Като две капки вода - сезон 11 - НЕДЕЛЯ, тема 3

  • 38 499
  • 970
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 5 450
И аз се чудя защо дават за имитации много стари или непопулярни песни за имитация? Какво целят с това?
Според мен всичко е до роялтите за авторски права. Като не искат да плащат вземат някакви световно неизвестни "ТВОРБИ".

# 931
  • Мнения: 2 526
А как тогава се падат изпълнители като Майкъл Джексън, Мадона и Бритни, и.т.н? Значи може? Или говорите за българските права- дори тогава може да подбират по- добри песни при дуетите, други на съответните изпълнители от това, което избират. Следващият път наситина е…. Добре е да има хубави и разпознаваеми песни от всякаква палитра.

# 932
  • Мнения: 1 138
Снощи ми хареса най-много Кали, затова се радвам, че спечели. Казвам го като човек, който е много далече от чалга изпълнителите и чалгата изобщо. В случая обръщам внимание на изпълнението, старанието да изгради образа и да се доближи максимално до гласа на Ваня Костова. Нищо че на места беше фалшива, достави ми удоволствие да я слушам.

Отначало не разбрах, че Дара има "подложка", затова бях впечатлена и реших, че досега съм я подценявала. И аз съм на мнение, че ако има "подложки", трябва да са за всички. Ами то така всеки може. Ама тя така е свикнала явно – ако не мама, някой друг ще ѝ "подложи". Напъването на всяка цена да го играе звезда не е в нейна полза. Но може в един момент да ми хареса, ще видим.

Тома не мога и не мога да го харесам. Винаги съм виждала противоречие между рокаджийския имидж, който има/иска да наложи, и антимъжкото му излъчване. Винаги ми е приличал на беззъба баба. Сигурно съм предубедена заради историите с Албена Михова, но някак все не успявам да го възприема. Ако направи някое изключително за мен изпълнение, може би ще си променя мнението.

Владо и Керана имат огромните ми симпатии, след като ги гледах в "Исус Христос суперзвезда". Стискам палци на Владо да спечели формата, а на Керана стискам палци да ѝ се падне песен, с която да покаже наистина най-доброто от себе си, досега като че ли не ѝ се получава много.

Христо Гърбов няма да коментирам, той предимно се гаври с песните, които трябва да имитира, а това е гавра с музиката изобщо.

# 933
  • Мнения: 11 555
И за мен мача е свирен, самият избор на песни го предопределя. Слабо известна рок песен срещу Лили Иванова. Айде, моля. Аз смушам рок, но тази песен не бях я чувала. Може и да съм изостанала, ама масовата публика не би я избрала със сигурност.
Без значение колко добра имитация е.

Ами очеизвадно: явно масовата публика в Б-я слуша чалга. Факт. System of a down Chop Suey е известна песен.
Ако гледаме най- баналното и тривиалното: SOAD - Chop Suey имат 1.2 млрд гледания песента в Тубата. Малко известна песен. 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Да погледнем тогава. Клипът Chop Suey има 1.2 млрд гледания за 13 години, а клипът Unholy на Сам Смит има 165 млн гледания за 6 месеца. Simple Smile
Аз не бях чувала песента на Тома, но това не ме прави чалгарка. Сигурна съм, че много от зрителите до вчера не бяха чували пък песента на Сам Смит. Нормално е. Няма нужда от толкова агресивна защита на един или друг стил.

Последна редакция: пн, 10 апр 2023, 11:02 от precious*

# 934
  • Мнения: 3 916
Малко за подложките:
песента на Мими, която трябваше да пее Дара всъщност е многогласова. Това "налага" подложки. И Мими на концерт без такава подложка няма да звучи, както се очаква, освен ако няма беквокали, които да и пеят отзад.

