🔥 Survivor: В непознати води (Сезон 7: Доминикана' 2023) - тема 5 (17.03 - 02.04) 🌴

  • 42 216
  • 1 195
  •   3
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 038
Много точно наблюдение от Туджарката: че Мима казва "Ако спечеля аз, печелим ВСИЧКИ"  (тоест тези дето сме се разбрали за есемесите)

# 76
  • SF
  • Мнения: 21 230
Следващият сезон Ваня може и да е продуцент на Сървайвър. Той вече се превръща в една голяма и значима част за предаването.

# 77
  • USA
  • Мнения: 7 309
Според мен Ваня до голяма степен е замесен в това, че премахнаха есемесите. В смисъл на него му пука много за Сървайвър и е последния човек, който ще седи там само за хонорора и няма да му пука.

Ваня е един водещ,който освен да даде някакви напътсвия от личен опит,едва ли има позицията да премахва елементи от вече изграден концепт. Премахнаха СМС-тите,защото зрителите скочиха,а и не сме глупави,много добре знаем,че гласуват 200 човека роднини или приятели.
Дали му пука или не,все тая. Не е нает за това,а за да рецитира сценария,който му е написан. Бих казала не толкова успешно.

Разбирам за смяна на племената,което изглежда интригуващо..евентуално.

# 78
  • SF
  • Мнения: 21 230
Целта на есемесите е да генерират някакъв приход за продукцията. Кой е Ваня, че да ги маха или да ги слага. Видяли са, че не става работата с тях и са ги махнали в движение.
Според мен Ваня полага усилия в почивните си дни (часове) да изглажда българския и му се получава. Браво! Вече само опитното ухо улавя някои разлики в изговарянето. Има българи, които говорят по-лош български от него.

# 79
  • USA
  • Мнения: 7 309
Искаш да кажеш,че Ваня не говори с акцент?! Ах,ок.
На мен и едно изречение ми е достатъчно,за да разбера, че не е българин. Не съдя,а съм обективна.

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 748
За българският на Ваня ще повторя това, което вече съм писала - да, подобри го. Но и ще задам отново риторичния въпрос: След като може, защо не го направи преди предаването? Защото ние, като зрители не заслужавахме това усилие от негова страна или защото си мислеше, че може всякак? И да, Джаферович е свързан с предаването, но не само защото спечели един от сезоните, а и защото то го направи известен. Колко от нас бяха чували за него докато е бил футболист? Та да не ми го представят като: "мъжът, чийто живот в последните години е белязан от емоцията Survivor "! Не е емоция, а начин за печелене на средства. И това е нормално и браво, че си е осребрил известността, но чак пък да гори за играта и т.н.

# 81
  • Мнения: 668
Напълно съгласна съм с мнението на  pafal. Не харесвам сем Джаферович и никога не съм го крила. Факт е, че започна да изчиства говора.
Дразнят ме тези непрестанни промени в излъчването на предаването, но е видно, че действат спрямо нагласите, а те хич не са розови. Според мен беше наложително да разбъркат малко племената. Не може при Воините един Светльо да им води играта(все пак е близо 50 год, а игрово е напред спрямо останалите на по 20-25). Другите не мислят. Уж се раздават, ама не точно. Отиваш на Сървайвър-нито физически подготвени, нито психологически. Нямат стратегия в играта. Ми направи си труда да изгледаш поне един бг сезон, като най-малкото може да се погледне предишния сезон. Ама не-отивам на почивка на Доминикана, ще стана известен/а, ще се развивам и пр.
Чакам с нетърпение предаването довечера, фен съм на формата и досега бях ОК с 3 излъчвания на седмица(е на запис и с превъртане на рекламите).
Другото което ме радва е, че в началото имаше слухове, че ще има коментаторко студио по време на сезона, че такова няма, защото тотално ще се разводни и ще загуби още повече зрителя. А това, че има забрана за кастовете-за първи път се въвежда такава забрана  и за мен е непонятно, но ...

# 82
  • SF
  • Мнения: 21 230
Искаш да кажеш,че Ваня не говори с акцент?! Ах,ок.
На мен и едно изречение ми е достатъчно,за да разбера, че не е българин. Не съдя,а съм обективна.


Ми малко преувеличи. Ако исках да го кажа, щях да го кажа и нямаше да ти се налага да ме питаш. Изречението, с което си се съгласила, не е излязло изпод моите пръсти.

