Температура след аборт

  • 708
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте! На 09.03 направих аборт по желание в 5 г.с. Нямах абсолютно никакви проблеми освен лека болка ниско долу, която бързо премина. Пих антибиотик и до днес всичко беше наред. Понеже аз често боледувам, днес забелязах, че имам леко заглъхване в ухото, което е чест признак при мен, че съм настинала, леко ме боли долу ниско в корема и имам повишена температура 37,3. Въпросът ми е на инфекция след аборта ли се дължи и някоя от вас, която е правила аборт имала ли е повишена температура и как се е справила. Имам записан час за контролен преглед чак на 20ти този месец, но се притеснявам и се чудя дали утре да не звънна на лекаря. Някакви съвети? Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 2 352
Възможно е да се разболяваш. Все пак направи една консултация по телефона.
Предполагам имаш още кръвотечение, ако има специфични миризма е възможно да се е получила инфекция. Аз след първото раждане получих усложнение. Вдигнах температура и се усещаше тази неприятна миризма.
След аборта имах дълго време леки придърпване и дискомфорт, но съм нямала температура.

# 2
  • Мнения: 11 342
Трябва ви преглед и микробиология.
Според мен ще се презастраховат с втори антибиотик и те съветвам да го пиеш.
Ако имаш възможност още утре отиди на преглед, дори да не е при лекарят направил аборта.

Би следвало да нямаш никакви течения вече. Или?

# 3
  • Мнения: 6
Трябва ви преглед и микробиология.
Според мен ще се презастраховат с втори антибиотик и те съветвам да го пиеш.
Ако имаш възможност още утре отиди на преглед, дори да не е при лекарят направил аборта.

Би следвало да нямаш никакви течения вече. Или?
Не, вече нямам никакви течения. Благодаря, още утре ще звънна на лекаря.

# 4
  • Мнения: 2 352
Всъщност какъв аборт си правила? Минали са само 3/4 дни от тогава, би трябвало още да има кръвотечение

# 5
  • Мнения: 11 342
Всъщност какъв аборт си правила? Минали са само 3/4 дни от тогава, би трябвало още да има кръвотечение

Отгоре е написала, че е аборт по желание. Не би следвало да има кръвотечение при добре свършена работа.

# 6
  • Мнения: 2 352
Аз не питам дали е по- желание или не, а дали е оперативно или медикаментозно.

# 7
  • Мнения: 6
Всъщност какъв аборт си правила? Минали са само 3/4 дни от тогава, би трябвало още да има кръвотечение

Аборт с вакуум. Два дни имах леко зацапване, днес отново прокървях, но не е нещо много силно или придружено с болки и неприятна миризма. Звъннах на лекаря каза, че е настинка и няма инфекция, но след два дни, когато пак ми потече кръв и при тази температура доста ме е страх да не е някакъв вид инфекция

# 8
  • Мнения: 11
Всъщност какъв аборт си правила? Минали са само 3/4 дни от тогава, би трябвало още да има кръвотечение

Аборт с вакуум. Два дни имах леко зацапване, днес отново прокървях, но не е нещо много силно или придружено с болки и неприятна миризма. Звъннах на лекаря каза, че е настинка и няма инфекция, но след два дни, когато пак ми потече кръв и при тази температура доста ме е страх да не е някакъв вид инфекция


Какво се оказа в крайна сметка и до колко според АГ е нормално това ?
Аз съм след медикаментозен аборт на 27.02, от тогава спиране, тръгване на течението, минах всички възможни цветове и нюанси, на 10.03 вече нямах дори зацапване и на 12.03 ми дойде до 17.03, което не знам до колко е нормално дали за бога беше цикъл. Според АГ си в точно това, но съм на преглед пак другата седмица. Снощи и днес съм с някакво бледо кафеникаво зацапване, пак ме боли кръста и долу ниско и не знам от какво е ... Най ме притесни факта, че имам температура 37'3, според АГ може да е настинка ама аз вече крайно съм се филмирала и ми е много притеснено

Общи условия

Активация на акаунт