# 935
  • Мнения: 4 638
Песните за следващата неделя не ми харесват особено, еднотипни са ми.

Последна редакция: пн, 10 апр 2023, 15:52 от Telesilla

# 936
  • Мнения: 5 450
А как тогава се падат изпълнители като Майкъл Джексън, Мадона и Бритни, и.т.н? Значи може? Или говорите за българските права- дори тогава може да подбират по- добри песни при дуетите, други на съответните изпълнители от това, което избират. Следващият път наситина е…. Добре е да има хубави и разпознаваеми песни от всякаква палитра.
Не съм специалист в авторско право за музика и сродните му права. Материята е много деликатна. Ако обаче един запис е отпреди 50 години- цената е много по-ниска. Ако Ви прави впечатление- за световно известните звезди се използват доста стари "образци". В някои случаи може и правата да са изтекли и използването да е безплатно. Няма друго обяснение за понякога много тъпите парчета.

# 937
  • Мнения: 2 526
И за мен мача е свирен, самият избор на песни го предопределя. Слабо известна рок песен срещу Лили Иванова. Айде, моля. Аз смушам рок, но тази песен не бях я чувала. Може и да съм изостанала, ама масовата публика не би я избрала със сигурност.
Без значение колко добра имитация е.

Ами очеизвадно: явно масовата публика в Б-я слуша чалга. Факт. System of a down Chop Suey е известна песен.
Ако гледаме най- баналното и тривиалното: SOAD - Chop Suey имат 1.2 млрд гледания песента в Тубата. Малко известна песен. 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Да погледнем тогава. Клипът Chop Suey има 1.2 млрд гледания за 13 години, а клипът Unholy на Сам Смит има 165 млн гледания за 6 месеца. Simple Smile
Аз не бях чувала песента на Тома, но това не ме прави чалгарка. Сигурна съм, че много от зрителите до вчера не бяха чували пък песента на Сам Смит. Нормално е. Няма нужда от толкова агресивна защита на един или друг стил.
А на колко години е песента Chop Suey? Тя е от време, в което нямаше тик-ток, Ютуб и прочие, не  може да се сравнява въобще с песен, която  има всички предпоставки да стане viral и е от сегашното време. Да натрупаш 1.2 млрд за песен, издадена 2001, не е като да натрупаш 165 млн за 2022. Не е агресивна защита на никакъв стил, аз има и фолк-песни, които харесвам и намирам за хубави, не е нужно винаги да представяме нещата като двуполюсна вечна битка. Просто не е вярно, че групата не е популярна и утвърдена, по -скоро е персонално незнание, отколкото факт.

# 938
  • Мнения: 14 144
Кали си заслужи победата. За мен се справи добре, дори докарваше гласа на Ваня Костова. При Дара си личаха "подложките", макар и аз да ахнах в началото колко добре се справя. Не са равнопоставени и не е честно така. Та затова съм доволна, че спечели Кали, а не Дара. Иначе и Христо Петков ми хареса, но явно е било ред на Кали да блесне, че не се знае кога пак ще се справи прилично.
Песента на Тома ми е световно неизвестна, както и изпълняващите я. Отивам в ъгъла да се срамувам, но такава музика не е за моите уши и нека си я слушат другите, и 5 млрд. пъти ако искат. Поради тази причина не мога да оценя изпълнението му.
Яна, каквато е все нахилена и над нещата, изглежда като да е приела нещо за добро настроение.
На мен ми се стори, че Гърбов не беше очарован, че го оценяват по този начин. Вероятно е решил, че трябва да му дадат поне 5 или 6, такива физиономии правеше. Маринова се хили като ряпа на тройката, а той цупи устенца.

# 939
  • София
  • Мнения: 5 260
Малко за подложките:
песента на Мими, която трябваше да пее Дара всъщност е многогласова. Това "налага" подложки. И Мими на концерт без такава подложка няма да звучи, както се очаква, освен ако няма беквокали, които да и пеят отзад.
Това е така, но коментираме друго. Да ти пуснат песента отдолу и да пееш върху нея не е същото като да ти пуснат втори глас при многогласие.
Не гледайте числата в ютуб, има си тарифи да си купите гледания.

# 940
  • София
  • Мнения: 7 120
Мен ако всеки път ме оценяват с 3 точки и журито бяга в паника или се крие под масата, ще  се откажа доброволно и ще потъна вдън земя. Да й имам самочувствието и самооценката на тази женица-каскадьорка... Пък и тези, които са я поканили са за бой, правят си гавра и с нея и с нас...

