"Носленце от мама, очички от татко - нашто ДЕКЕМВРИйче - толкова е сладко!"

  • 22 147
  • 284
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 572
И аз със секцио родих, неочаквано, но имам кърма и мисля, че е достатъчно, ще видим на прегледа след няколко дни.
Не знам на какво се дължи.

Да знаете, върлува страшен грип, с температури и т.н.

И ние днес бяхме навън, цели 3 часа, а и 1 - в сладкарница.

А, да ви питам - имате ли вече секс ?  newsm78

Как да се справя с тоя белия секрет между срамните устнички, бе - не ще да се махне и тва е, направо полудявам да не й причиня аз нещо само с размазване вместо с почистване!?

# 256
Detelini - и аз имам същия проблем. Още в болницата Бебо беше неспокоен, сучеше със страшна сила залагалката и даже вси1ки му се учуваха как може толкова бързо да привикне към нея. Аз го кърмех при всеки признак на глад, но той си беше неспокоен и не спинкаше. Акушерките ме стискаха и казваха - ето тече. Да тече, ама недостатъчно. Когато се прибрахме в къщи това продължи. Всички казват, ще ти дойде кърмата. Е да ама да ми умре бебто от глад ли? И почнахме да се дохранваме с АМ. Давам му на всеки 3 часа да суче от 2те гърди и след това си хапва по 60мл АМ. А когато опитам да се изстискам след това успявам да изцедя най-много 15-20мл от двете гърди, което ми се струва много малко. цедя се, пия Хипп, ям хляб, месо, ядки, биха ми окситоцин, пия течности като луда ама не виждам подобрение на нещата....и се побърквам от притеснение и нерви. Не знам вече какво да правя. Май Клеми, ГланГ и Мама Шуши са прави. Трябва да се успокоим и да даряваме дечицата си с нежност, топлина и спокойствие. В крайна сметка - като не с получава - не се. Ще се кърмим колкото има а после ще дохранваме.
И според мен това имаш ли кърма или нямаш не зависи от типа раждане. Аз си родих нормално с упойка, а ето че нямам достатъчно. Май си е до организъм.

И в този ред на мисли - какво АМ ползвате момичета? Ние започнахме с Фризолак, защото такова беше купила майка ми, само че май не е най- хубавото. Препоръват ми Аптамилк, но педито ми каза за сега да не го сменям, защото много често бебетата дават алергични реакции и щом се чувства добре да продължа на Фризолак.

# 257
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Добро утро на всички! Simple Smile
Ние най-сетне една вечер си заспахме веднага след нахранването и цяла нощ се будехме да хапнем и заспивахме пак. Да видим до кога ще е така... Инак последните дни имахме вечер все по час-два плач и искахме да се гушкаме, вместо да спим...
И сега макар и да може да са закъснели, два съвета, дадени ми от една акушерка, които може да са полезни на някоя мама...
За сълзящо око:
Цвят от лайка се запарва като за чай, с по 2 памучни тампончета се минава по окото от вън навътре, различни тампончета за всяко око - за 1 ден мина всичко, а беше станало едно лепкаво, зачервено, ужас!
И за коликите:
Съветът е само да не се почва с тежката артилерия, първо с чайчета, макар и за ден-два помагат.. После можело капки Саб Симплекс ли бяха, накрая Еспумизан примерно.. Идеята беше така да се покрие по-дълъг период от време, понеже те с всичко привиквали така или иначе. Стори ми се много разумно и го споделям, тепърва ще прилагам- то пък дано не се наложи...
Хубав ден на всички!  Hug

# 258
Здравейте, момичета Simple Smile

Аз все не намирам време за интернет и затова позволете ми най-напред да ви пожелая

Честита 2007 година, заварила ни с мънички слънчеви душици в ръцете! Пожелавам на всички мноооооого щастливи моменти с рожбичките ни!

Момичета, вие как намирате време и за интернет? Браво на вас - аз успявам само да включа компа и евентуално да отворя форума без да успея да прочета и ред, и едва вчера успях да седна и да видя какво сте писали.  Confused

Pontes, ние се гледаме самички с малкия Даниел от около седмица след изписването, и въпреки че не ми остава време за форума, другата ми работа е по-добре организирана от както имахме помощници вкъщи. Дано да намалее плача скоро, и ще видиш че ще се справяш чудесно.

