Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 61

  • 20 560
  • 748
  •   3
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Елора, представям си, че ти е мъчително... ами давай лека полека, ти вече си знаеш, звучиш по-подредено, на мен просто ми се стори много разнопосочна в един момент, а то трябва последователност и време. Пък чийтвай си със сливки, като стане тегаво, насила не става. Може би и без това му трябва време да се натрупа ефекта от инулина и бутировата киселина и след време няма да има нужда от слабителни толкова често.
Cignus, таман се връщам от чифлика, каквото видях във фризера имаше един плик воденички, трътки, крилца и другото бутчета и половин/цели пилета, не видях дробчета, сърца. Ама беше края на деня, а той фризера с пилешкото малък. Взех си и един пилешки пастет, и бульони. Пара си е пасищното... ама като съм половин нечовек и едвам посмявам от къщи да излеза, ще плащам да се излекувам. Да съм знаела, че си приемат обратно бурканите да им ги нося, че аман от буркани вкъщи.
Ще правя режимно хлебче за вечеря и ще мацна пастет и с чаша бульон, тази вечер времето предразполага... днес съм малко по-зле от вчера, дали защото застудя и това изостря симптоматики, дали защото и аз като Шарпи реших, че вече съм добре, и след закуска изпих едно домашно кафе, или дали че като говоря с шефа, дори когато уж спокоен разговор, му се нервирам...

# 706
  • Мнения: 4 609
Щарпи, драскай от време на време...овньо такъв
И аз много те обичам Purple Heart
Осъзнах грешката си, просто взе да ме хваща съклета. Сещам се за гирите, доктора вика никви гири, аз се прибирам и си викам чакай да пробвам. Като 10 годишно лапе. Еми хубуу се наредих. Затова вече са в мазето.
Прободе ме и одеве в ляво, няма да си кривя душата. Нищо нямя да правя докато не се оправя.
Междудругото сега 5 дни ли е карантината? Изобщо не съм в час. Търсих в нета, но не намерих. ДХ3, ти май знаеш. И аз имам нещо като световъртежи, хремата ми е силничка с доста гъсти секрети.
Пицката ми беше супер, остана малко, но доброто прасенце я доизяде. После ще снимам гювеча, тъкмо ще го вадя след малко.
Макар че уж билката е естествено, ама явно не винаги е полезно.
Не винаги. И татула е билка, ама.... сещаш се. Така че приеми, че сената е татул за червата ти! Nature Zap
Изгледах едно сериалче " Много мой човек" , много свежо. Изгледах сериите, които са излезли до момента де. Сега ще си диря нещо друго, дано си намеря нещо пак така неангажиращо.
И да се редактирам с готовия гювеч.
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 05 апр 2023, 20:12 от sharpy

# 707
  • Мнения: 23 275
Шарпи, карантината е 7 дни за болни и 5 дни за близки контактни, което значело контакт за повече
от 15мин. под 2м разстояние.(вкл. на уроци по танци, класни стаи)

Последна редакция: чт, 06 апр 2023, 00:55 от ДХ3

# 708
  • Мнения: 4 609
Шарпи, катантината е 7 дни за билни и 5 дни за близки контактни, коеъо значело контакт за повече
от 15мин. под 2м разстояние.(вкл. на уроци по танци, класни стаи)
Благодаря. Бях останала с впечатление, че са я намалили на 5 дни и за болни, но нищо не намерих в нета. Значи моята се пада до неделя. Ох като знам в работата колко работа ме чака като се върна.... по цял ден ми звънят, днес си изключих телефона по едно време. Най-много шефа да побеснее, ама съм болна все пак и спя в повечето време. Не че това го интересува особено.

Последна редакция: ср, 05 апр 2023, 20:47 от sharpy

# 709
  • Мнения: 32 277
Оф, знам, че е татул. От много време съм осъзнала, че имам проблем с този чай.
Приеми тоя вирус за почивка. Мързелувай, чети, гледай филми, сериали.
Иначе знам, че те хваща съклета. И аз бях така.
Можеш да си сложиш постелка ако имаше, да пуснеш някое филмче и три крачки напред, три назад. Аз примерно правех така 3-4 минути, па посядах.
Аз на петия ден вкарах и тибетците, че ми писна.
Това с крачките и като бях оперирана го правех. Просто ми трябваше някакво движение, нищо че ме болеше. Излизах и навън и обикалях бавно блока.
Също така си седях на компа и вдигах гири от 1кг. Нищо не са, ама като си опериран, вярвай ми и това е от значени и си е движение.
Иначе майка като беше болна изчисти шкафове, че и почна и тавана в кухнята да мие. Ама половината го изми, че се върна на работа. Сега е полуизмит.
Утре ще ходя да купувам магнезий от ремедуима и ще взема тоя бутарен. Няма да чакам заплата, имам бурканбанк, ще ги възстановя.
Моята карантина беше 14 дни. Егати и досадата. Обичам филми и сериали, ама маратони правех на 20-25 Joy