# 941
  • Мнения: 4 638
Не успях да изгледам докрай SOAD - Chop Suey, не харесвам този тип музика, но Тома определено беше много далеч в имитацията.

# 942
  • Мнения: 1 138
Малко за подложките:
песента на Мими, която трябваше да пее Дара всъщност е многогласова. Това "налага" подложки. И Мими на концерт без такава подложка няма да звучи, както се очаква, освен ако няма беквокали, които да и пеят отзад.
Това е така, но коментираме друго. Да ти пуснат песента отдолу и да пееш върху нея не е същото като да ти пуснат втори глас при многогласие.
Не гледайте числата в ютуб, има си тарифи да си купите гледания.
И аз тъкмо щях да напиша това. Едно е да има подложка като помощно средство, друго е тя да е основното, което се чува и хората да си мислят,  че гласът на Мими Иванова е всъщност твоят глас. Гласът на Дара май почти не се чуваше.

# 943
  • Мнения: 6 493
Скрит текст:
И за мен мача е свирен, самият избор на песни го предопределя. Слабо известна рок песен срещу Лили Иванова. Айде, моля. Аз смушам рок, но тази песен не бях я чувала. Може и да съм изостанала, ама масовата публика не би я избрала със сигурност.
Без значение колко добра имитация е.

Ами очеизвадно: явно масовата публика в Б-я слуша чалга. Факт. System of a down Chop Suey е известна песен.
Ако гледаме най- баналното и тривиалното: SOAD - Chop Suey имат 1.2 млрд гледания песента в Тубата. Малко известна песен. 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Да погледнем тогава. Клипът Chop Suey има 1.2 млрд гледания за 13 години, а клипът Unholy на Сам Смит има 165 млн гледания за 6 месеца. Simple Smile
Аз не бях чувала песента на Тома, но това не ме прави чалгарка. Сигурна съм, че много от зрителите до вчера не бяха чували пък песента на Сам Смит. Нормално е. Няма нужда от толкова агресивна защита на един или друг стил.

precious*, и ти ли? Smiley Чета и не мога да повярвам, че Chop Suey! е някаква си неизвестна рок песен Smiley
Сравнение няма как да се прави защото песента е издадена дори преди старта на Ютюб (2005), достатъчно въртяна по тв-канали, радиостанции, концерти и както пишете е качена в нета преди 13 години, а на съвременните песни много от премиерите са директно в Тубата. Слушана от фенове и новооткрили я, а Сам Смит е актуално име сега, нормално е да прави много гледания. Затова и на старите хитове им се радват и отбелязват като минат милиард.

Тома беше пренавит, за грима ще замълча, няма как кръгло лице без протеза да добие чертите на Серж Танкян. Справи се прилично.
Владо си личеше, че гласово е извън форма, спомена, че има проблем и си пролича - постара се, браво.
Кали с чудесна имитация на Ваня - честита победа.
Дара отново много ми хареса.
Керана се убеждавам, че е добра певица, влиза и в роля, но при нея проблема идва от невъзможността да промени тембър и с това имитацията обикновено е 70%, но никога перфектна.
Този път се смях с Гърбов, човека се оправда, че пусто тези разкрачени крачета развалят дамските му образи. Кали в клипа е на 20 години, може би? - не че имаше нещо специфично в клипа, леко полегнала и леко приведена - изигра го Христо Гърбов като ранен вратар.
Христо като Принс - хареса ми, страхотно изграден образ. Можеше и да спечели, но за него има шанс. Smiley

# 944
  • Мнения: 4 638
precious*, и ти ли? Smiley Чета и не мога да повярвам, че Chop Suey! е някаква си неизвестна рок песен Smiley
За хора, които не слушат такава музика, е неизвестна явно, да. Чувала съм за Red Hot Chili Peppers, Linkin Park, Nirvana и много други, но специално за тази не съм.

Общи условия

Активация на акаунт