Момичета, да споделя и аз моя скромен опит с коликите - вече се убедих че се влияят от нашата храна - четох че 10-15 % от децата реагират на белтъка на кравето мляко - от няколко дни спрях всякакви млечни храни и (да не чуе дявола) коликите нямат нищо общо с преди - нито по сила, нито по продължителност... Колики си имаме, но го слагам на корема си и като се затопли тумбачето на бебчо се успокоява, даже често заспива. Пробвахме и други методи да затопляме коремчето - но обикновено действат до следващата по-силна колика.  С държането на гърда - снощи се получи така при нас - коликите се появиха още докато ядеше, и се почна едно настървено сукане около половин час - аз първо помислих, че нямам мляко и се нерви детето щото суче, а няма мляко - после видях, че тумбачето му се втвърдява и затова суче толкова настървено - в крайна сметка резултата беше само обилно повръщане и по-силни и продължителни колики.

Да ви питам за чая на Хип от копър - забелязвате ли някакъв ефект от него? Първите дни бебчо много се мусеше - вчера изпи около 60 мл - но не знам има ли файда от него? newsm78 Как да разбера?
Другото което ме притеснява е че от 2-3 дена кожичката на сгъвките, отвътре на крачетата до дупето, почна да се цепи - първо беше съвсем мъничко , но сега е по цялата сгъвка - мисля че всеки път като сменям памперса е добре подсушено, но не всеки път мажа с нещо. Дали е от това, и имате ли идея сега с какво да мажа? Пробвах мазане с олио бубхен, с крем бочко и с крем здраве, но засега положението само се влошава ...

# 259
  • София
  • Мнения: 6 801
Ние сме на Нан 1, ама вече го бях писала.

Никол е болна, кашля и с температура...не питайте как успявам да опазя малкия от нея, псотоянно се навира в него да го гушка и целува... Cry Cry Cry

# 260
  • Мнения: 3 695
Здравейте мацки,
Току що се връщаме от месечния преглед при педиатърката. Много съм щастлива и бързам да споделя, че нашето мъниче е наддало 1 кг !!!  smile3501
Вече тежи 3900 г. За сантиметрите казаха 52 - 53 см ама тях доста приблизително ги премериха. Изписаха ни Вагинтола, по 1 капка между храненията и ни дадоха направление за ортопед. По това, което изчетох от форума, хубаво било да се заведе колкото може по-рано детето, а нашата педи каза към края на 2-я месец, защото преди това виждали някакви невкостени места, които всъщност си били наред. Та сега се чудя кога да я заведем, ама този месец ще е (т.е. втория месец на детето).
Иначе педката ми каза да започна да й давам сокове и почна да ми обяснява схемата, но като й казах, че не искам още да я захранвам, каза ОК, след 2-я месец тогава.   #2gunfire  А всъщност моето намерение е до 6-я месец да е само на кърма, ако има такава. Та малко се разочаровах от схващанията й по старата руска школа, но в крайна сметка ще си го гледам както ми подсказва сърцето и разума.
Колики нямаме и не ползваме нищо срещу тях, освен че аз пия чая против колики. newsm24   
Боцнаха ни ваксината и поплака детенцето, но малко. Повече плака като я преслушваха със студената слушалка, ама как няма, то затопленичко и някой го ръчка със студено   newsm45
За следващата ваксина докторката ми изброи някакви варианти на разични ваксини, капки, комбинации, направо се обърках съвсем.  newsm12  Мислех, че е ясна схемата, а то - мен да ме питат какво да изберем, аз да не съм медицинско лице. Сега до другия преглед трябва да стана компетентна и по тоя въпрос  ooooh! Казвайте, ако знаете какво е най-добро !
Лек ден и усмивки на всички !  Hug

# 261
  • Мнения: 572
Здравейте - най-напред ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА EMSSKI - НА ПАТЕРИЦИ - ДА БЪДЕ НАЙ-МЕЧТАНОТО ТИ ЩАСТИЕ РЕАЛНОСТ! КОГАТО РЕШИШ, ПИШИ КАК СИ! smile3525

Момичета, които кърмите и се цедите - аз да ви питам съхранявате ли кърма? Аз си купих един комплект на Авент с чаши VIA, но те ми се запълниха всички 120 мл-ови, сега останаха само тези по-големите от по 220 мл, а аз на цедене отцеждам по около 120-130 - най-вече сутрин го правя. От седмица - две не се цедя след всяко кърмене, защото предизвиквам страшно много кърма, гърдите ми се препълват и - на нова година седях на дивана и с помпата 100 часа, докато сваля едни буци... ooooh! Чудя се, може ли да се слеят кърма от едно цедене с кърма от друго цедене, в рамките на 12 часа? За да мога да използвам пълноценно големите чаши по 220 мл? Иначе трябва да изхвърлям кърмичката или просто да съхранявам в наполовина пълни чаши...което е жалко.