# 710
  • Мнения: 4 609
Точно мислих за утре да сваля щорите от остъклената тераска на кухнята и да ги мия, че много са мръсни. Тъкмо великденско почистване, то аз се гласих да е миналия уикенд, но нещо друго излезе и отпадна. Па то - ей го Великден дойде. Прозорците не знам дали да мия, че стана много студено тук и вали, най-много отвътре само да ги мина засега. Ако беше по-хубаво времето, някъде да се разходя навън, ама то стана много студено. Пък и до вчера не можех да се вдигна. Пък от друга страна, вземе някой да ме скива и утре да ме разнасят - болната не е на работа, ама скита по улиците.
Приеми тоя вирус за почивка. Мързелувай, чети, гледай филми, сериали.
Да, взех си бележка. Типично овнешка черта, първо действам, после мисля. Няма да го повторя. Гуш.

# 711
  • Мнения: 13 423
Аз излизах около блока първите ден-два... и после ме хванаха най-големите студове от миналата зима, иди се разхождай като навън стигаше до минус десетина градуса Grinning Дори и за толкова близо набързо се отказах и си се върнах при чайника и тенджерата със супата. Официална карантина нямах но другаде не ходех да не се бутам при други хора, то добре че бях направила едно голямо пазаруване точно ден преди да се разболея, та изкарах едни десетина дни с каквото имах из къщи.
Ще мине и това, после ще търсиш време за почивка като ти се върнат всички занимания.
Естествено че няма да им вдигаш по работа, те пък може ли толкова да не те оставят намира. Представям си какво ще е като се върнеш, то това е най-тъпото като е бил човек в болнични, после другите очакват че е станал чисто нов като се върне, а то почти никога не е така още някое време... Поне на хранене като нашето по-бързичко се връщат силите, ако не друго. Пак е нещо.

# 712
  • Мнения: X
Ох, понякога имам чувството, че заливам темата... ама много ми е сдух днес да си кажа Sad чувствам се като болен човек Sad нещо ми смуче живеца, изписано ми е на лицето, един познат миналата година като бях пак така, каза, че не можел да ме познае, имала съм вид все едно нещо ме мъчи... даже и буквално ми се появява от време навреме някакво тъмночервено петно на едната буза и ми хлътва все едно спада мастната тъкан Sad и се сдухвам, че толкова месеци организма ми не може да се справи, не е грип, не е гаден вирус, какво е... четох сега за това ph 6 на урината, дето ми го измерили, уж в граници, но по много широки референтни стойности, иначе го дават граничи с кисело... та сега ще търся алкална йонизирана вода, ще купувам тест ленти... че тази чешмяна с хлор вътре, убива микробиом... Уж дават, че трябва повече растителни и пресни храни, по-малко животински, за да намалее ацидозата, ама как с този стомах... всяка нощ се будя между 2 и 4, дори и да няма болка, просто явно сублиминарно, сигналите от тялото ми към мозъка ми са, че нещо не е наред... иначе човек като е здрав, спи здрав сън... чак намерих някакъв център, дето за 130 лв тествали всякакви възможни хранителни непоносимости плюс изложеност на тежки метали, ама дали е достоверно... какво ли не ми минава през акъла вече Sad все едно магия някой ми е хвърлил, честно, изобщо не мога да се позная...

# 713
  • Мнения: 32 277
Я опитай дихателни упражнения. И за това ти писах.

# 714
  • Мнения: 13 423
Водата от чешмата и аз не харесвам да я пия, но една кана с филтър ми решава този проблем на мен. От нея пия, готвя, приготвям кафе и чай... даже на работа си бях занесла още една такава кана а навън обикновено съм с бутилка за многократна употреба напълнена пак от каната. Бутилирана вода бих пила само ако нямам друг избор или ако ми се е допила газирана, че обичам. Минерални и трапезни не ми допадат на вкус, отделно че не съм на 100 убедена каква вода е вътре.
Спринг, ти нали казваше че ще пробваш фастове и забравих още какво беше? Пробва ли в крайна сметка нещо? Признавам си че когато чета от телефона, понякога пропускам информация, но общо съм останала с впечатлението че постоянно се чудиш какво да изпробваш и от много чудене не си се захванала още с нещо ами си намираш нови неща да им се каниш и на тях. Много стрес е това, поне аз се чувствам по-добре като реша и пробвам нещо, поне знам че нещо правя.
Вода алкална не знам да е оправила някого, за мен това е глупост. Пиеш, отива в стомаха, там няма какво алкално да остане от нея, най-много да се оригнеш няколко пъти като се неутрализира... а може и това да не. Нито пък е добре за някого да си намалява киселинността точно в стомаха. ПХ на урината е на изхода, не на входа че директно да я променя човек с алкална напитка.

