Октомврийски мами 2023-тема 2

  • 26 604
  • 737
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 324
Да, в крайна сметка не се сдържах и звънях днес на доктора, за да го питам (предположих в началото, че може да е моя пол, но все пак ми е 1ва бременност и нямам опит, а и това за пръв път ми го дадоха😅🤣).

Мир, аз също като теб съм твърдо убедена, че ще е момче и реагирах като теб, когато видях "Female". За мен също не е от значение пола, а да е живо и здраво и да си го родя живо и здраво. ❤️

Относно БХС вчера ми дадоха резултатите и акушерката и док казаха, че са супер. Прилагам снимка, за да не остана по-назад.🤣


Браво за хубавите резултати!

Не се настройвай за пол. Тоест казвай си, че може и да е момиче, защото аз като бях твърдо убедена, че е момче и после ми беше малко трудно да обърна да измислям женски имена. В ъпреки, че няма по-хубаво нещо от това, че имам момиче и сега дори отново да е момиче ще се радвам също толкова, колкото ако е момче. Сега честно казано нямам усещане, защото умишлено не се настройвам за нито един от двата пола, а само да сме здрави и то и аз и цялото ни семейство.

Имам друго питане аз. Днес съм официално 12+0 и утре влизам в 13 седмица. Вече 4 месец ли съм? Sweat Smile
или другата седмица, когато стана 13+0 ще съм вече 4-ти месец? Така ми се иска да го прескачам този първи триместър Grinning

# 661
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 868
От 14+0 е втори триместър.

За пола не се настройвайте преди да е 100% сигурно. Казвам го като момче, дето се е родило момиче преди 34г хахаха

# 662
  • Мнения: 324
От 14+0 е втори триместър.

За пола не се настройвайте преди да е 100% сигурно. Казвам го като момче, дето се е родило момиче преди 34г хахаха

Ох, още две седмици. Все се надявах да е само една SatisfiedSatisfiedSatisfied
Ние така и така решихме, че няма да казваме на роднините на Великден, та поне сега мога да се оправдая после защо не съм им казала SmileySmiley

Да не ми е напразен коментара. Поръчах днес няколко книжки за дъщеря ми, относно разрастването на семейството.
"Бебето в корема на мама", "Защо? Какво? Как? Енциклопедия за най-малките: Нашето бебе"
и една книга за мен по този въпрос: "Братя и сестри без вражди"
Ще дам отзив като ги прочетем, ако на някой друг може да му е полезна такава литература.
Ако знаете други книги свързани с темата, които си заслужава, пишете. 

Последна редакция: ср, 12 апр 2023, 16:39 от Mir_Dim

# 663
  • Мнения: 263
Здравейте и от мен! Официално съм в четвърти месец от днес😅 Преди малко прегледа мина, всичко с бебчо е наред. Не мога да ви опиша как се беше обърнало бебето и само риташе. Доктора каза, че трудно така ще види пол.😆Изписаха ми Магнерот и скоро ще спирам дуфастона. Аз понеже започнах да имам сърбежи от фраксипарина и ми ги замениха с клексан, да видим как ще е с тях. Силно се надявам скоро да ги махна вече тези инжекции.
На 24 април съм на втора ФМ и силно се надявам докторката, която ми подхвърли мухата за момиче на първата фетална, сега да потвърди😁🤗

# 664
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 868
Само да знаеш че може още 2 седмици да имаш сърбежи докато се успокои тялото след като си минала на клексан.

# 665
  • Мнения: 263
Само да знаеш че може още 2 седмици да имаш сърбежи докато се успокои тялото след като си минала на клексан.

