Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 44

  • 35 850
  • 774
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 6 358
Аз просто бих пребоядисала в по-светло щом Ви е тъмно сега. НО аз категорично НЕ харесвам мазилките от този вид и се чудя кога успяха пак да се върнат така на мода...
Шпакловката изглежда идеална, после като намацате с мазилка ще Ви се наложи да прешпакловате ако Ви омръзне или решите да променяте интериора. Добре си помислете да не стане и тя да не Ви харесва, че тогава ще Ви излезе доста солено, за да върнете до това положение.
Скоро работих от разстояние една поръчка (част от декорацията) за едно заведение в София. Стените първо бяха къртени и измазани, после ги шпакловаха равни и бели... и накрая наклепаха една тъмносива мазилка на едри и релефни мазки, стана досущ като преди шпакловането. Joy Аз само гледах снимки и бях много учудена каква е тая работа, а то било мода!
Ще се информирам сега каква е тази пясъчна мазилка, добре че сте вие тук да коментирате. Simple Smile

# 331
  • София
  • Мнения: 44 248
Ами мен честно ми е доста кичозно, освен ако не е в някакъв цялостен суперлукс интериор... Така де поне всичко да лъха най-малкото на палат..

# 332
  • Varna
  • Мнения: 418
Ето я боята, боята си е хубава и покривна майстора казва, че е като Левис. Винаа си е наша че не бяхме на място като я маза още тогава да я видим.
Казаха ми пясъчната мазилка и към нея малко боя перла



Още ли не сте я изсветлили тази боя☺️🫨
Купуваш нова, боядисваш 2 ръце, друг начин няма. Да ти препоръчам тикурила, да не пазаруваш пак от турция.
Ако има мостра носиш в помещението и обикаляш стена по стена с него и преценяваш на слънчево, мрачно, лампи дали ти харесва.
Ако няма мостри си купуваш най малка опаковка и мацаш пробно по стените и гледаш харесва ли ти, за да няма после повече изненади. 🤷‍♀️

На мен много ми харесва.
Може ли да споделите боя и номер за този цвят.
Едната стена в детската стая ще е сива и си мислех да е нещо такова.

Може ли и аз да се включа за съвет.
До акт 14 бяхме с един строител, после продължихме с друг.
Да, ама покрива на първия тече.
Обадихме му се идваха, гледаха, нищо не направиха и то си продължава да тече..
Вече сме на шпакловка и предстои боя, а с този теч ме е страх.
Строителят вече дори не ни отговаря..Сегашния строител може да оправи нещата, но ме е яд , все пак сме по гаранция и би следвало първия строител да си оправи бакиите, а не да плащам на другия? Макар че то на него всичката му беше една...и си представям как ще го оправи.
Та се чудя да се занимавам ли изобщо с него или да си го оправя за моя сметка.

# 333
  • Мнения: 317
Боята е Polisan 4474 ,но според мен са ми дали друг цвят ще кача каталога. Освен покривна е и доста изгодна 10кг 65 лв
Показвам и детската  тя е в цвят 1590

# 334
  • Мнения: 1 624
beki81, не знам дали е възможно да принудиш първия строител да си отстрани проблемите, макар да сте все още в гаранция.
Трудно е да се даде съвет какво да правите.  Ако е важно по-бързо да се отстранят проблемите, може би е по-добре за вас да ги отстраните с друг строител, но това ще даде повод на първия да откаже последващи ремонти.

# 335
  • Мнения: 138
Ако имате договор и гаранция, съд. Да ви плати разходите по оправянето на поразиите, които очевидно не е по силите им да изпълнят. Затова сме на този хал, никой никаква отговорност не поема, че и се крие като мишка.

# 336
  • София
  • Мнения: 1 416
Съд, хубаво, съгласни сме. Но те убийците са на свобода, та кога ще се стигне до некоректните строители?!
Естествено, че не трябва да се примиряваме. Предполагам една нотариална покана ще стресне въпросният строител да си пооправи нещата. Нашият го връщах над двадесет пъти със забележки и си ги оправи. Друга е драмата - ако мине номерът! А аз трябва да съм наясно с всичко, за да казвам какво и как да се коригира?!?

