Име за момиче

  • 4 178
  • 52
  •   1
Отговори

Анкета

Име за юлско бебе

Опции:

# 15
  • Мнения: 1 728
И аз съм за Неда.

# 16
  • Мнения: 2 404
Глас от мен за Белослава.

# 17
  • Мнения: 12 627
И трите наистина много ми харесват. Все пак гласувах за Елица, без да подценявам останалите варианти.

# 18
  • Мнения: 18 503
Белослава. Много краиво име. Другите просто бледнеят пред него.

# 19
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 189
Гласувах за Елица. Много е крсиво и има хубаво значение. Христо и Елица звучат много добре.
Всъщност и трите имена са много хубави. Вие трябва да помислите дали искате да е кратко, средно или дълго, дали виждате дъщерия си като Неди, Ели или Бела, какво значение искате да носи името и.

Неда - според първата версия името е краткия вариант на славянското име Неделя, което означава седмица. Според втората версия Неда е съставена от думата за отрицание не и нейната противоположност - да. В миналото това име се е давало на деца, които са се родили много трудно. Има имен ден на 7 юли.
Елица - това име се дава на момичето с пожелание да бъде стройна и красива като ела. Празнува имен ден на Цветница.
Белослава - славянско име, което означава "бяла слава". Празнува имен ден на 14 декември.

# 20
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Елица много ми харесва.Галеното Ели е хубаво.
Ще има имен ден.
Христо има,нека и момичето да има.

Белослава също ми харесва.
Неда -не.Архаично ми се струва.

# 21
  • Мнения: 5 011
Белослава.

# 22
  • Русе
  • Мнения: 408
Елица ми звучи най - цветно, най
- лятно. Инъче може би за Белослава щях да гласувам.

# 23
  • Мнения: 8 604
Авторке, а детето Христо на кого е кръстено?

На баща си.
попитах, защото двете деца после ще се питат как си им измислила името, едното на двете баби, ако Христо беше на дядо си, другят дядо може да се обиди
А сега, остава другото да е на майка си, някак да е равностойно, не е задължително.
Щом давате по една сричка на всяка баба, тази с първата сричка е по-облагодетелствана.

# 24
  • Мнения: 864
Неда не ми харесва особено, Надя, Надежда са по-добри варианти с тези срички/букви. Иначе гласувах за Елица, но и Белослава е много хубаво.

# 25
  • Мнения: 3 029
Гласувах за Елица. Останалите не са лоши, но не ги предпочитам.

# 26
  • Мнения: 339
Гласувах за Белослава, много красиво име. Единственото име, завършващо на -слава, което ми харесва.
Елица също е хубаво, именият ден е на голям празник.
Неда ми звучи грубо.

# 27
  • Мнения: 481
Гласувах за Белослава- красиво име, а на галено Бела е прекрасно ! Елица не ми допада много , но е 1000 пъти по- добре от Неда. Никоя сила на Света, не би ме накарала да си кръстя детето Не/Да.

Последна редакция: нд, 12 мар 2023, 22:23 от AК47

# 28
  • Мнения: 18 503
Да, Неда е много остаряло име.
А не е и хубаво, грубичко е.
Елица също не ми харесва, защото има ц. А и като цяло не ми е сред любимите.

# 29
  • Мнения: 547
А не може ли да размените сричките? Вместо Неда да е Дани - Даная, Даниела, Деница или друго подобно.
От анкетата гласувах за Елица.

Общи условия

Активация на акаунт