Дайте ми мотивация да не се отказвам...

  • 3 457
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 918
Аз не разбирам темата да се мотивираш за какво?! Има точки и не вдявам...
Да си оправиш цикъла ?
Да забременеш?
Да не вярваш/вярваш на докторите?
Не разбирам наистина.
Това, че някой си доктор казал да ходиш на психолог не значи , че трябва на 100% да вярваш.
За да има проблем с цикъл има физически проблем, това,ч е ня накой си рутинен преглед/тест не излиза проблем не значи , че няма, има по задълбочени изследвания на който лъсва нещо си. Отделно може изследванията да са ОК, но ако се прави кросзасичане да не е оК.
Намираш си правилния специалист и не спираш да търсиш докато не ти намерят проблема.
Не е нормално за млада жена да има 4 пъти цикъл в годината!
За болднатото. След първия "някой си доктор" беше ОК... Демотивацията стана след 12ия...
Sherilyn и Lorelada са писали за другото все едно вместо мен...
Mama Ru - антителата са добре, лигавицата не е достатъчна в месеците без МЦ, т. к. и хормоните не са били достатъчни.
FireWithin666, имам и друг проблем, също от години, за който също казаха, че всичко било наред и че си внушавам всичко. С това отдавна съм се примирила. Въпреки че ни най-малко не съм спряла да го усещам, страдам от тежко безсъние именно заради него, но отдавна съм спряла да обикалям лекари. За този не мога обаче.
Подробно за изследвания и всичко останало - отдавна съм писала точно из този форум. Но и анонимно, така че няма как да се види в хронологията на постовете в профила ми. Затова тук не навлизам натам. Чета много също.
FireWithin666 - тоест според вас какво трябва да направя? Съвсем нериторичен въпрос е, точно искам да разбера тази гледна точка, защото точно такива ме провокираха да пусна темата. Както и че си писах с доста компетентен човек по тези въпроси, но отказа дори да ме насочи, поради "странността" на казуса. Изобщо - толкова време - и все нищо (за намиране на проблема).

# 46
  • Мнения: 6 813
Ама ние така и не разбрахме правят ли се опити за бебе, има ли мъж в картинката изобщо, ако да - той правил ли си е изследвания - тук аз поне не видях отговори. Да, има някакъв проблем явно, но може да се окаже, че не е проблем за забременяване и износване. А може дори да се нормализира цикълът след едно раждане.

# 47
  • Мнения: 725
Еми да и аз стигнах до заключение че са прави лекарите да те пращат на психолог. Ти знаеш всичко и не желаеш да се лекуваш. Проблема е в главата ти, когато го изчистиш ще пожелаеш и цукала да оправиш.

# 48
  • Мнения: 918
Ами аз така или иначе 3 години се водя с "проблем в главата", както и от самото начало допусках да вярвам в тези становища - полза от това не съм усетила за толкова години (не го казвам като контрааргумент, но е факт...). И точно защото сега вече съм го почти на 100% приела - точно за това пуснах темата (понеже все пак остана едно вътрешно усещане, че не е така).

# 49
  • Мнения: 6 813
Ако имаш мъж, с когото правите опити за бебе и сте си направили и двамата пълни изследвания - тогава темата има смисъл. Иначе изглежда, че си търсиш аудитория.

# 50
  • Мнения: 18 380
Аз я разбирам - ако знаеш, че имаш проблем с твоето здраве, има смисъл да го решиш, дори мъж в момента да нямаш или още да не сте готови за дете. За какво да чакаш да се появи мъжът и тогава да се сетиш, че имаш някакъв проблем.
Но. За мен това не се оказа особен проблем и самото раждане намести цикъла. Току - виж и тук се оказало така. Така че може да се успокоиш с любимата фраза на майка ми: "Природата си знае работата." В крайна сметка докторите нищо конкретно не са установили, така че едва ли има повод за тревога.

# 51
  • Мнения: 918
Благодаря, Lorelada, само допълвам - 15 години редовна менструация и съвсем внезапно драстична промяна. За това мисля, че има и "драстична" причина.
FireWithin666, по тази логика всяка една тема, в която се споделя нещо, е "търсене на аудитория".
Въпреки това, не мисля да продължавам темата.

# 52
  • София
  • Мнения: 13 629
Проблемите обичайно точно изведнъж възникват. Всичко върви наред привидно и хоп, проблем.
Те и здравите хора изведнъж откриват рак или получават инсулт. И здравите зъби изведнъж могат да се окажат с кариес, и всичко.
Просто тогава им идва времето да се изразят тези проблеми, но може да ги е имало и преди това и незабележимо да са се задълбочавали.
Физиологичните системи могат да откажат и след 5, и след 15, и след 45 г. безпроблемна работа.
Не е задължително от ден 1 да е проблемът. И това не прави никой случай уникален.

# 53
  • Мнения: 918
Проблемите ми ги водят точно "физиологични"!
Но не знаех, че такива могат да възникнат в късна възраст.

# 54
  • Мнения: 4
Здравейте,
От 3 месец с приятеля ми правим опити за детенце за сега неуспешни. Знаем, че трудно става от първия-втория път, но оставаме малко разочаровани и притеснени. Другия месец мисля да пробваме с тестовете за овулация. Цикъла ми е редовен. Дали на толкова малък брой опити някой специалист ще обърне внимание или е рано за консултация с лекар?

Последна редакция: пн, 20 мар 2023, 15:48 от v.naydenova

# 55
  • Мнения: 1 073
С лекЪр не е добре да се консултирате.

# 56
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Здравейте,
От 3 месец с приятеля ми правим опити за детенце за сега неуспешни. Знаем, че трудно става от първия-втория път, но оставаме малко разочаровани и притеснени. Другия месец мисля да пробваме с тестовете за овулация. Цикъла ми е редовен. Дали на толкова малък брой опити някой специалист ще обърне внимание или е рано за консултация с лекър?
Посетете лекАр, информирайте го, че правите опити за забременяване, той ще ви даде нужните насоки и ще прецени имате ли нужда от някакви изследвания. По принцип 3 месеца са нищо

# 57
  • Мнения: 2 897
Възможно ли е последните 3 години да си под стрес. ? Защото аз 8 години имах цикъл в годината 3-4пъти, приключих връзката с тогавашния ми приятел и 1година по-късно имах нормален цикъл а след още една забременях и в момента имам прекрасно детенце. (Също съм ходила по лекари и ми казваха,че всичко е наред ,пих Белара после само дуфастон 1 година а може и повече и нищо) желая ти късмет и наистина трябва да бъдеш спокойна това много влияе казвам го като минала през това

# 58
  • Мнения: 918
Всъщност почти целият ми живот е бил стресов и труден, но никога не съм имала пропуснат месец или по-малко от 5 дни цикъл. А точно годината преди да изчезне от нищото, животът ми се беше подобрил, стресът - намалял... Първите няколко месеца не се притеснявах изобщо, че го няма, не знам защо си мислех, че е някакво временно "излизане от строя". След това мислех как просто лекар ще констатира проблема (ако не първия, втория, най-много третия...) и ще си го лекувам...

# 59
  • Мнения: 11
Потърси́ си добър ендокринолог.Имаш някакво обьркване на хормоните-безсъние,предполагам нервност.Проблемът не е психически.Ще се открие причината,понякога трябва просто да мине време.Ще видиш,че всичко ще е наред накрая:) Успех!

Общи условия

Активация на акаунт