Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? - 17

  • 43 035
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 7 161
Говори ми...вървя по несебърските улици и съскам и заплашвам, а много искам да я оскубя. Не мога да се позная и да се търпя също.

# 706
  • София
  • Мнения: 9 788
Преди няма и 30 минути и на мен ми идеше да й отвъртя един.  Тя обаче всяко лято в  жегите става нетърпима, още от бебе. На студ държи, но на топло - не и се изнервя. Опитвам се да проявявам разбиране, но пък вече не е бебе и трябва и тя да започва да се владее.

# 707
  • Мнения: 20
Вашите тийнки как си празнуват рожденните дни

# 708
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Вашите тийнки как си празнуват рожденните дни

Голямата навърши 17 през май. Отидоха в аквариума и на ресторант, аз платих всичко за нея + 5 приятели.
Малката, 12 през Април, играха голф, като там беше подсигурена доста прилична храна, и напитки аз занесох само тортата.

# 709
  • Мнения: 13 062
На моята предстои, през деня на аква парк, тя и още 2 или 3 момичета. Вечерта на луна парк същите деца. Щя ядат пица и гофрети или сладолед. За през деня ще приготвя сандвичи и дребни закуски.

# 710
  • Мнения: 2 925
Вашите тийнки как си празнуват рожденните дни
Тази година беше с приятелки с условието никой от вкъщи да не й се мярка пред очите. Събират се у дома, гримират се, кикотят се, поръчват си храна. Моето задължение беше само тортата (обикновена от Кауфланд) и посудата (картонени чаши, чинии и прибори от Джъмбо). Буквално нулев ангажимент от моя страна. Дано и другата година да е така.

# 711
  • Мнения: 550
Дъщеря ми навърши 12 преди 2 седмици. Покани вкъщи 5 приятелки. Слушаха музика, говорят си, скачат на батута. Поръчах пица, тя искаше да има и чипс. Тортата я правих аз. Последните 3 години така иска. Вече не кани момчетата, с които са близки.

# 712
  • София
  • Мнения: 23 130
Не ми се наложи да мислим идеи за рожден ден, тъй като в началото на юни бяхме на море и тогава й беше празникът. И друг път се е случвало, като от тук нося подаръците й. Тази година, тъй като бяхме 4 семейства, дъщеря ми беше много щастлива, защото от всички получи подаръци. Само изрично ми забрани персоналът да й поднася торта, да пеят и да я аплодират, понеже умира от срам.
Иначе си беше направила устата след морето да се събере с приятелки вкъщи, като аз и баща й да се изнесем нанякъде, даже ни беше измислила и къде - на басейн близо до София. Отрязах я категорично.

# 713
  • София
  • Мнения: 2 487
На голямата (16) разрешихме да направи купон у дома самостоятелно. Ние се изнесохме за една нощ (и половин ден след това).
Украса с лампички, ресни и балони, десетина приятели, предварително купена торта, чипс, сладолед, безалкохолни и малко алкохол, а са си поръчали пица за ядене. Част от приятелите ѝ са 18+

Много се притеснявахме, но всичко беше ок. Никой не беше пил бира, от бутилката с вино имаше изпити около 50мл. Изпили бяха по едно Самърсби. Имало само едно момиче, което пуши вайп, но явно е пушила отвън, изобщо не се усешаше, а апартаментът беше по-чист, отколкото го оставих, пу-пу.

Слушали музика, пяли караоке, играли джаги, гледали си на Таро, такива неща. С част от децата се засякохме на обяд на другия ден, когато се прибрахме. Продължаваха да играят с джагата.
Нямам оплаквания.

От скоро я пускаме на такива дълги купони и всеки път много се притеснявам. Чудя се дали ще я хвана, ако пропуши, ако пробва наркотици. С неприятна изненада установих, че е запозната с някои чалга песни. Всичко се слушало на тия купони. 🙄
Хем искам да огранича риска, хем не мога да я затворя вкъщи. И без това рядко излиза и понякога изпада в мрачни настроения. Искам да се забавлява, ама както аз реша, че е ок. Типично съм се превърнала в моите родители.

# 714
  • София
  • Мнения: 9 788
Моята 9-годишна последният РД го празнува като покани приятели на кино, преди това беше тортата, която ние занесохме, но в киното беше организирана маса за почерпката .

Сега имаме драма. Обадила й се по телефона някаква Нина. Представила се като сестрата на Никол, с която моята щерка се била запознала на някаква площадка. Вика я в Борисовата градина да се видят. Обаче щерката не помни никаква Никол. Аз съответно забраних контакти с нея и обясних за измамни престъпни схеми и т.н. опасности. И сега ми е сърдита и настоява да я заведа да се видят.
Може да са реални деца, но и така да е, не виждам смисъл да я водя да се среща с деца, които не помни. И ми се иска да я науча да не си раздава телефонния номер на всяко дете, с което се заиграе по парковете.

# 715
  • Мнения: 6 596
Рождени дни за тийнове от женски пол в малка до средно голяма група приятелки Simple Smile
- ескейп руум с хапване след това
- домашно кино с палачинково-пижамено парти
- кино, пица и шопинг
- аквапарк
- шоколадова работилница
- готварски курс
- грънчарски курс или такъв по акварел
- курс по водни ски (имаме подходящо езеро наблизо)
- курс по грим

# 716
  • Мнения: 6 627
Pandachina, и аз бих поговорила сериозно на кого си раздава телефона. Ние този разговор сме го водили вече, както и с кого си прави селфита и кой къде какво качва като съдържание.

Но... бих взела телефона на Нинчето да звънна и да я видя коя е, уж да питам с кого ще е там, майка ѝ ще дойде ли и т.н., а, бе, да я преслушам. Иначе ще ми е леко свито дали някой злонамерен не ми е нацелил детето.

Като взехме телефона на нашата и като се почна едно звънене от 1-2 номера по нощите, тя се притесняваше, ние също. Накрая разнищихме историята, телефонът преди това бил на някаква фатална красавица, явно някакъв ухажор я е тормозил и си е сменила телефона, та този въпросният така се израдвал, че номерът е активен отново... ММ му охлади ентусиазма, де Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 1 343
Зависи от детето. Моята стана на 14 с боулинг и картинг.
Hands MuscleHands MetalHands Metal

# 718
  • Мнения: 5 369
Дъщеря ми навършва 12 в края на месеца. Тогава ще сме на море. Дестинацията я избра тя и е много щастлива, че ще бъде на остров. После пък отива за седмица на спортен лагер. Та ще празнува с 4-5 деца чак в началото на септември, като тръгнат на училище и са се съберали всички.  Торта ще направи една приятелка, защото е специалист. Ще ги оставим  за целия ден, като половината ден ще са на басейн.

Последна редакция: пт, 07 юли 2023, 19:20 от cardhu

# 719
  • Мнения: 841
Последните рождени дни на децата ги правим вкъщи. Ние излизаме и ги оставяме сами.

Общи условия

Активация на акаунт