# 715
  • Мнения: X
Ами Натка, докторите са прекалено важни да седнат да ми обяснят, защо втора година ми е зле и не щат да ми обяснят какво да правя, че и догодина да не се потретя. Затова чета. Иначе не знам какво съм писала да пробвам, да не съм. Бульоните пия, храната на бавен огън.  Фастове, това, което засега правя, е ограничено във времето хранене, реално времето без храна ми е от 4 следобед до 9 сутринта, или 17 часа. Сега пия лекарства и дори да пробвам фаст, пак ще трябва поне хапка да подложа преди да ги пия. И писах да питам, че след гладния ден, ми измерили 2 кетотела и ph6 на тест лента за урина, не знам дали е ок това или не. А защо пък алкална вода да не помага. Ще седна да почета, то реално е положително заредена, а киселото ph е отрицателно, все едно антиоксидант. Иначе и ресвератрол пия, глутатон, и вечерна иглика, за антиоксиданти. Искам тази нощ да не се будя.

# 716
  • Мнения: 685
Спринг, много ти благодаря. Утре ще намина за едни воденички и кефир.
Вкъщи ядем само техни пилета, и си събирам всички кости. Дори от печено пиле. Като се натрупат ги мятам за бульон.
Шарпи, спри се моме. Покрай работата си контактувам с много лекари. Един професор имунолог ми е казвал, че при вирусна инфекция лежиш и почиваш. Независимо какъв е вируса.
А за КОВИД ваксините, не съм антиваксър, обаче около мен повече хора пострадаха от ваксините, отколкото от вируса.
Имам трима познати, които получиха инфаркт в рамките на 4-5 дни след ваксина,двама умряха. Една близка започна да получава гърчове, вдигна 2 диоптъра за една седмица, и установиха микро тромби в мозъка. Иначе имам един починал познат неваксиниран.
Аз сън с вродена тромбофилия, и двете ми бременности бях на ежедневни инжекции. няма шанс да се боцна с тази ваксина.
Три пъти я карах тази гад, дано да е това.

# 717
  • Мнения: 33 428
Има ли някой, който да не е прекарал част от карантината в чистене 😁🤣

# 718
  • Мнения: 13 423
Ами Натка, докторите са прекалено важни да седнат да ми обяснят, защо втора година ми е зле и не щат да ми обяснят какво да правя, че и догодина да не се потретя. Затова чета. Иначе не знам какво съм писала да пробвам, да не съм. Бульоните пия, храната на бавен огън.  Фастове, това, което засега правя, е ограничено във времето хранене, реално времето без храна ми е от 4 следобед до 9 сутринта, или 17 часа. Сега пия лекарства и дори да пробвам фаст, пак ще трябва поне хапка да подложа преди да ги пия. И писах да питам, че след гладния ден, ми измерили 2 кетотела и ph6 на тест лента за урина, не знам дали е ок това или не. А защо пък алкална вода да не помага. Ще седна да почета, то реално е положително заредена, а киселото ph е отрицателно, все едно антиоксидант. Иначе и ресвератрол пия, глутатон, и вечерна иглика, за антиоксиданти. Искам тази нощ да не се будя.
Де да беше толкова просто с водата, ама тя няма как директно да ти промени урината... ПХ на урината е резултат от всичко друго дето се случва в тялото ти, не става директно да "долееш" нещо да неутрализира.
Иначе пак си е фаст това твоето, макар че за червата като че ли на 24 часови наблягат или на повече. И на захранване след това първо с нещо малко пробиотично или пък с малко костен бульон и да мине още малко време преди другата храна. Ама пак нещо правиш и с по-кратките фастове. Като няма как с лекарствата - няма как.
След гладен ден си почнала да правиш кетони, ами нормално ми се вижда, защо не? То ще е странно след май 30тина часа фаст ли писа, ако не бяха видели никакви кетони. За чий ги търсят като не си яла толкова време и какво им се чудят не знам и аз. Ако не си особено адаптирана да ги ползваш, ще ги изпикаеш и ще ги измерят. Също нормално. Сума народ дава луди пари за лентички за пишка по тях и да се радва че има кетони в урината, като мине на кето режим. Някой там казал ли ти е че кетоните са проблем или просто са ти го съобщили без коментар? Имат тоя гаден навик, за съжаление...

# 719
  • Мнения: X
Само в епикризата пише, а доктора набързо дойде да ми заяви, че имам гастрит и колит, някакво смъкване, взел проба. И рецептата и това е. Ама защо, ама как - стига си се притеснявала, пий хапчетата и всичко ще е наред. Аз ги пия стриктно, ама какво от това, и миналата година ги пих... за урината ми е все тая, ама не ми е все тая като показател за други неща. Бабата била гледала бякакъв репортаж за алкална вода и ми пусна мухата. Захранването според болницата трябваше да е две филии бял хляб с варени картофи с ориз 🙃

Общи условия

Активация на акаунт