Със сигурност ще имам. Започнах да ги бия първо в корема и той ставаше на червени петна. После ми казаха да започна в краката, обаче и там ми почервеня и започна да ме сърби. И макар, че вече не бия в корема пак си ме сърби от време на време. Все едно имам бълхи🤣

# 666
  • Мнения: 324
Здравейте и от мен! Официално съм в четвърти месец от днес😅 Преди малко прегледа мина, всичко с бебчо е наред. Не мога да ви опиша как се беше обърнало бебето и само риташе. Доктора каза, че трудно така ще види пол.😆Изписаха ми Магнерот и скоро ще спирам дуфастона. Аз понеже започнах да имам сърбежи от фраксипарина и ми ги замениха с клексан, да видим как ще е с тях. Силно се надявам скоро да ги махна вече тези инжекции.
На 24 април съм на втора ФМ и силно се надявам докторката, която ми подхвърли мухата за момиче на първата фетална, сега да потвърди😁🤗

Не е ли рано за втората фетална?  Ти не ходи ли миналата седмица на първа?

# 667
  • Мнения: 263
Здравейте и от мен! Официално съм в четвърти месец от днес😅 Преди малко прегледа мина, всичко с бебчо е наред. Не мога да ви опиша как се беше обърнало бебето и само риташе. Доктора каза, че трудно така ще види пол.😆Изписаха ми Магнерот и скоро ще спирам дуфастона. Аз понеже започнах да имам сърбежи от фраксипарина и ми ги замениха с клексан, да видим как ще е с тях. Силно се надявам скоро да ги махна вече тези инжекции.
На 24 април съм на втора ФМ и силно се надявам докторката, която ми подхвърли мухата за момиче на първата фетална, сега да потвърди😁🤗

Не е ли рано за втората фетална?  Ти не ходи ли миналата седмица на първа?

На 27 март ходих, сега съм на втора на 24 април. Реално ще съм в 16 г.с тогава. Докторката така процедирала, понеже аз отидох в началото на 11 г.с. Честно казано малко ме е яд, че се записах толкова рано на първа ФМ. Ако се бях записала към 12-13 г.с сега да съм пропуснала втората ФМ, но здраве да е.

Последна редакция: ср, 12 апр 2023, 18:34 от PaolaIvanova

# 668
  • Мнения: 138
Mir, тези, който си купила са супер. Моята дъщеря е голям фен на Франклин и още от преди четем: Франклин вече има сестричка, както и Франклин, мечето Рошко и бебето. Ани има братче също, ако харесвате поредицата. Не знам дали сте фенове на Марти (аз не, но дъщеря ми - да) - там също има Марти обича брат си.
Братя и сестри без вражди и аз си я купих, но на пръв поглед ми изглежда като за казуси с по-големи деца, не толкова за приемане на новородено. Сега съм поръчала Спокойни родители, щастливи деца - беше ми препоръчана по темата.
За тези, който не са запознати с книгата - силно препоръчвам Умно бебе, засяга много важни теми.
И също за момичетата с първи бебчета - Всичко за кърменето на Хедра, направо толкова пъти ме е спасявала тази книга и голяма увереност ми вдъхна по темата.

# 669
  • Мнения: 324
Mir, тези, който си купила са супер. Моята дъщеря е голям фен на Франклин и още от преди четем: Франклин вече има сестричка, както и Франклин, мечето Рошко и бебето. Ани има братче също, ако харесвате поредицата. Не знам дали сте фенове на Марти (аз не, но дъщеря ми - да) - там също има Марти обича брат си.
Братя и сестри без вражди и аз си я купих, но на пръв поглед ми изглежда като за казуси с по-големи деца, не толкова за приемане на новородено. Сега съм поръчала Спокойни родители, щастливи деца - беше ми препоръчана по темата.
За тези, който не са запознати с книгата - силно препоръчвам Умно бебе, засяга много важни теми.
И също за момичетата с първи бебчета - Всичко за кърменето на Хедра, направо толкова пъти ме е спасявала тази книга и голяма увереност ми вдъхна по темата.
а

И моята дъщеря е фен на поредицата за Марти. Ще я потърся, имаме време да ги прочетем всичките. Франклин го харесва на настроения, не винаги Grinning Аз пък ги обожавам книжките на Франклин. Ще потърся и другите.
Спокойно родители, щастливи деца ми е в списъка.
Книгата на Хедра е задължителна просто, препоръчвам я и аз с две ръце, както и "Захранване водено от бебето", ако искате да разгледате този тип захранване на детето. Дори да не се спрете на него има много полезна информация, относно храненето на децата, развитието на храносмилателната система, както и страхотни рецепти.


