Черен и бял списък на фризьорите!?

  • 259 024
  • 898
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 2 061
Доколкото знам за булчинска или абитуриентска прическа са до 100лв. Разбира се, в зависимост от дължината на косата и това, какво се прави.

# 616
  • Мнения: 196
При Мърфи не мога да дам конкретни цени, но за сватбата ме прави той и за подстригване, измиване, сешоар и официална прическа ми взе 100лв. при все, че косата ми е доста дълга и ми прави прическата повече от 4 часа.

# 617
  • Мнения: 3
При Мърфи не мога да дам конкретни цени, но за сватбата ме прави той и за подстригване, измиване, сешоар и официална прическа ми взе 100лв. при все, че косата ми е доста дълга и ми прави прическата повече от 4 часа.

Доста добра цена за качеството което предлага той Peace

# 618
  • Мнения: 196
Да наистина си разбира от работата.
 Аз последния път бях в едно студио в квартала и понеже знам, че доста хора от бранша четат по форумите да кажа какво ми прави грозно впечатление. Сядам аз на стола да се подстригвам като предварително казвам, че съм само за подстригване и се почва "Ама не искате ли и измиване?" За какво ми е измиване при условие, че съм на 5 крачки от нас и тепърва с това ще се занимавам като се прибера. После се почва: "Аууу колко ви е изтощена косата ще втрия еди какъв си серум". "Трябва да използвате еди какъв си препарат за краища ето ние имаме представители сме на еди коя си марка /само като видях цените по шишенца от 50-100мл. и лошо ми стана". След постоянните ми откази да ползвам или да си купувам каквито и да било козметични препарати въпросната жена не се усеща и почва да ми предлага ампули за скалп, ампули за не знам какво си и накрая главата ми се разду от приказки. Не можела да ми обере всички цъфтежи, защото били по дължината на косата, викам тогава етажирано ме подстрижете: "А не не може, защото няма да могат да се оберат цъфтежите, вие елате пак след няколко седмици.... Е сещайте се дали ще стъпя друг път в този салон ...

# 619
  • Мнения: 9
zahira, измиването е изискване на хеи, съгласи се, че като седнат днес 2 клиентки с неизмити коси и всички инстументи на фризьора стават мръсни и мазни. негова работа е и да те информира от какви продукти косата ти има нужда, а ти си решаваш после. косата цъфти там където се скъса, а това обикновено става някъде нагоре по дължината и наистина не може с половин сантиметър връхчета да се оберат...и т.н.......и т.н

# 620
  • Мнения: 196
Може и да си права, но аз по принцип не обичам да ми пипат косата, едвам изтрайвам на стола докато ме подстригват пък и за миене като знам как ми се оплита косата и ме скубят... А за инструментите смятам, че трябва да си ги стерилизират по някакъв начин. За информирането съм съгласна, но не и за натрапването и убеждаването да си купя продукти от тяхната марка, при условие, че нееднократно отказвам. А за връхчетата - аз не съм й казала да ми взима само връхчетата заради цъфтежите а просто да ме подстриже и да обере цъфтежите по дължина, как ще го направи това вече е нейна грижа, аз ограничение за см. не съм поставяла, обаче нали трябва да ида след 2 седмици пак... Много се отклоних от темата... идеята ми беше че е дразнещо постоянно да ти пробутват разни продукти когато си отишъл с друга цел...

# 621
  • Мнения: 9
съгласна Simple Smile

# 622
  • Мнения: 45
И аз ще съм благодарна ако някои може да даде препоръки, за добър фризьор, в Красна Поляна, Западен Парк, Разсадника

# 623
  • Мнения: 3
Да наистина си разбира от работата.
 Аз последния път бях в едно студио в квартала и понеже знам, че доста хора от бранша четат по форумите да кажа какво ми прави грозно впечатление. Сядам аз на стола да се подстригвам като предварително казвам, че съм само за подстригване и се почва "Ама не искате ли и измиване?" За какво ми е измиване при условие, че съм на 5 крачки от нас и тепърва с това ще се занимавам като се прибера. После се почва: "Аууу колко ви е изтощена косата ще втрия еди какъв си серум". "Трябва да използвате еди какъв си препарат за краища ето ние имаме представители сме на еди коя си марка /само като видях цените по шишенца от 50-100мл. и лошо ми стана". След постоянните ми откази да ползвам или да си купувам каквито и да било козметични препарати въпросната жена не се усеща и почва да ми предлага ампули за скалп, ампули за не знам какво си и накрая главата ми се разду от приказки. Не можела да ми обере всички цъфтежи, защото били по дължината на косата, викам тогава етажирано ме подстрижете: "А не не може, защото няма да могат да се оберат цъфтежите, вие елате пак след няколко седмици.... Е сещайте се дали ще стъпя друг път в този салон ...

