Отговори
# 75
  • Мнения: 395
За погачи и подобни празници винаги питам от какво имат нужда.

Стягането на корема/ставането твърд са контракции. При мен честичко се получава и мисля да попитам да ми увеличат дозата на магнезия. Утре съм на преглед.

Качила съм 2-3 кг засега, но коремчето си ми личи вече доста. Вчера уведомих и шефката ми. Тя не беше забелязала 😄 А и отново като предходната бременност имам гестационен диабет и гледам да не ям сладко и неща, които ми вдигат захарта. Не че не го очаквах, ама…

Малкият вече се усеща много отчетливо, сакаш расте страшно бързо. Вчера и мъжът ми за пръв път успя да го усети как рита, беше се разбунтувал нещо 😅
Ариел, това стягане и втвърдяване на корема опасно ли е?
Също така исках да ви питам кога и как се измерва дължината на шийката на матката? На мен не са ми я мерили досега.

# 76
  • Мнения: 690
За погачи и подобни празници винаги питам от какво имат нужда.

Стягането на корема/ставането твърд са контракции. При мен честичко се получава и мисля да попитам да ми увеличат дозата на магнезия. Утре съм на преглед.

Качила съм 2-3 кг засега, но коремчето си ми личи вече доста. Вчера уведомих и шефката ми. Тя не беше забелязала 😄 А и отново като предходната бременност имам гестационен диабет и гледам да не ям сладко и неща, които ми вдигат захарта. Не че не го очаквах, ама…

Малкият вече се усеща много отчетливо, сакаш расте страшно бързо. Вчера и мъжът ми за пръв път успя да го усети как рита, беше се разбунтувал нещо 😅
Ариел, това стягане и втвърдяване на корема опасно ли е?
Също така исках да ви питам кога и как се измерва дължината на шийката на матката? На мен не са ми я мерили досега.

Доколкото ми е известно не, стига да не е съпроводено от други симптоми. Моето АГ, при предходната бременност, каза да си почивам повече и да пия повечко магнезий, когато започнах да ги получавам. Не е казвал, че е нещо притеснително.

Шийката ми я мерят с коремен ехограф. За по-голяма точност се ползва вагинален, но на мен досега само с коремен са ми я мерили. Според мен просто не са ти споделили, вероятно си е в рамките на нормалното и затова.

# 77
  • Мнения: 26
Момичета да ви питам след като сте минали първата ФМ и е всичко наред правихте ли и 2-рата. Аз съм правила и пренатест за синдром на даун и всичко беше наред. Затова се чудя дали да мина и на 2-рата ФМ .

# 78
  • Мнения: 395
Момичета да ви питам след като сте минали първата ФМ и е всичко наред правихте ли и 2-рата. Аз съм правила и пренатест за синдром на даун и всичко беше наред. Затова се чудя дали да мина и на 2-рата ФМ .
На мен ми казаха, че се прави три пъти. Аз ще ходя пак в 20-та г.с. и след това още веднъж, но не знам точно кога. 

Ариел, сигурно са я измерили с коремния ехограф, но не са ми обяснили. Вероятно няма проблеми щом не са ми казали нищо, но все пак ще попитам на следващия преглед.

# 79
  • Мнения: 26
Някоя следи ли се в Мбал надежда?

# 80
  • Мнения: 99
Дами, след 15 гс. правите ли секс или се въздържате?

# 81
  • Мнения: 243
Момичета да ви питам след като сте минали първата ФМ и е всичко наред правихте ли и 2-рата. Аз съм правила и пренатест за синдром на даун и всичко беше наред. Затова се чудя дали да мина и на 2-рата ФМ .
Аз не бих пропуснала 2-рата ФМ. Там изключително подробно се оглежда бебето. Аз от миналия път си спомням, че говориха за всички органи, камери на сърцето, дали има очни ябълки, че няма заешка устна, брояха пръстите. Тогава и потвърждават пола на 100%, ако дотогава не е.
Знам, че 3-тата се препоръчва вече при специални случаи.

# 82
  • Мнения: 26
Дами, след 15 гс. правите ли секс или се въздържате?
При нас е забранено 😄

# 83
  • Мнения: 1 894
Абсолютно задължителна е втората фетална морфология. Аз лично ще правя и третата.

# 84
  • София
  • Мнения: 813
Аз съм ходила на 3те ФМ преди , и сега ще ходя. Ходи се горе долу една седмица след навлизане в новото тримесичие. Сега втората ще ми е в 21+ г.с. Оглежда се още по-подробно всичко, защото не всичко може да се види хубаво на първата. Полът със сигурност се потвърждава тогава. Преди това има шанс за разминавания.
Относно секса , на нас ни бяха препоръчали в началото да сме по-пестеливи. След това се посъветвах с АГ, но не виждам как ще се спре изцяло за 9 месеца и повече, при положение че и след раждане ще е трудно.

# 85
  • Мнения: 395
На нас ни беше забранен заради отлепването на плодния сак. След това лекарите не са ми казали нищо, но аз нямам и желание, а и честно казано се страхувам да не стане нещо. Освен това още приемам Утрогестан, та предполагам, че не е препоръчително.
На другите момичета, които също имаха отлепване, какво са им казали лекарите по този въпрос?

# 86
  • Мнения: 636
На нас ни беше забранен заради отлепването на плодния сак. След това лекарите не са ми казали нищо, но аз нямам и желание, а и честно казано се страхувам да не стане нещо. Освен това още приемам Утрогестан, та предполагам, че не е препоръчително.
На другите момичета, които също имаха отлепване, какво са им казали лекарите по този въпрос?

Да си призная не съм питала повторно, но и аз имам вече травма от всичките тези проблеми и болници и мисля, че не бих се отпуснала. На мен ми казаха да спирам вече с Дуфастона.
Все още не смея да ходя на разходки и тн, най-много да се видя с някой на кафе/ ресторант.

# 87
  • Мнения: 65
На нас ни беше забранен заради отлепването на плодния сак. След това лекарите не са ми казали нищо, но аз нямам и желание, а и честно казано се страхувам да не стане нещо. Освен това още приемам Утрогестан, та предполагам, че не е препоръчително.
На другите момичета, които също имаха отлепване, какво са им казали лекарите по този въпрос?

И на нас ни го забраниха след отлепянето на плодния сак… а след това заради разярилия се полип… после заради падналата плацента… хаха та сексът е мираж при нас и вече дори не питам. 😩

# 88
  • Мнения: 533
Ние правим редовно от самото начало.  Даже по няколко пъти на ден.
ФМ не мога да кажа, че е задължително да се прави. С предните 2 бременности правих само първата.

# 89
  • Мнения: 1 412
На нас ни разрешиха, тъй като плацентата започна да се вдига, но с внимание естествено. Не бяхме имали контакт от миналата година, желание имам, но ми е много трудно да се отпусна. Като изключим личните ми притеснения, нямам дискомфорт.

Общи условия

Активация на акаунт