Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 61

  • 20 556
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 32 277
Ох, чудя се. Ми първо с едното,  после с другото.Има и някакви амино.
Колко време ги пи?
Гледам ину за 22 дни ще стигне. Или поне две опаковки!

# 691
  • Мнения: 165
За Елорка само да кажа, че ако си направи едно фрешче от това селъри, няма да има никакъв проблем с ходенето до тоалетна. На мен поне така ми действа 😆

# 692
  • Мнения: X
Ами на мен сега за месец ми е изписан бутарена, 3х1 точнп 90 капсули. Бутарена с ину го пих 2-3 седмици, докато се нормализирах, после док каза да го спра, защото тръгнах към другата крайност, и така и не го допих. Но моето положение беже от няколко седмици, гледам в коментарите отдолу хора с хронични проблеми писали, че го пили 3 месеца, това било и максимума де, после почивка. Според мен седни спокойно го помисли и реши, и се придържай към каквото решиш 2-3 месеца, не насилвай всеки ден да "трябва", и при мен имаше дни без нищо. Голям праз, 2-3 дни. Тука и психологически момент - ако и такъв има де, свързан с невъзможността за вземане на решение и правене на избор. А и по-назад дето писаха са прави, за ефекта от сената, явно трябва време да се научат пак каква им е работата. Дай им време, не ги дразни със слабителни да се въртиш в кръг. Та направи си план, подготви се да го следваш известно време, и забрави - спри да го мислиш, спри да го наблюдаваш и отчиташ - живей си живота, прави си тренажора йогата, че червата обичат да се движат.
Аз май си обясних моето будене по нощите и после доспиване 🧐
Да ви питам, писали в болницата, че съм имала много малко кетони в урината, това за първи път ми се случва, това значи ли кетоза? 2 кетотела тестлента, ph 6, няма белтъци и глюкоза. Кръвната ми захар на гладно отново се е върнала на 4.30 🎉 беше тръгнала към над 5.5

Последна редакция: ср, 05 апр 2023, 09:17 от Анонимен

# 693
  • Мнения: 319
Здравейте. Имам въпрос към вас. Вече от месец и повече се опитвам да си променя хранителният режим. Тоест съм намалила сладкото до минимум, от време на време само плодове хапвам, залагам на повече месо, хляб много рядко и повече зеленчуци. Ориз не съм консумирала, картофи само 2-3 пъти за този месец и нещо. Също така в сравнение с преди, правя повече упражнения и разходки. Отделно пия Глюкофаж. Първият път когато си правих изследвания, инсулина ми бе 21,2 на гладно, а кръвната захар 5,5 на гладно. Преди два дни пак си правих изследвания на гладно и инсулина е паднал на 8.09, а кръвната захар беше 4,90. Възможно ли е толкова бързо, за месец да падне инсулина? Или това се дължи изцяло на хапчетата? Имайте предвид, че пия само по едно хапче Глюкофаж вечер преди лягане.

# 694
  • Мнения: 4 609
Кака ви Шарпи днес се развихри Trollface
Скрит текст:
2 броя - за мен и за Мич. Всеки да си знае неговата Grin
За довечера съм планувала глинения гювеч със свински вратни пържоли и много зеленчуци. В момента половинът ги реже /тиквички, патладжани, червени чушки, моркоив и гъби/
Днес се чувствам една идея по-добре. Одеве се напарих с яко гореща вода и направих 50 клека. Ей, ми друго се чувствам като си поклякам. Довечера още 50, ако всичко е точно. Мъчи ме болка в очните ябълки. Звъннах на очния си лекар /ако сте забелязали по снимки нося очила/, щото реших да не правя някакъв проблем, понеже имам и високо очно налягане и го следят. Доктора ми каза, че било нормално за ковид и, че ще го усещам поне 10 дни. Ужасно е иначе, все едно ми стискат очите в юмрук. Мич няма такъв проблем.

# 695
  • Мнения: 14 972
Шарпи, спри се с физическите упражнения, моля те 💜. Организмът ти бори вирус, не го натоварвай. Готви цял ден, само не клякай .
Много се радвам, че си добре! На мен много ми липсваше хубавата храна, докато бяхме болни, но едва мърдах, а и във фризера не държа много хубави неща, които стават бързо.