Съгласна съм колко неправилно и неприятно е предлагането на продукти и услуги от фризьора или от който и да е било от обслужващият сектор. Но със измиването като цяло аз съм за измиването, не само от гледна точка на хигиента и изискванията на ХЕИ, но и погленато от моята страна на фризьор и човек.
Определено не ми е приятно да подстригвам мазни или мръсни коси, след подстрижката косата се омазнява още повече от ресането и не може да се види добре прическата и да се дооформи добре. Мръсната и намокрена коса мирише неприятно.
Също така има хора които отказват измиване и ми казват ' Ами аз преди 3 дни съм си я мила, не може да е мръсна....' или се сипе пърхот и стилизанти от косата на поразия докато разресваш за да подстрижеш... гледката е грозна според мен и недопустима за всеки уважаващ себе си човек.
Работата не е само подстригването, то е и доброто подхранване и измиване на косата и  след това оформяне, което винаги трябва да е включено в цената, без допълнително да се заплаща от клиента. Услугите трябва да са пълни, за да са качествени.
Точно поради тази причина салоните са различни класове и всеки преценява къде да отиде или какво точно изисква от фризьора си и салонът.
Може и малко остро да се изразявам относно темата, но не го казвам лично към теб или някой друг. Просто съм пряко участваща в подобни ситуации и имам твърдо мнение за нещата.
Поздрави  Peace

# 624
  • Мнения: 196
Roshavka разбирам те, но аз никога не съм си позволила да отида с нечиста коса на фризьор, най-малкото ще си потъна в земята от срам и ако не същия ден то предната вечер задължително си я измивам. Друг е въпроса, че след подстригването пак трябва да се измие. А колкото до това цените да са в пакет и стилизирането, измиването, подхранването и подстригването да си е като обща сума - за това съм, защото в повечето салони има: "Ама аз добавих малко серумче еди колко си лв., направих еди какво си и много хора изпадат в неловки ситуации, даже тук бях чела за някакви фрапантни суми за боядисване.

# 625
  • Мнения: 3
Roshavka разбирам те, но аз никога не съм си позволила да отида с нечиста коса на фризьор, най-малкото ще си потъна в земята от срам и ако не същия ден то предната вечер задължително си я измивам. Друг е въпроса, че след подстригването пак трябва да се измие. А колкото до това цените да са в пакет и стилизирането, измиването, подхранването и подстригването да си е като обща сума - за това съм, защото в повечето салони има: "Ама аз добавих малко серумче еди колко си лв., направих еди какво си и много хора изпадат в неловки ситуации, даже тук бях чела за някакви фрапантни суми за боядисване.

Радвам се, че не си от хората, които си позволяват да ходят на фризьор с мръсна коса, има и други както коментирахме по- нагоре. Хора всякакви общо взето... желания всякакви и така.
За пакетната цена на обслужване и без допълнително тарифиране за глупости съм за. Нелепо е да се подстрижеш и да те таксуват за сешоар или нещо друго, освен ако ти не си пожелал, точно заради това според мен винаги преди да започне фризьорът трябва да попита клиента какво точно иска и тн...

# 626
  • Мнения: 274
Напълно съм съгласна с roshavka, че косата винати трябва да се мие от която и гледна точка да се погледне  Peace
Салоните,които не мият коси, или пръскат с помпи за мен са бръснарници от миналото, в които не се правят прически, а просто режат с ножици безразборно.  Точно те не правят сешоар след подстригване, виждала съм как клиентки си тръгват с един ластик на косата мокри...  Naughty
Друг е въпроса, че има техники на подстригване и дооформяне, които се правят след изсушаването и т.н....
А относно предлагането на продукти в салоните - шампоани, балсами, ампули и т.н. - това е напълно в реда на нещата. Та дори Лореал провеждат семинари как да се продава най успешно.

# 627
  • Мнения: 2 229
Е, айде стига, превземате се! ooooh! Ясно е, че и двете ги има, при цена 5-6 лева за подстригване, какво миене и какъв сешоар искате?! (говоря за София)
Който няма на всеки 2 месеца, 15-20 и повече лева за фризьор, като самодива ли да ходи?!
То по вашата логика, всички квартални салончета трябва да се затворят, защото масово там цените са ниски и услугите различни. Всеки си ходи, където прецени.

Вече ако отидете в скъпарски салон и ви вземат 20-30 лева само за подстригване, без да ви измият косата - тогава да, достойно си е за възмущение, не знам дали има такива салони, сигурно да.
Но "бръснарниците от миналото" са си в реда на нещата и си имат мноооого клиенти. Като не ви изнася, просто не ходете там, но стига с тия превземки, то е ясно, че цената определя качеството.

А ако някоя клиентка идва с мръсна коса и отказва измиване, с достатъчно сладкодумие може да я убедите, че еди-кой-си шампоан ще й направи косата прекрасна, като не забравите да натъртите, че няма да й вземете повече пари. Laughing

# 628
Az sashto sam mnogo dovolna ot Lili Simple Smile spavq se strahotno sas absoliutno vsichko v sverata na friziorstvoto prosto e absoliuten perekcionist,no odavna ne raboti vav Venera,a vav Friziorski salon lazur i e sasvem blizo do Venera v Reduta dve preki po-nadolu posoka Poduene !vsichki tam sa mnogo srachni hora

# 629
  • София
  • Мнения: 3 524
аз съм писала вече тук, но искам да добавя още един салон и по-специално една фризорка в него.
салона е "кало", намира се срещу мола на стамболийски и опъленска, на практика е в една пряка на стамболийски, а фризьорката се казва стефи. работи бързо, сръчно, разбира те от половин дума и определено дава идеи ако сам не си отишъл с идеи, как би ти отивало най-много.
измиване на косата +сешорар оформяне е 18 лева.
подстригване+измиване+сешоар+изправяне с преса+преса за обем=30 лева.
не е най-евтиния салон, но цената си заслужава за качеството което получаваш на услугата. тази прическа споконо изкарва по 4-5 дни Peace

Общи условия

Активация на акаунт