Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? - 17

  • 42 914
  • 751
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 20
Благодаря за идеите. Моята реши на ресторант с най-близките приятели.
Сега имаме драма. Обадила й се по телефона някаква Нина. Представила се като сестрата на Никол, с която моята щерка се била запознала на някаква площадка. Вика я в Борисовата градина да се видят. Обаче щерката не помни никаква Никол. Аз съответно забраних контакти с нея и обясних за измамни престъпни схеми и т.н. опасности. И сега ми е сърдита и настоява да я заведа да се видят.
Може да са реални деца, но и така да е, не виждам смисъл да я водя да се среща с деца, които не помни. И ми се иска да я науча да не си раздава телефонния номер на всяко дете, с което се заиграе по парковете.
дано наистина е някакво дете!

# 721
  • Мнения: 4 420
В телефона на дъщеря ми съм направила настройка да не могат да й звънят непознати номера. Спестява нерви.

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Днес бяхме на вторичен преглед при дерматолог. Преди време ѝ се появи някакво образувание на бедрото. Няколко пъти се наду и изтече някаква течност. Решихме да я заведем на лекар, макар че личната отказа да ни даде направление и каза, че само щяло да мине.

 Цяла седмица го маже с крем, за да се успокои, а днес докторът каза, че тряба да се направи електрокоагулация, за да се премахне.  През цялото време тийнката се държа на ниво до момента в който не излезнахме от кабинета, за да идем на регистратурата да запазим час. Ревна и каза, че няма да отиде! Беше толкова изплашена. Договорихме се да запазим час за другата седмица и ако до тогава не е размислила, ще откажа часа. Не мога да я заведа на сила.Надявам се, че имайки време да помисли ще си промени мнението.  Worried

Последна редакция: пт, 07 юли 2023, 20:51 от Puss in boots

# 723
  • Мнения: 6 620
Не е страшно, успокой я. На сина ми правиха електрокоагулация като беше на 2 г., близо до окото, бях откачила. А то мина много бързо и леко, той даже не успя да ревне Simple Smile

# 724
  • София
  • Мнения: 23 111
Дъщеря ми пък прави фасони при взимане на кръв, но здравето й ми е на първо място и това не търпи компромиси, та ако ще и по 3 пъти да припада.
В тази връзка, и на двата й горни клепача излязоха някакви мастни образувания, големи колкото оризово зрънце. Ще се наложи да й ги премахнат с местна упойка, защото причиняват ужасни ечемици. В началото се тръшкаше, но сега сама дава зор да я водя, че вече не издържа да се буди сутрин с подути очи. Запазила съм час за консултация в очна клиника и ще действаме.

# 725
  • Мнения: 125
Тонка, пробвайте с отвара от невен. Две накапвания през деня и на дъщеря ми капсулования  ечемик от няколко месеца изчезна. Като двумесечно недоносено бебе единия слъзен канал и беше запушен. Някакъв пишман очен лекар каза, че с пълна упойка щял да го отпуши. Ай сиктир, тя едва оцеля при раждането той щял да я преспива. Тогава също с няколко накапвания с чай от невен се оправи Simple Smile

# 726
  • София
  • Мнения: 23 111
Точица, двама различни лекари ми обясниха, че докато не махнем тези мастни образувания, ечемиците ще избиват. Уж имало вероятност сами да се резорбират, но това продължава месеци, а дъщеря ми се измъчи.
Но така или иначе утре заминаваме при свекърите ни за една седмица и нищо не ми пречи да направя отвара от невен, както ми казваш. Със сигурност няма да навреди, пък дано да помогне. Извинявам се за лаишкия въпрос, но вътре в окото ли се капва?

# 727
  • Мнения: 125
Невен с малко вода се оставя да поври малко и после да покисне докато изстине, след това напоявам памук и изцеждам в окото за да се промие и така няколко пъти. Със сигурност няма да навреди.

# 728
  • София
  • Мнения: 23 111
Благодаря, Точица! Hug
А аз дори не знаех, че невенът се използва за нещо.

# 729
  • Мнения: 1 024
Здравейте!Дъщеря ми е на 14 и 4 месеца и още няма цикъл. Предстои море,миналата година бях в същата дилема,не знам какво да правим,да я заведа ли на ехо граф?

# 730
  • София
  • Мнения: 1 624
И моята дъщеря имаше голям вътрешен ечемик преди 1-2г. Забелязах го много късно, но за щастие той сам се спука и вече като отидохме на лекар всичко беше приключило. Каза,че това се получава от много гледане в телефона, мускулите се напрягали.

# 731
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Здравейте!Дъщеря ми е на 14 и 4 месеца и още няма цикъл. Предстои море,миналата година бях в същата дилема,не знам какво да правим,да я заведа ли на ехо граф?
При нас и на двете им дойде след 15 год. Изкарахме се много спокойни морета, иначе чакаха от 12-годишни…
При голямата се бях притиснала, при малката вече бях Дзен. Голямата беше гледана на видеозон като мн малка, поради недоносеност, докторската ме беше успокоила, че всичко е наред с нея. За това реших, че просто ще чакаме. Личната също ме посъветва да изчакам, смитало се за патология, ако няма след 16 год.
Насладете се на морската почивка сега, безгрижие и много слънце…

# 732
  • Мнения: 1 024
Здравейте!Дъщеря ми е на 14 и 4 месеца и още няма цикъл. Предстои море,миналата година бях в същата дилема,не знам какво да правим,да я заведа ли на ехо граф?
При нас и на двете им дойде след 15 год. Изкарахме се много спокойни морета, иначе чакаха от 12-годишни…
При голямата се бях притиснала, при малката вече бях Дзен. Голямата беше гледана на видеозон като мн малка, поради недоносеност, докторската ме беше успокоила, че всичко е наред с нея. За това реших, че просто ще чакаме. Личната също ме посъветва да изчакам, смитало се за патология, ако няма след 16 год.
Насладете се на морската почивка сега, безгрижие и много слънце…
Аз имах много проблеми с яйчниците,цикъла,забременявания и се притеснявам да не е взела от мен тези неща. Има и по-сериозно акне,което трудно овладяваме. Но ще изчакаме...

# 733
  • Мнения: 9 400
Изобщо не съм се занимавала с този въпрос и нищо не съм правила. По никакъв начин не бих нарушила крехкото равновесие на организма. Като я заведеш на ехограф, какво ще постигнеш? Какви насоки очакваш да получиш? А миналата година какво направи? Помня въпроса ти.
Иначе по напред в темата има линкове за специални бански за цикъл.

# 734
  • София
  • Мнения: 2 937
Имаше преди време тема за ровенето в телефона. 
Преди малко надникнах на бързо. Силно съм разочарована. Гледаш го добро, възпитано дете с добър успех и поведение в училище, а чатовете и - потрес! Има неща, които силно ме притесняват и ще обмислям как да действам. Върти ми се в главата да я пратя на село, въпреки че тя не желае. Но още по пъкления ми план включва да "си забрави" телефона у дома.

Общи условия

Активация на акаунт