Вяня работи върху акцента си, който никога не е бил фрапантен като този на Лео Бианки например. Поздравявам го за това, че има подобрение за седмици и да отиде в Доминикана, за да си оправи българския, означава, че се старае и се упражнява допълнително.. Това съм искала да кажа тогава, това искам да кажа и сега и това казвам. Ако някой го интерпретира по друг начин, не ме притеснява. С половината Земно кълбо вероятно никога няма да се разберем.
Аз също улавям акцента на Ваня, не съм глуха, даже съм с доста развито сетиво. Мога професионално да обясня къде има да работи още, ако въобще му е необходимо да го прави. Предполагам, че продуцентите, или който там го е избрал за водещ, го намира даже за чаровно. Те също знаят, че Ваня има акцент, но с упражнения се чисти.
Самите ние, българите, не произнасяме звуците еднакво и не изговаряме думите по един и същи начин.
Половината перничани имат по-сериозен проблем с Л-то от неговия. Това исках да кажа.

# 83
  • София
  • Мнения: 27 188
Много фактори са намесени в махането на есемесите. Естествено, че не е само на Ваня заслугата, но според мен е казвал мнението си и то много пъти и ги махнаха след комбинация от фактори. Много нисък рейтинг и много сила опозиция от страна на над 95% от всички зрители.

# 84
  • Мнения: 11 028
Едва ли водещ на предаване може да каже какви да са правилата на световен формат и да ги променя в движение. Ако в Турция и в останалите държави не махат СМС-ите в течение на сезона, значи няма да ги махат и тук. Ваня е един дървен философ и това е. Не ме дразни акцента му, нито ме е дразнил акцентът на Лео или други чужденци, нормално е, не са българи. Дразни ме натрапчивото и нахакано поведение, все всичко знае, все всичко може, все да се изтъкне, във всяко предаване да напомни за своя сезон и постиженията си... Откакто победи в неговия сезон, сме го гледали всяка година в различен формат. А това постоянно изтипосване по всички телевизии е основният фактор, който дразни хората, не толкова говоренето на акцент, поне така мисля.

# 85
  • София
  • Мнения: 11 586
Той не може да казва какво да става, може да дава мнение и го прави. Вече се коментира много пъти, че в другите държави турците действат по два начина, или с игра, или със смс-и и си е така от началото на сезоните им. Ако зависеше от Ваня, щеше да е с вот на племето, но не зависи, така че вярвам, че е наклонил везните в премине към втория вариант на турците - отпадане чрез игра.

Мен не ме дразни, че го дават често Ваня и участва в различни формати.

# 86
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 091
Изобщо не съм си променила мнението за Ваня и все така не го харесвам за водещ. Надявам се другия сезон, ако има такъв, да го сменят. Не става и толкоз.

# 87
  • SF
  • Мнения: 21 230
Ами той си стана едно риалити лице. Сигурн малко хора знаят, че всъщност е бил футболист на Берое.
Успява някак да се вклини, да участва пряко или косвено във форматите. Първата победителка от Сървайвър - Нели, също работеше за предаването. Не съм сигурна, че работи за тях и в този сезон. Ники Мартинов също беше консултант за Сървайвър, сега е  в Игри на Волята. Тази година участници от предишни сезони консултират игрите в Игрите. Участници в тези формати има много, но само няколко успяват да се задържат и след края на сезоните, в които са участвали.

# 88
  • Мнения: 6 493
Благодаря, хора, за старанието! Ще се  окажете по-упорити в подкрепата на формата от турските продуценти.Smiley
Направо си представям как се вайкат и скубят коси и ако може да се приключва с това мъчение...Определено са проучвали, но кой ли ги е подвел колко як Сървайвър ще е този техен вариант?
Аз не съм от редовно гледащите, от три часа първите епизоди ги съкращавах на 30 мин., последните пак благодарение на Мари Heartpulse ги докарвам до два.
В анкетата отговорих само на първи въпрос - да, хубаво ще е да ги разместят.

# 89
  • SF
  • Мнения: 21 230
Миналата година в нашия форум се възлагаха големи надежди на турците, които щели да оправят Сървайвър. Имаше доста недоволни от миналогодишния сезон на предаването и се радваха на светлината в тунела, която ще дойде от турска страна.
На мене много ми липсват стратегиите. Няма ги никакви. Както каза и Един, правят му се някакви интрижки, ама няма с кого. Всички са незаинтересовани и нехайни. Няма кого да си викне настрани 2 думи да си каже.
Може пък другите да се окажат по-прозорвили и да са предусещали разместването на пластовете.

Общи условия

Активация на акаунт