# 337
  • Мнения: 192
Въпрос към тези,  в чиито парцели нямаше отклонение от ВиК. Сами ли си правихте шахтите в имота или ползвахте услугите на местното ВиК? И кой организира прекопаването през улицата? Четох, че има начин да се пробие канал под платното и да се прекара тръбата до отсрещния край, без да се копае. Ако някой има повече инфо, ще съм благодарен, ако сподели!



# 338
  • Мнения: 520
Ние сега с това се занимаваме. Искат ние да си направим шахтата, след това те ще дойдат и ще ни изкопаят улицата, за да ни свържат, за тяхна сметка ще си е. Имаме разправии с ММ за тази шахта къде да е точно и затова се забавихме, той иска да е в тревната площ, за да засадим на капака трева отгоре, аз си държа да е пред гаража както си е по проект.

# 339
  • Мнения: 1 624
Ние направихме шахтата и сложихме водомер.
Дойдоха подизпълнители на ВиК дружеството и те направиха отклонението. Ползваха някаква машина и не навсякъде копаха, а прекараха тръбата под пластовете пръст (при нас няма асфалт). Не е било нужно да слагаме ние водомер.

Последна редакция: пн, 29 май 2023, 09:19 от nellytan1

# 340
  • София
  • Мнения: 1 416
Ние си правихме шахтата, всичко беше за наша сметка. Не е било така, но от няколко години в нашата община се "работи" по този начин.
Мястото беше определено по проект и го спазихме +-20 см.
Материалите за изграждането бяха към 350 лв. Скоби, водомер, шапка, шиш - към 400 лв. Копаенето беше  буквално 1.5 м и ни поискаха 300 лв, естествено без документ. Абсолютен софийски рекет, официално облечен в договор, в който пише, че всичко е за сметка на клиента.
Капак още не сме направили.
Скрит текст:

# 341
  • София
  • Мнения: 55
Здравейте. Моля, да ми обясните стъпките от зидария до латекс. Въпросът ми е има ли нужда от грунд преди финишна шпакловка. Благодаря!❤

# 342
  • Пловдив
  • Мнения: 2 925
Ще кажа как процедираме ние .
След зидарията рязах металните планки от кафража и ги запечатах с нещо тип сребърно ,не помня точното наименование .Напъхахме хартии във всички конзоли ,затворих с тиксо , з да не се цапат . Бетоновите части се грундират с бетонконтакт .Слагат се ъгли и след това се прави основната мазилка .След като изсъхна шкурихме ,прахосмучихме стените много добре (професионалистите си имат жирафи) ,дори ги бърсах със сух моп .Не сме грундирали .Направо фината шпакловка ,после грунд и латекс .

# 343
  • Мнения: 16
Здравейте, предстои ми закупуване на парцел, намерих такъв с добро местоположение, но е много голям и собственика ще го раздели на два отделни, като аз трябва да реша дали да закупя лява част - само с питейна вода, или дясна част - със сонда и ток. Други съществени разлики нямат. Вие коя част бихте купили с оглед на по-бързото оформяне на документите за строеж?

# 344
  • София
  • Мнения: 1 416
MonikaDerova пак зависи къде е и каква е конкретиката, но по мое мнение ел.енергия се прекарва много по-лесно, щом има налична наблизо, т.е населена улица. Електроразпределителните дружества работят по установен ред и пак подчертавам, ако има налични стълбове и комшии, нещата се случват. ВиК дружествата са една бездънна държавна касичка. Имам познати, на които беше отказана вода на нов или разделен парцел с доводът, че тръбите са стари и няма да издържат присъединяване на нови абонати.
Друг е въпросът колко ще трае самото разделяне на парцела, т.е да се направи нов ПУП. Може и две години.

Общи условия

Активация на акаунт