Балсами и гланцове за устни

  • 3 358
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19
Здравейте момичета, взех си онзи ден балсамчето на nl с ягода. За сега ми харесва доста.

# 16
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 319
Carmex -в тубичката класическия съм го ползвала преди 10г и сега ,но с тази разлика,че няма нищо общо оттогава-беше уникален ,с много добър и дълготраен ефект ,лекуваше разранени устни и с херпеси даже ,жалко,че го развалиха
Nivea-пълна пародия-само да се каже,че имаш нещо на устата,грам не попиват ,никаква файда
Nuxe -същата работа като Нивеата,но на тройна цена
Юсеринчето съм го ползвала веднъж и останах очарована
Сега съм си купила на Mixa да пробвам,че от сухи червила и глосове ми се дехидратираха устните и направо ме болят
Labello-май са им спрели вноса преди доста години не съм ги засичала,но ми бяха любими,едно след друго си ги купувах,попиваха и вършеха идеална работа ,по принцип за мен балсам за устни,който не може да попие не е никакъ балсам и няма полза от него

# 17
  • Мнения: 2 772
Labello-май са им спрели вноса преди доста години не съм ги засичала,но ми бяха любими,едно след друго си ги купувах,попиваха и вършеха идеална работа ,по принцип за мен балсам за устни,който не може да попие не е никакъ балсам и няма полза от него

Labello e NIVEA, но в други държави се продава под това име. В Румъния например са Labello, иначе са 1:1. Може преди години съставът им да е бил различен, но са си един и същ продукт на Biersdorf.

# 18
  • Мнения: 4 403
Балеа - стик и кутийки, нищо, 0 ефект. Даже стикът е толкова твърд, че не мога да го нанеса.
Нивеа са ми почти никакви,  не зле, но не и нещо особено.
Хималая (какао и nourishing) са ми същите почти, като nourishing е по-добре.
А Юсерин е малко по-добрият от трите, все пак.
Биоаптека honey therapy харесвам, но защото се разтапя по устните и е вкусен Grinning Докато Юсерин и Нивеа са по-сухи. Този не че е мазен,  но някак се втечнява, да го наречем.
Блистекс като цяло харесвам. 2 вида - бяла тубичка и жълтеникав стик.
Но най-много ефект има ето това:

# 19
  • Мнения: 3 534
Ох, любимата ми тема как ми попадна! Устните ми са ужасяващи тази година. Постоянно сухи и вече сбръчкани от сухота. Постоянно мажа нещо, буквално вече ми е станало като тик.
Започвам с тези, които ми допадат:




Тези двата мисля скоро да ги тествам:

# 20
  • София
  • Мнения: 28
Попадна ми случайно темата, но ми е "болна" тема. Устните ми винаги са били сухи и постоянно ми се бели някоя кожа по тях.

Това, което ме спасява преди да сложа червило, за да не седи грозно с тези кожи е балсама за устни на Gatineau, Lip Revolumising Lip Care.
Но не съм открила нещо, което да ми дава дълготраен ефект, ползвала съм повечето от споменатите вече балсамчета. Ще следя темата за нещо друго с "Уау-ефект"

# 21
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 319
Да споделя за този на Mixa за няма и 5лв ,че е доста добър,мазен е ,попива и се усеща мекота и хидратация

# 22
  • Мнения: 1 870
А някой балсам с SPF да препоръчате? Преди години мислех, че това са лигавщини, но не съм била права. Аз съм с много бяла и чувствителна кожа и през годините дори и устните са ми изгаряли, само контура, но не е приятно.

# 23
  • Мнения: 1 129
И аз съм маниачка на тема балсамчета за устни, но преди бях още повече, все купувах където и да отида по някое.
Сега съм установила, че хич не харесвам тези дето са по-мазни и основно на базата на масла, стоят тънки и лъскави.
Обичам да са матови и по восъчни, но точно такива се намират по-трудно. За сега любими са ми на Nuxe бурканчето ( макар че и него поразвалиха, преди беше по-матово ) и Weleda.

Гланцове нямам любими и не посягам често към тях, но ако имате предложения за матови и не мазни балсами за устни, ще се радвам да ги науча! Flowers Hibiscus

Последна редакция: сб, 25 мар 2023, 18:04 от Dewi D

# 24
  • София
  • Мнения: 28
А някой балсам с SPF да препоръчате? Преди години мислех, че това са лигавщини, но не съм била права. Аз съм с много бяла и чувствителна кожа и през годините дори и устните са ми изгаряли, само контура, но не е приятно.

Аз бих препоръчала балсамчетата LipDrink – Jane Iredale.  Те са със SPF15, не зная дали е ок като фактор. Има ги и във варианти със съвсем лек цвят на устните, освен прозрачния.

Te също така, според мен, са по-матови и може да се харесат на Dewi D.

# 25
# 26
  • София
  • Мнения: 4 548
А някой балсам с SPF да препоръчате? Преди години мислех, че това са лигавщини, но не съм била права. Аз съм с много бяла и чувствителна кожа и през годините дори и устните са ми изгаряли, само контура, но не е приятно.
Юсерин е с фактор 15. Само той ме спасява от слънцето по планините. При напукани устни също помага само от няколко нанасяния.

# 27
  • Мнения: 285
На мен ми е любим този:

# 28
  • Мнения: 286
А някой балсам с SPF да препоръчате? Преди години мислех, че това са лигавщини, но не съм била права. Аз съм с много бяла и чувствителна кожа и през годините дори и устните са ми изгаряли, само контура, но не е приятно.
Юсерин е с фактор 15. Само той ме спасява от слънцето по планините. При напукани устни също помага само от няколко нанасяния.
В момента има промоция на Юсерин - 2 бр. за 9,75 лв. в Sopharmacy(дано не се сметне за реклама).

# 29
  • Мнения: 1 870
Благодаря, Ивелина, ще взема Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт