Име за момиче

  • 4 200
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 629
И аз съм за Белослава.

# 31
  • Мнения: 371
От трите предложени Елица ми е най-симпатично. Неда е остаряло и грубо, а имената, завършващи на -слава, не ми са благозвучни. Пък и си представям децата как римуват "Бела - Дебела" или нарочно наричат детето Славка. Елица е по-трудно за изговаряне от чужденците, но пък детето ще си има и имен ден, и хубаво галено име.

# 32
  • Мнения: 10
Чак пък такива представи с Бела-Дебела не съм си и позволила да имам.  Какви са тези асоциации?!? Или пък примерът със Славка? Мисля, че това си е само във вашата глава. И все пак ви благодаря за мнението.
От трите предложени Елица ми е най-симпатично. Неда е остаряло и грубо, а имената, завършващи на -слава, не ми са благозвучни. Пък и си представям децата как римуват "Бела - Дебела" или нарочно наричат детето Славка. Елица е по-трудно за изговаряне от чужденците, но пък детето ще си има и имен ден, и хубаво галено име.

# 33
  • Мнения: 8 892
Белослава от трите, макар само Бела да ми харесва повече. Елица също ми е хубаво, докато Неда, поне за моя вкус, е грубичко.

# 34
  • Мнения: 2 605
Белослава е любимото ми българско име за момиче и ако живеех в България, щеше да е поне в топ 3. Красиво, елегантно, замечтано, но и здраво стъпило на земята. Хем тежко, хем феерично заради ,,бело"-тата му. Буквално си представям жена обгърната с бели воали.
 Неда изобщо не ми харесва. Грубо ми е. Елица е готино. Има нещо приятелско, весело, закачливо в него. Може би ц-то. Пред Белослава бледнее малко, но също създава филми в главата ми, което за мен е знак, че е специално. Важното е вие да го харесвате.

# 35
  • Мнения: 371
Чак пък такива представи с Бела-Дебела не съм си и позволила да имам.  Какви са тези асоциации?!? Или пък примерът със Славка? Мисля, че това си е само във вашата глава. И все пак ви благодаря за мнението.
От трите предложени Елица ми е най-симпатично. Неда е остаряло и грубо, а имената, завършващи на -слава, не ми са благозвучни. Пък и си представям децата как римуват "Бела - Дебела" или нарочно наричат детето Славка. Елица е по-трудно за изговаряне от чужденците, но пък детето ще си има и имен ден, и хубаво галено име.

О, не, не е в моята глава определено. Защото това са реални примери за ситуации с реални хора, които познавам. И за да не съм голословна - Станислава лесно се превръщаше в СтаниСлавке или само Славкееее, когато искаш нарочно да жегнеш някого. Децата понякога могат да бъдат много изобретателни и неща, които не биха хрумнали никога на нас, са в "техните глави". Което и име да изберете в крайна сметка е важно накрая и момиченцето да си го харесва.

# 36
  • Мнения: 887
На почти всяко (а вероятно на всяко) име може да се измисли "нещо".

# 37
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Да,децата могат да измислят подигравки за всяко име.
Правят го ,когато не харесват някое дете.
Те могат да приемат даже и Пенка нормално,а да се подиграват на име като Патрисия примерно...

# 38
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
И трите са много хубави, но гласувах за Елица.

# 39
  • София
  • Мнения: 8 646
И трите са хубави имена, на мен лично са ми малко безразлични, затова не мога да кажа някое повече да ми харесва или по-малко от тях.
Може би Елица все пак.

# 40
  • Мнения: 1 459
Гласувах за Белослава, харесвам по-дългите имена. Елица също е хубаво, но Белослава ми харесва повече.

# 41
  • София
  • Мнения: 4 588
Елица бих избрала от трите.

# 42
  • Мнения: 6 292

Те могат да приемат даже и Пенка нормално,а да се подиграват на име като Патрисия примерно...
Ми то на Патрисия и аз бих.. особено в БГ.
Гласувах за Неда. Чисто, българско, истинско име, на Света Неделя.
Белослава може да е мноооого модерно, но никак не ме грабва. Елица ми навява асоциации за нещо недовършено, недорасло.

# 43
  • Мнения: 496
Гласувах за Елица.
От известно време съм му "хвърлила " око и ако не си променя мнението в бъдеще ,ако има е дъщеря бих я кръстила така . Звучи ми много нежно, много изчистено .

# 44
  • SF
  • Мнения: 21 167
И трите имена не харесвам, но най не ми е звучно Неда. А и е малко старичко. И твърдичко.

Общи условия

Активация на акаунт