А също, моля ви споделете, до колко време можеше да се складира кърма в камерата?

И още един въпрос - правите ли гимнастика на бебето? Споделете как, моля ви?
А, бях питала и за секс - кога ли ще ми се отпусне душата? Засега не мога...не че не ми минава през ума, но...лохиите още ги има, време нямам..., умора... - вие как сте?

Ние вчера бяхме навън от 13 до 16 часа! С помощта на 2 приятелки, така успях да отида на фризьор да ми оправи косата, подстрига ме, издуха ме, макар че не ми трябваше прическа, но нищо де. През това време малката е била навън с количката, а после от 14ч до към 14 и нещо бяхме на разходка още и после в една сладкарница за непушачи на Красна поляна, там се и хранихме с шише...и после към 4 се прибрахме вкъщи. Чудя се дали не е опасно толкова време...мислех днес да не излизаме, ама като гледам кво слънце и пак ми се иска да излезем... newsm78

Последна редакция: вт, 09 яну 2007, 12:27 от Sarra

# 262
  • Мнения: 174
За АМ и ние сме на NAN1..отначало бяхме на фризолак,но го смених с NAN-а...И аз чух че Аптамил е хубаво но пише че трябва да се приготвя при 50 градусова вода иначе не се разтваря..а пък да я топля до 50 и после да охлаждам той Дани ще се скъса от рев докато ме чака...
За секса...и при мен има още лохии...макар че са много малко..но си има
Sarra аз съм от Разсадника ( до Тина Киркова живея ) близо сме..За сладкарницата тази която е срещу пазара на Красна Поляна ли беше?
Днес се очертава хубав ден и ще имаме пак дъъъълга разходка...
Хубав ден майчета..и да цункате бебоците от мен! Hug

# 263
  • София
  • Мнения: 888
Здравейте, моето мишле заспа след манджа и използвам да ви видя как сте Hug
Клеми напълно разбирам притеснението ти за Никол и малкия, аз от баща й не я опазих Ева(дето е голям човек), а то на малко дете как да му обясниш, че може да се зарази бебко- дано скоро оздравее Wink
Ние се дохранваме с Нутрилон 1, макар че педиатърката препоръча и Нан като хубаво, но мъжо взе Нутрилон-а. За сега не мога да преценя бебка как го понася, понякога се мръщи на вкуса му, при вас как е? Доволни ли са бебчовците като папкат АМ или се смущават? Иначе не я запича.
И друг въпрос- като стерилизирате на микровълнова после сушите ли шишета и биберони или може и мокри, аз за сега не ги суша , но се замислих как е правилно?
Сарка браво за разкрасителните процедури, аз успях да си променя прическата когато майка ми помагаше първите седмици.
Малко ми е кофти, че никъде не излизам- тази неделя за пръв път отидох до Скай Сити за джинси, ама сама- татито беше с бебка- просто още не смея да я покажа навън след боледуването.
Вашите бебоци имат ли пъпчици по лицето- от тези като пубертетски? На Евито и излязоха още преди 3 седмици и не минават newsm78

# 264
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Здравейте момичета! Моето мъниче спинка сладко и аз използвам случая да пиша малко.
Много ни мъчат колики, направо ужас, вчера от към 15 ч та чак до банята в 21, направо се разсипа от плач, че и аз с нея. Много ми е гадно като се свива така и нищо не мога да направя. Гушкам, люшкам, нося, затоплям пупата, за момент помага и след малко пак  Sad
Знам че е част от растежа ама е гадно  Sick
tini-mini ти кой чай против колики пиеш, на Хип ли? Кажи по колко пиеш, да го почна и аз та дано помогне  newsm78
За АМ, моята педиатърка каза ако се наложи NANha така че имаме една кутия в къщи, но за сега кърма имам. Е малката не ще да суче от гърда, само като й е мъка колкото да се гушне, така че се изцеждам и давам от шише. Малко е хамалогия, ама свикнах (да живее помпата на Авент  Wink) и съм спокойна че си изяжда необходимото количество мишлето.  Party
И един въпрос към мамите със секцио от вчера се появи една тъпа болка в края на шева от секциото ми, та се чудя то какво ли е това  newsm78 Няма зачервяване или нещо подобно, просто ме приболява, може ли да е от многото разнасяне на бебка? Вече се чудя какво да мисля, не е силно, но е доста некомфортно. Иначе тъкмо бях започнала да забравям че съм оперирана  ooooh!
А колкото до секса, аз още имам лохии, тъкмо реша че спират и хоп пак има, няма ли да свършват вече, та да си припомним и ние кво беше туй секс и как се правеше   hahaha Ако ни останат сили някоя вечер де  Joy
Detelini не се отчайвай и не се ядосвай за неща които не можеш да промениш. В случая с тези нерви за кърменето само си вредиш че и на бебо също. Ми като не става не става, моята не ще пък от гърдата, що рев, що нерви в родилното, кърма бол, а малката се дърпа. Нямало да мога да го кърмя, то не било същото като няма пряк контакт, връзката с бебето била по-друга като се кърми от гърда...абе луднах от мнения и съвети и от опити да я накарам да суче. И ето че сме в къщи и кърма имам, слава богу, цедя се и давам и се гушкаме и се обичаме. А се бях докарала до там да ми намалее кърмата от нерви и от това че тя не може да изсуче, да не говорим гърдите как ме боляха. Сега съм решила да караме така докато може, после ще си мине на АМ и така. Важното е да ми е доволно детето и да не стои гладно. Горе главата и много спокойствие и любов  Hug
Целувки на всички мами и бебоци  Heart Eyes