Новата дама в темата - на въпроса ти не мога да отговоря кое е повлияло- режимът, или глюкофажът. Но се радвай, браво, страхотно постижение!
Аз без лекарство мъча само на режим почти две години, но не съм имала такъв умопомрачителен инсулин.
Браво, продължавай с режим и ще махнеш и хапчето.
Как си с килограмите

# 696
  • Мнения: 13 423
На мен кръвното ми налягане се беше повишило в първите дни, после не е мерено и не знам но тогава ЛЛ каза че се усещало още като ме преслушва... Каза че повечето били така от ковида и не било много, щяло да мине само.
Много настояваше да си почивам, дори и да не се чувствам изтощена, каза че много хора неглижират точно това и е опасно, та се присъединявам към Таис и аз - запри се малко баш сега с упражненията.

# 697
  • Мнения: 23 275
Мен изрично ме
бяха предупредили в физическата активност да внимавам( ходя на народни танци) заради сърцето.
Днес съм добре,  почти нямам хрема, но още синусите са запушени и усещам там
напрежение, също едно като виене на свят.
Поне вече
не съм карантина.

# 698
  • Мнения: 319

Новата дама в темата - на въпроса ти не мога да отговоря кое е повлияло- режимът, или глюкофажът. Но се радвай, браво, страхотно постижение!
Аз без лекарство мъча само на режим почти две години, но не съм имала такъв умопомрачителен инсулин.
Браво, продължавай с режим и ще махнеш и хапчето.
Как си с килограмите

Благодаря!! С килограмите не съм много добре. Като започнах режима преди месец бях 75, сега съм 72 и сякаш съм в някакъв застой, но вярвам че ще тръгна надолу. Като цяло смятам, че доста бавно свалям, но не се насилвам. Тя и лекарката ми каза, че е по-добре бавно да отслабвам, отколкото бързо. Ама аз съм си нетърпелива... Иначе като височина съм 160 см, така че може да прецените че съм доста с килограмите. Перфектните ми килограми според мен са 57, защото когато съм била толкова, съм се чувствала направо слаба и клечава. Но пък на 63,62 съм се чувствала доста добре. В момента залагам главно на клекове (които още след първа седмица при мен винаги показват резултат), пилатес упражнения, каране на на велоергометър вкъщи и повече ходене. Въпреки че сега докато бях в цикъл, малко по-трудно ми беше, заради болки и т.н., но сега се завръщам към тях. Винаги съм вярвала, че движението, спорта са най-хубавото нещо. Не само, че ми помагат физически да отслабна, но и ме карат да се чувствам по-енергична, по-спокойна, по-заземена и ми се отразява много добре и на психиката. Разбира се, трябва да се обърне внимание и на храната. Особено при мен главният проблем бе пристрастяване към сладко, но пък лесно свикнах. Разбира се, още имам мисли от време на време за баклавички, тортички, сладолед и т.н.

# 699
  • Мнения: 35
Здравейте,

някой може ли да ми припомни при натоварване с глюкоза колко време преди теста трябва да се вдигнат въглехидратите и какво е препоръчително да се включи? В момента основните ми въглехидрати са от зеленчуци и от време на време ябълка сутрин или ягоди.
Питах ендокриноложката днес дали има нужда изобщо да пускам натоварване, но тя държи, тъй като последноти е било доста отдавна. Обясних й и, че почти не приемам въглехидрати и дали трябва да ги увелича, но тя каза, че няма значение за теста.
И още един въпрос, пуснала ми е само за 0 и 120 мин, питах и каза че на 60 м. се отчитало само на бременните.

Последна редакция: ср, 05 апр 2023, 13:50 от odense

# 700
  • Мнения: 4 609
Тайс, как беше " каквото сам си направиш, никой друг не може да ти направи" . Верно съм много смотана. Сега сплитам кълки и полегнах. Сакън да не ми порасне задника. Добре, че сте вие, да ми зашлевите един виртуален шамар. Никакви физически упражнения, докато не се оправя! Съжалих, че се напънах с тези сега.

