Проблем с цикъла

  • 570
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Здравейте, не намерих точно такъв като моя случаи и затова пуснах нова тема.
Та проблемът ми е следния, миналия месец (февруари) цикълът не ми дойде, пропусна ме ( изключвам бременност, нямала съм полови контакти)този месец ми зацапва вече четвърти ден само ми зацапва.Моля да споделите ако на някой му се е случвало подобно нещо.Благодаря предварително.И преди

# 1
  • София
  • Мнения: 28 565
Причините могат да бъдат най-различни, трябва ти гинеколог.

# 2
  • София
  • Мнения: 13 143
А гинекологът ти какво казва?

И явно не ти е просто прескочило 1 месец, а нямаш цикъл поне от 50-60 дни.
Добре е след 7 до 10 дни закъснение да посетиш лекар.

Последна редакция: чт, 16 мар 2023, 09:01 от Fever Ray

# 3
  • Мнения: 142
Може да е хормонален проблем, киста, полип.... ние няма как да гадаем. Гинеколог ти е нужен.

# 4
  • Мнения: 887
Възраст? и имало ли е някога до този момент закъснения или други отклонения?

# 5
  • Мнения: 96
Да миналата година горе долу горе по това време.Март месец имах зацапване ту се усилваше ту намаляваше,пих дуфастон за регулиране на цикъла, беше се пооправил.Но месец ноември получих някакво възпаление и цистит който много трудно излекувах, и преди ми се е случвало да ми зацапва преди да ми дойде но не чак толкова продължително време.На 34 съм.

# 6
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
От няколко лекари знам че при някои жени се получава при смяната на сезоните.И аз съм така още от ученичка.След първото раждане нещата се пооправиха,но сега след второто поне по 3 пъти в годината имам около 50 дни между два цикъла.Ходих на лекар ,гледа ме,изследвах се,не се установи проблем.Изписа ми добавки,но каза че пак ще ми идва през по-голям период (нормално за мен е между 32 и 36 дни).

# 7
  • Мнения: 96
Благодаря за споделеното мнение.Аз точно затова отлагам ходенето защото неискам пак да пия дуфастон миналата година по същото време ми стана така изследвахме хормони излезе леко понижен прогестерон.( но го изследване  в произволен ден) незнам до колко бяха достоверни резултатите.И аз миналата година пих и добавки аспарагус и тази си взех на хималая за регулиране на хормоните и един АГ беше споделил и фолиева киселина та сега съм си поръчала на Допелхерц фолиева киселина плюс омега 3 .Надявам се, да ми дойде нормално.Иначе това кафеникаво зацапване въобще може ли да го броим за цикъл.

# 8
  • Мнения: 887
Ако е било само миналата година по същото време и сега, т.е. два спорадични случая на 34 год. - пак си е "нещо ново". Иначе зацапването е признак на нисък прогестерон, но е важно да се изследват и естрадиол, LH и FSH.

# 9
  • Мнения: 96
Да и миналата година ми беше леко понижен прогестерона, но не го изследвахме в дните в който трябва беше в произволен ден като пускахме цитонамазка, микробиология и кръвни.Пих дуфастон и след това аспарагус хр.доб. за регулиране на хормоните.Затова отлагам сега понеже не искам да пия хормонални таблетки и започнах да взимам пак хр.добавки и фолиева киселина ще започна от днес понеже Аг каза че и тя регулира хормоните.

# 10
  • Мнения: 887
Значи естрадиол, LH и FSH въобще не са изследвани?!
Не е проблема в пиенето на хормони или не, а в липсата на диагноза. Аз съм без диагноза от три години, с няколко оскъдни цикъла в годината, но съм изследвала всичко възможно. Но в около 99% от случаите е нещо банално, не е проблемът ти в лечението (хормонално или не), а в това да знаеш какво лекуваш и тогава вече идва избора как.

# 11
  • Мнения: 96
Не помня миналата година кой хормони изследвахме, може и да ми е бил изследван

# 12
  • Мнения: 76
Здравейте,искам да ви попитам дали е възможно от възпаление на яйчниците да ви прескочи цикъла , питам защото моя цикъл ако мога така да го нарека тоя месец беше три дни само кафеникаво черно течение , ходих на док. Правих ме два уринални и един кръвен тест всички са отрицателни и тя ми изписа дуфастон,но 13 дена след него цикъл няма , а ме боли остра болка яйчника , а гърдите ми са ужасно болезнени , док е отпуска до 28 ми и ми каза да изчакам ,че ще дойде цикъла ,но аз мисля да няма някое възпаление,та възможно ли е от възпаление да няма цикъл .

# 13
  • Мнения: 1
Здравейте на 17 съм и правих секс на 29-ти юли а преди това от три месеца не съм правила на 29-ти юли ми беше първият секс след три месеца и след това направих на на 8 август цикъл ми трябваше да дойда на 10-ти той не дойде и в момента нямам още цикъл закъснява ми с 12 дена вчера си направих тест за бременност отрицателен е след една седмица съм на гинеколог има ли шанс да съм бременна.Защо на 29юли в календарчето ми пише среден шанс за бременност?

# 14
  • Мнения: 76
Здравейте на 17 съм и правих секс на 29-ти юли а преди това от три месеца не съм правила на 29-ти юли ми беше първият секс след три месеца и след това направих на на 8 август цикъл ми трябваше да дойда на 10-ти той не дойде и в момента нямам още цикъл закъснява ми с 12 дена вчера си направих тест за бременност отрицателен е след една седмица съм на гинеколог има ли шанс да съм бременна.Защо на 29юли в календарчето ми пише среден шанс за бременност?
Направи си кръвен тест в лаборатория някъде 20 лв е и веднага ще разбереш

Общи условия

Активация на акаунт