Добро утро, момичета.
Редактирам си поста да питам.
Пуснах нова урина сутринта. Носех си от вкъщи, но отново има ацетон 1+. Има и малко кръв. Лаборанта е казал, че няма нищо притеснително... но АГ не реагира така предния път. От понеделник насам се наливам жестоко с вода, мислех, че ще даде резултат... В сряда съм отново на изследване и тогава АГ каза, че ако пак има ацетон ще ме вкара в отделението... Има ли какво да направя, за да се изчисти ацетона, освен пиенето на вода? И на какво може да се дължи наличието му в урината... 

Последна редакция: чт, 13 апр 2023, 09:25 от Mir_Dim

# 670
  • Мнения: 2 687
Аз да споделя как съм се смяла онзи ден.Ще напиша съкратен вариант 😂😂
Сестра ми беше вкъщи с племенницата (другия месец става на 5г) и аз реших да кажа на малката и да и видим реакцията...Съответно показвам снимка от последния ехограф и тя се заинтригува и последва разговора:
Малката:-Значи си бременна
Аз:Дааа, имам си бебе в коремчето.
Сестра ми:Даа, леля ти ще става мамаа!
Малката:Хаа, ти си леля-не може да си майка! 😂
Сестра ми:Е тя на теб е леля, сега аз ще съм леля на нейното бебе..
Малката:Ти си майка, няма да си му леля.. А аз знам и как ще се казва..Николай! (Понеже има приятелче в градината, т.к гаджето ѝ) 😁
Аз:Аааа не не, няма да се казва така!А може и момиче да е, Николай ли ще се казва 😂
И се започна:Тогава не го искам това бебе, то ще е грозно, не го харесвам, ще има черна коса и не го искам!

И ние със сестра ми сме се смяли поне 20 минути 😂😂😂

# 671
  • Варна
  • Мнения: 2 763
Пууу официално вече съм в 4месец.
Книгата на Хедра я бях изяла няколко пъти с кориците и добре, че беше тя иначе кърменето щеше да бъде още по-сложно.
Имаме Всичко на Франклин, но това за Ани има братче мисля, че също ще го потърся.
Все още не сме казали на детето, че ще има да пита и да раздухва на всички 😀
Какво стана с ФБ групата ? Някой щеше да прави ?

# 672
  • Мнения: 120
ФБ група има,ама аз поседях 2 седмици,нямаше никаква активност и излязох😆 Аз минах преглед днес,всичко е наред с бебето,отговаря си на седмиците и май май ще е момиченце този път🌷 не се видя инструмент,ама си запази правото да си промени мнението другата седмица ако види нещо😁 записах се и на ЖК,взе МБ и цитонамазка и около 100 епруветки кръв🤪

# 673
  • Мнения: 168
И моят БХС е излязъл.
Обадиха ми се да ми кажат, че всичко е наред и ще ми дадат резултатите на следващия преглед.
Искаше ми се и аз сега да ги получа и да ги разгледам, не ми се чака 3 седмици. Но така процедират Sad
Като цяло не му отдавам чак такова значение де, за мен ФМ беше важна.

Иначе не съм мръднала много с килцата, но се чувствам супер наедряла. А при всяко по-рязко ставане от седнало положение ме прерязва жестоко през корема.

# 674
  • Мнения: 134
Това с прерязването при резки движения и при мен го има, вече бях почнала да си мисля, че нещо си внушавам, ама явно не съм сама 😆

Общи условия

Активация на акаунт