Как давате лекарства, ако детето не иска да ги пие?

  • 16 656
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 237
Със спринцовка,лекарството винаги смесено със компот или сок .
Ако е на хапчета ги стривам и пак със спринцовка.За сега не се противи.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 446
Наскоро ми се разболяха и двамата. Митко с удоволствие пие лекарствата, даже си иска допълнително, а при Здравко е голяма мъка. Вече има стрес от лъжичка или спринцовка. Прилъгвам го със малко сокче, в което съм сложила лекарствата, а антибиотика го давам в храната, иначе не мога да съм сигурна, че ще го приеме. Не знам дали е правилно така Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 1 345
аз ги забърквам с малко каша а ако е по горчиво слагам и малко плодово пюле толкова че да стане най-много две супени лъжици и си ги хапваме без проблеми

# 18
  • Розовата долина
  • Мнения: 187
Моето детенце много обича банани,та като се разболее смесвам лекарството с малко банан и така го яде без проблем.При мен това е начина,защото иначе повръща всичко и няма смисъл в лечението.

# 19
  • Мнения: 3 537
С подкуп. Като си изпие лекарството, й обещавам нещо, което обича. В повечето случаи - парченце шоколад.
И ние действаме така и има ефект.

# 20
  • на село
  • Мнения: 3 926
И аз съм се видяла в чудо с пиенето на сиропи.
Единственото нещо, което може да поеме е вит. С, Проспан и АСС.
В момента и давам АБ 1 път на ден, това си го казвам на лекаря още щом реши,
че сме за АБ, пие Азатрил.
Имам едно малко шише с биберон от онези за сок,
давам и го към 0.30 -1 ч. след като се прибера от 2 -ра смяна, 30 мл. мляко + антибиотика, иначе по никакъв начин не мога да я излъжа, а моята госпожица и шоколад не яде.

Последния път се замислих за хапчета, не знам дали има АБ в капсули за деца, но с тези сиропи е някакъв ужас, а хапчето / поне вит.С/ успявам да и го бутна в гърлото и с малко вода заминава.

# 21
  • Мнения: 6 315
Със спринцовка и подкуп. Той по принцип не прави проблеми с пиенето и не се дърпа особено. Лошото е, че ако лекарството е много неприятно на вкус му се повдига. Затова след като го изпие веднага му давам нещо вкусно с което да се разкара лошия вкус.

# 22
  • Русе
  • Мнения: 101
Аз също давам всички сиропи в мляко или сок,защото иначе всички сме омазани и оповръщани.Но аз се питам нещо друго-когато детето повърне дозата лекарство,трябва ли пак да му се даде веднага, или се чака следващия прием?

# 23
  • София
  • Мнения: 2 351
Със спринцовка-дали от нурофен или купена от аптека специално за случая.Държа в ръка шише с сироп или лекарство което детето харесва/например мултивитамол на д-р Тайс/,а в спринцовката съм сложила това което трябва да изпие.Той проверява какво държа в ръка и отваря устата.Измама разбира се - но още се лъже горкия.   Mr. Green
Когато трябва да е насила впръсквайте лекарството със спринцовка в ъгълчето на устата-така неволно се задейства дъвкателният рефлекс и пак е изпито лекарството.
И още нащо със спринцовка се измерва най добре дозировката,която трябва да изпие детето.

# 24
  • Мнения: 2 849
Лекарства давам със спринцовка . Rolling Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 10 825
Давам ги с лъжичката на Гербер за лекарства. Това е изключително полезно нещо и е правено наистина от човек, който разбира от деца. Преди да се сетя, че я имам всички ставахме липкави от сиропите, а след това няма разливане, няма проблеми. Даже започна и сам да отваря устата като я види. Може би му беше интересна или пък свикна с идеята за лекарствата newsm78

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 446
Аз също давам всички сиропи в мляко или сок,защото иначе всички сме омазани и оповръщани.Но аз се питам нещо друго-когато детето повърне дозата лекарство,трябва ли пак да му се даде веднага, или се чака следващия прием?
Зависи  Rolling Eyes Наскоро като ми бяха болни, се случваше да повърнат. Една вечер като дадох Суметролим на Митко и след малко той се задави нещо и повърна, но от повърнатото нямаше нищо розово, а Суметролима е розов.  newsm78
А когато давах първият прием на антибиотика на Здравко, той го повърна на фонтан (дадох му го със сок), след  няколко минути пак дадох цяла доза и той пак повърна. Тогава беше и с висока Т. Пробвах още веднъж и пак го повърна. Тогава се обадих на педиатърката и тя ми каза да дам ентерол да успокои стомаха и чак след  един час да дам пак, но малко по-малко количество.

# 27
  • Мнения: 89
Щом е за доброто на детето не виждам нищо лошо дори и насила да давам лекарства на децата си.Случвало ми се е дори да поставям и инджекция.Като ти дойде до главата и нямаш друг изход..........

# 28
  • Мнения: 819
Аз съм си деспот и при мен няма искам,не искам-стискам нослето и устата пие каквото трябва.Грубо е ,ама като се налага...

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Аз съм си деспот и при мен няма искам,не искам-стискам нослето и устата пие каквото трябва.Грубо е ,ама като се налага...

Напоследък и аз така действам  Confused Стискам носа и изпръсквам лекарството със спринцовката на Нурофена

Общи условия

Активация на акаунт