прилича на голям чадър. Би трябвало да влезе в ръчния багаж. Притеснява ме да не влезе в клаузата, че застрашава живота на пътниците заради рейките 🙂.

Скрит текст:

# 752
  • Мнения: 1 880
Полета на тия маршруткаджии закъснява с 2 часа и повече към Неапол

# 753
  • Мнения: 3 059
Привет, полет от Нюрнберг закъснява повече от 4 часа, трябвашв в 18.30 да е пристигнал, а още не е излетял. Какво може да се направи в този случай? Освен да се свържем с ClaimHelp?

# 754
  • Мнения: 2 272
Получих имейл, че чекинът за полета ми започва сега т.е. около 45 часа по-рано. Аз знаех за 24 часа, има ли промяна?

# 755
  • Мнения: 18 748
Нашият полет Букурещ - Дортмунд се забави 4 часа, а после този от Дортмунд за Рим - с 20 часа. Техническа неизправност. Изгубихме си една нощувка в Рим, но пък разгледахме Дортмунд. Явно се случва често в момента. Имаше много забавени полети на таблото. Видях по-назад, че и други пътници са имали проблеми също в Дортмунд, дано пък само там да е така.

# 756
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Полетът от София до Бергамо на 24.07 сутринта беше обявен за закъсняващ с повече от 12 часа.

# 757
  • Мнения: 22 473
Аз нещо започвам да се притеснявам с тези постоянно закъсняващи и отменени полети.
Дали е основно лятото този проблем се чудя? Пътувала съм основно през другите месеци и никога след април месец с уиз и не ми се е случвало повече от 20мин закъснение.

# 758
  • Мнения: 3 551
И аз се надявам да е само за летния сезон това, иначе като губите платена нощувка, компенсират ли ви?

# 759
  • Мнения: 10 684
Нова тема
DayInMay, копирай си питането в новата тема.

# 760
  • Мнения: 18 748
Компенсацията беше, че ни осигуриха нощувка в IBIS хотел в Дортмунд. В 3 часа, в колкото трябваше да станенм,за да тръгнем пак към летището, имаше доста богата закуска. Аз не ядох, но повечето пътници добре се нахраниха и си направиха и сандвичи. На летището на 2 пъти раздаваха ваучери на всекиго по 4 евро за да си вземем напитки или храна. Дортмунд е малко летище с едно единствено кафене, където минералната вода е по 4,50 евро.

# 761
  • Мнения: 4 405
И аз се надявам да е само за летния сезон това, иначе като губите платена нощувка, компенсират ли ви?
Изпуснати нощувки няма да ви платят, за това има застраховки. Иначе ако ви се наложи нощувка до новия полет я плаща авиокомпанията. Дължат парична компенсация в пари ако отмяната е по вина на авиокомпанията.

# 762
  • Мнения: 3 551
Застраховка имате предвид към мястото за настаняване? То толкова се оскъпява като сложиш застраховка, платиш за място, за багаж, че не виждам кое им е нискотарифното. Може би най-добър вариант е да букнеш квартира като се качиш на самолета. То ще е каквото намериш и пак трябва да се съобразиш са не си с малки деца, много багажи и пр.

# 763
  • Мнения: 4 405
Туристическа застраховка.
Отделно някои кредитни карти имат включена застраховка, ако сте платили пътуването с тази карта.

# 764
  • Варна
  • Мнения: 816
Застраховка отмяна на пътуване. При закъснение на самолетен полет ни изплатиха някаква компенсация в зависимост от броя часове закъснение. Би компенсирало примерно една загубена нощувка. И  отделно можете да си търрсите обезщетение закъснял полет от авиокомпанията.

Общи условия

Активация на акаунт