Банята - тема 43

  • 28 653
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 413
man_darin_ka, честита нова баня, много е свежарска!
Аз пак хлъцнах от споменатите цени, направо са абсурдни... !
Ние сме на етап ел.инсталация и въпреки че в банята лесно би могла да се премести, искам да се направи възможно най-точно.
Каква е минималната дължинана на банята при това разположение?
 
Скрит текст:
Примерно душ зона с ширина не по-малко от 85 см, структура 45 см плюс от двете страни по 20 см и мивка с шкаф 60 см, общо минимум 230 см, правилно ли смятам?

Последна редакция: вт, 13 юни 2023, 14:35 от sofyia

# 706
  • Мнения: 2 040
Щото е на надница във фирмата, затова ги прави тия номера. Ако днес ще вземе 100лв, защо да налепи 20 плочки, като може 2?
Аз така изпуснах правенето на половин къща, останалата половина я приключиха 3 пъти по-бързо, защото прекарах месеци наред с тях на пълно работно време.
Един петък не отидох, но ме превъртяха и по телефона се издадох, че няма да хода. В понеделник видях свършеното за петък и събота - няма и два метра фуга на двора, направена от двама майстори за два работни дни. Сега се шегувам, че това е най-скъпата фуга на света😆
Мандаринка е платила много, но майсторът едва ли е взел и половината, затова не си дават зор. Аз вече съм дружка с моите майстори и си ги говорим тия работи.

Последна редакция: ср, 14 юни 2023, 11:06 от Чи лу

# 707
  • Мнения: 819
Хубава ставка се получава за фирмата, не, че им гледам в канчето ама горко на клиентите...
Даже не говоря за качество на изпълнение тук...
А и майстора не е взел малко, те иначе не могат да си намират хора сега...

# 708
  • Мнения: 6 320
man_darin_ka, честита нова баня, много е свежарска!
Аз пак хлъцнах от споменатите цени, направо са абсурдни... !
Ние сме на етап ел.инсталация и въпреки че в банята лесно би могла да се премести, искам да се направи възможно най-точно.
Каква е минималната дължинана на банята ....
Примерно душ зона с ширина не по-малко от 85 см, структура 45 см плюс от двете страни по 20 см и мивка с шкаф 60 см, общо минимум 230 см, правилно ли смятам?

Минимумът е 210 см. За тоалетна/структура 70 см общо. Минимум за душ 80 см за мен като супер компромис. Мивка с място около нея минимум 65 см.

# 709
  • Мнения: 309
man_darin_ka , честита да ти е банята и да си я ползваш с кеф. За съжаление не успях да я видя завършена, но видях плочките.. Страхотни цветове ❤️
Група, търся нещо такова:
https://www.interceramicbg.com/mebeli-za-banya-pvc-icp-9060-r-dy … pd.name&order=ASC
Ама на по-нормална цена...
Питах и напред за този технически камък...
Предлагат ми това
https://www.2626.bg/pvc-mebel-za-banya-porto-r-80
Как ви се струва..?
Ето това ми харесва, но няма пък в бяло...
https://www.interceramicbg.com/mebeli-za-banya-pvc-icp-9150r?sor … pd.name&order=ASC
Щеше ми се да е нещо на Трудно, но не намирам подходящ.
Мястото ми е 93 см, но в ляво на стената отгоре ми е монтиран бойлера.. така че или трябва да е като посоченитв или да взема по-малък шкаф и да ми е празно под бойлера...

Последна редакция: вт, 13 юни 2023, 16:02 от Gallaa

# 710
  • Мнения: 819
Като имате определено място за шкафа, защо не поискате оферта по поръчка да изработят в някоя от фирмите? Триано? Викрад? Имаше и други.

# 711
  • Мнения: 2 040
Другите са Висота, ама не ги препоръчвам. Особено некадърните им монтажници, които би трябвало да монтират мебели в баня със затворени очи срещу 10% от цената.
И шкафовете не са кой знае какво, с мивки от кол и въже.

# 712
  • Мнения: 309
Като имате определено място за шкафа, защо не поискате оферта по поръчка да изработят в някоя от фирмите? Триано? Викрад? Имаше и други.
Това е другия вариант, ама все си мисля, че цената за един шкаф пак е към 1000 лв, а чесно казано си мислех нещо до към 600- 700 макс..
То обаче, не пречи да питам...
Благодаря, ще взема да им пиша за оферта да видим...

# 713
  • Мнения: 3 488
Не съм ползвала досега мивка от технически камък, но се замислям - ако ще е такъв, защо не си поръчате и мивката, и шкафа, та мивката в този случай може и да е различен цвят /ако позволява концепцията Ви/. За бялото и фаянсът е достатъчен, освен ако някакви свойства на техническия камък не го правят по-подходящ за мивка в баня.
Да илюстрирам идеята, не непременно това изпълнение: Някой по-запознат, ако може, да даде мнение, че ми предстои втора баня и ако техническият камък е по-добро решение, да се ориентирам навреме.

# 714
  • Мнения: 819
600-700 за шкаф се трудно постижимо, но абсурд за шкаф + мивка си мисля...особено ако държите на мивка от технически камък.

# 715
  • Мнения: 3 488
600-700 за шкаф се трудно постижимо, но абсурд за шкаф + мивка си мисля...особено ако държите на мивка от технически камък.
В зависимост от размера и марката, само мивката е не по-малко от 400-500 лв. Шкафът поне 800 и така...

# 716
  • Мнения: 39 524
Мандаринка, първия път много ти харесах банята. Въпреки, че така и не видях ревизионната вратичка, за която други те питаха. След днешния разказ със снимки ти съчувствам. Стискам палци да откриеш къде е проблемът във вентилатора и да приключиш сагата!

# 717
  • София
  • Мнения: 1 413
Помогнете моля с предложения за малката ни баня? Направата й е далече, но ще залагаме инсталации, така че разпределението трябва да е уточнено.
Уж не е много малка, но така, както е по проект, няма да е удобно. Над мивката има прозорец и съответно няма как да се сложи огледало/шкаф. Дългата страна пък не ми стига, за да наредя всичко. В показаната ревизия е вентилационната тръба Ф110, затворена ще отнеме минимум 15-20 см.
Скрит текст:

# 718
  • Мнения: 2 140
Sofyia, някои предложения от мен:
1. Вратата да се отваря навън;
2. Мивката да се измести срещу тоалетната, така ще има и стена за огледало/шкаф над нея;
3. Душ-зоната да е по цялата дължина на външната стена, отделена с параван от останалата част на банята. Така и прозорецът ще помага за по-добрата вентилация. Ще му сложите специално стъкло (мат, фигурално) и няма да се вижда отвън навътре.

# 719
  • Мнения: 819
Няма ли как да се завърти мивката на стената отляво, за да си сложите огледалото?

Общи условия

Активация на акаунт