# 701
  • Мнения: 13 423
Тайс, как беше " каквото сам си направиш, никой друг не може да ти направи" . Верно съм много смотана. Сега сплитам кълки и полегнах. Сакън да не ми порасне задника. Добре, че сте вие, да ми зашлевите един виртуален шамар. Никакви физически упражнения, докато не се оправя! Съжалих, че се напънах с тези сега.
Задник, предник... всичко ще оправиш след това, пази сърцето сега, знаеш от опит че там стават бели. На мен и за режима не ми пукаше особено през повечето време, но то като загубих миризмите не ми беше важно какво ям, та си ядях предимно режимна храна пак. То едно че вкъщи това имаше, друго че и да ми се приядеше нещо друго - то все тая, всичко кат` картон ми беше Grinning
И на мен ми беше едно такова, баш хоро не съм скокнала да играя естествено, ама си бях в движение дори и посред пневмонията и всичкото - чистех си и си готвех полека, сама се оправях без проблем. Но ЛЛ тогава колкото пъти се чухме ми настояваше да кротувам и че много народ бил така, понеже се чувстват бодри и не се пазели, тогавашният вариант масово такъв беше. А не съм била като тебе, аз лягах да лежа само като ми омръзнеше да седя.
Ти сега и като ти е попросветнало след температурата и вече ти се хвърчи, ясно ми е, ама седи мирна малко.
Брой си готвенето за упражнение, вземай си добавките, папай там и сядай да си почиваш обратно. Няма все така да е.

odense, при положение че инсулинът не се поема от касата, поне аз бих си поискала трикратен, някой път точно във втората проба става интересно... а това изследване няма как да го правиш често и вероятно ще те е яд после ако пропуснеш сега. Дано да няма твърде интересни числа там де, но ако не го направиш никога няма да узнаеш има ли или няма сега.
Странна теория че на бременните гледат на 60 минути, като те на тях инсулин не са се убили да изследват.

# 702
  • София
  • Мнения: 225
Ох не съм писала тези дни, но ви чета. Купих си днес тези книжки, който ги е чел( предполагам всички сте ги чели) би ли ми препоръчал с коя да започна

# 703
  • Мнения: 14 972
Аз съм чела Код Диабет .
Фънг е наше знаме. Която и да започнеш, ще те мотивира допълнително.
Според мен по- добре чети първо авторската му.
Предполагам, че е описал механизмите , довели ни в тази тема и начините за справяне.
Който е чел всичките му книги, е споделял, че нещата се припокриват на някои места.

Щарпи, драскай от време на време...овньо такъв

# 704
  • Мнения: 32 277
Спринг, знам, че си права.
Вече свиквам вечер да не пия нищо.
Сливите са много по-добър и естествен разхлабител от глупавите чайове. Макар че уж билката е естествено, ама явно не винаги е полезно.
Изборът ми е направен. Плаша се от болката, хемороидите, страшно е. Затова към момента на това ще съм. Плюс и като купя твоето скоро. Пък след време ще видим без сливи как е.
Сутринта беше добре, естествено, ама нали вчера една сливка хапнах.
Иначе животът си го живея, ама това ме измъчва. През годините съм имала много дни без ходене, придружени със запек и болки, отпадналост голяма. Та това ме е болната тема.
Ама ще го реша.
Иначе прочетох и днес за бутировата. Много ми допадна за какво помага и възлагам надежди.Както каза психологически да се настроя и да съм положителна.
Интересното е, че това е киселина, която се произвежда от организма, но от начина на хранене често я няма. Комплексни причини.
https://herbamedicabg.com/kakvo-predstavlyava-butiratat-i-kakvo- … butyflam-nutrined
Обаче интересно е това, че според тази статия кето и палео намаляли производството.
Но пък аз не съм на кето, а либерално нвввмх.
И пише, че и за инсулиновата чувствителност помага.

fullofdreams12,  и от хапа и от режима. Повече от режима. Някъде 2 години ако не се лъжа бях на хапове. Режима не беше нввмх, но максимално намалях бързите В. Излекуване нямаше, отслабване - много бавно и малко. Все едно на танк да му падне регистрациония номер.  Да, в резултатите имаше подобрение. Но половинчато.
Аз режима го почнах за да зарежа хаповете и да постигна отслабване трайно и много + да регулирам стойностите на кз и инсулин. За хранителен проблем хапове не трябват. Тоест това е режим до живот.

Шарпи, стига с тия упражнения, ще си докараш беля. Слушай малко какво ти се говори /пише/    
Нищо няма да ти стане ако 5 дни не правиш упражнения. Или поне някакви бавни - йога. Или пък дихателни. На много места при ковид и дихателни се препоръчва.
Онзи ден ти го писах и сега Таис също. Да не би да си 100 кила и да бързаш за морето да слабееш. Айде стегни се малко.

Коралче, Код Затлъстяване. То и Код диабет е хубава книга.
И в двете пише за фастовете.
А тази за гладуването сигурно е още по-подробна, но не съм я почнала.

Общи условия

Активация на акаунт