# 265
  • Мнения: 174
За секциото и аз имах такава болка но отмина ...споко не се притеснявай
Аз докато чакам моя юнак да се събуди..качих малко снимки та и ние да се отчетем:
http://snimka.bg/album.php?album_id=80133&photo=129

# 266
  • Мнения: 320
Да се похваля!
Днес бяхме на пробно кърмене, защото гърдите ми едни меки...бебка реве, иска и от другата гърда да яде, а като стисна първата още има.
И резултата е, че е наддала 650 грама за 15 дни  Whistling и си хапна 100 грама, като в къщи цока повече, даже като се прибрахме и я дохраних. Grinning
А то детето не било гладно, а лакомо!!! Мързи го да изсуква всичко от едната гърда и иска другата, щото му се излива в устата, тарикатчето на мама!!!

Сарра, аз сънувах вече 2 еротични съня, ама още лохии има. Embarassed
А снощи бълнувах Grinning и мъжа ми много се смя. Бълнувах, че Нора суче и аз го помолих да я дръпне от мен, за да не я смачкам. Той милия в недоумение какво да дръпне! Grinning Днес ми е много забавно.

Нашите колики са много силни, но най-накрая намерих нещо, което ги облекчава. Правя й чай от анасон, но по-силничък. В 200 мл запарвам една малка равна лъжичка анасоново семе и й давам преди ядене, 10-15 глътки. За сега най-голям ефект има. Инфакола го свършихме, сега почнахме саб, ама не помагат май.
Абе много е малка още, знам, ама следи червен предмет с поглед, на мама генийчето! Hug

# 267
Сара,
в брошурите на Авент пише че кърмата може да се съхранява в хладилник до 48 часа, тъй че събирай смело от няколко цедения - аз даже и от два дни слагам в едно шише, щото аз не цедя по повече от 50 мл.
В камера може да седи до 6 мес. мисля (може и 3 мес да е било, но не по-малко от 3 мес)
Ние се поотпуснахме да се сексуваме от дъжд на вятър, въпреки че още не ми е спряло напълно течението. Ама изцяло съм обсебена от бебето - само то ми е в акъла - и ми е трудно да се отпусна..

# 268
  • Мнения: 3 695
soseress, пия чая на ХИПП против колики, но не знам дали това помага срещу коликите, или нещо друго. Следя да не гълта въздух докато суче, опитвам се да внимавам какво ям, но не чак толкова, че да се лишавам напълно от нещо (освен киселото мляко, което преди консумирах с кофите Simple Smile ). За количеството чай - импровизирам, но някъде по 1-2 чаши на ден пия.
Сарра, за секс не съм си и помислила още, освен на прегледа ми и то мисълта ми беше "колко много боли тоя преглед, какъв ти секс "  Crossing Arms, ама все пак аз бях нормално раждане, при секциото сигурно може по-скоро.
Macko, и Викито има малко пъпчици - бързо минават, но други излизат. Чувала съм, че така се изчистват бебенцата.

# 269
  • Мнения: 320
А, за пъпчиците, да!
И Нора има, така се чистели бебоците. Теса малки пъпчици по лицето, челото и вратлето. Чистете с памуче и чайче от лайка, всеки път като се събудят. Така каза моята педи. Wink

Общи условия

Активация на акаунт