КГБ = Клуб на Готините Баби - 212

  • 24 624
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 3 709
Момичета, пускайте палците, всичко е наред с операцията на ММ. Даже заспал по време на операцията, въпреки, че е бил със спинална упойка. Още не чувства болки, но се надявам като го отпусне упойката да са поносими.
Давайте и вие хубави новини!

# 721
  • Мнения: 1 208
Чудесно, Мериан!
Бързо и леко да се възстановява ТМ.
Кога се прибира в къщи?

# 722
  • София
  • Мнения: 8 408
Харесвам хубавите новини!
МЕРИАН, след няколко дни пак е твой. Blush
КЛЕЧИЦЕ, сдоби се ти с другарче и в темата стана по-лаконична. Ама така е то. Обгрижвай си го. Hug
ЕНИСА, лек път.

# 723
  • София
  • Мнения: 3 709
Говорят, че още утре ще е мой, нали следват 3 почивни дни, но когото кажат.

# 724
  • Мнения: 413
Ехааа, радвам се Мериан, бързо възстановяване сега пожелавам! Честит рожден ден на сестричката ти, бъдете здрави все така се подкрепяйте!
Аз пък днес в нета попаднах на нещо, което ми хареса и реших да го споделя и с вас:
Скрит текст:
"Цял живот човек тича...
Тичаш за децата.
Тичаш за къща.
Тичаш на работа.
Тичаш след много ненужни неща.
Бързаш да сколасаш.
Не спиш...
Гониш автобуси,
Гониш срокове,
Гониш времето...
Излезе един голям камък и те спъне, па се спреш...
И тичаш вече в обратната посока...
Тичаш по доктори.
Тичаш по болници.
Тичаш за илачи и цярове.
Тичаш за надежди.
Все тичаш...
С малко късмет се измъкваш цял.
Е, поопърлен разбира се, с обгоряла душа от тичане, но жив!
Правиш 100 кръга в кръговото си житие
и... си сядаш на задника.
Вече не тичаш.
Не бързаш.
Нищо не гониш.
Децата големи. Къщата също, но живееш само в една стая.
Не ти се работи толкова, свършил си я всичката...
Колкото можеш...
Колкото-толкова...
Утре ако е живот и здраве пак!
Не поглеждаш часовника, какво да му гледаш - часовник като часовник.
Гледаш да се насладиш на това, което имаш - слънце, двор, градинка и няколко животинки, които те обичат...
Имаш хляб,
Имаш подслон, Имаш и хора, които те обичат.
Дърпаш чертата...
Що е било това тичане толкова?...
И защо не си се спрял?!
Защото е трябвало да се спънеш и да разбереш, че не всичко е тичане... Иска си и запиране, ама навреме!
Да, ама...първо трябва да платиш, че е да го осъзнаеш.
И да минеш онези 99 кръга на плиткото ти предишно мислене.
Вече не бързаш... Колкото - толкова... Които - те!
Каква файда и от калабалък, повечето са публиката, която или ще заплаче с теб или ще се присмее на падането ти.
Хора за всичко си има.
Държиш все по-малко и все избрани около теб... Здравей, здрасти и толкова!
Другите, които са ти на сърце си ги побираш в душата.
Да ти топлят и да ги топлиш и ти.
Сърбал си и горчивото и соленото, че и отровното.
Факири на поглъщането сме станали.
Режеш, предателството, режеш компромисите, режеш от себе си и като погледнеш - касапница станало. Парчетата ти разхвърляни навсякъде през годините.
Събереш каквото останало и погледнеш пак - че то си е много, което имаш!
Стисваш го и му се радваш. Другото-бош лаф.
Като се спънеш и като се сринеш и те изгори няколко пъти, пусти огън, знаеш какво искаш.
Всъщност... искаш толкова малко.
Едно легло, къшей хляб да не нагарча, един покрив над главата ти и една шепа сладост в думите.
И вместо илачи - очи, които да лекуват.
Дръпнеш чертата - достатъчно е!
Нататък... каквото даде Господ, макар че хората се обезвериха, но търсят присъствието Му, когато са без надежда или когато искат да обгърне с милостта си свидните им...
Толкова!
Яжте сладко залъка си.
Тичайте след  хубави нещица.
И ламтете само за здраве.
Другото си е лакомия."

# 725
  • София
  • Мнения: 8 408
КАССС и аз след толкова тичане тази сутрин ( и всеки ден ) седнах да си отдъхна, че след обяд съм на тръстиката.
МЕРИАН, те сегашните лекари бързо лекуват. Надявам се, че всичко ще е ОК.
Та сутринта закарах голямата внучка на училище. Връщам се, малката с леко зачервени очи. Помислих си за конюнктивит. Най-после се обадих на ЛЛ. Изпрати ни на бърз тест за Ковид и за Скарлатина. Току що излезе Ковида - отрицателен е. Сега ще чакаме другия. След лабораторията - на пазар в Берьозка. Купихме си два пакета елитни пелмени. У дома много вървят, но децата не ги харесват. Прибрахме се. Едно кафе на екс и започна тичането из кухнята. Опекох едни малки банички с праз и сирене, след тях рибка скумрия и доматен сос. Сега пак малко при вас и после обяд. И за какво е това търчане? Я колко хубаво е написано:
Яжте сладко залъка си.
Тичайте след  хубави нещица.
И ламтете само за здраве.
Другото си е лакомия."
Важното е да го осмислим!
Момичета, забелязали ли сте, че почти 14 000 посещения имаме в темата. Интересни сме на голям брой хора!

# 726
  • Мнения: 1 208

Момичета, забелязали ли сте, че почти 14 000 посещения имаме в темата. Интересни сме на голям брой хора!
Да четат!
Да си запълват времето с чуждите животи, като нямат нищо съществено в своя, с което да си запълнят времето и смисъла на дните...

# 727
  • Мнения: 2 008
Кафето на Каси изпито.
Днес съм ранобудница.Станах в 7.10😮 Учудих околните и най-вече себе си.😀
Не,че съм свършила нещо повече.
Извод-да си ставам по-късно .

Мериан, добре,че момчето ти ще се прибере.Да си имаш другарче,а и той добре обгрижен.

Фло,да минава на детето,каквото и да е!

Днес готвя постно кисело зеле с ориз и току що установих,че почти нямам такъв.Имам булгур ,ще ги менкам 😀
И без това се чудя какво да го правя цял килограм.Бях го купила за една турска супа ,за която малката щерка отдавна ме "гризеше"😀
Езо гелин чорбасъ се казва.Булгур,червена леща,дребен ориз ,малко картофи ,доматено пюре и подправки.Вкусна е.

Току що си погледнах крачкомера.
3200 показва ,а още е пладне.

Хайде до после!

Пипи,стягай новата къщичка.
Аха,аха изписахме старата.

# 728
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 044
Здравейте, момичета. Днес ви пиша пиеики второто си кафе. Сутринта поспах до 8,00 и след това набързо извъртях и прострях две перални, работейки на компютъра. Сега набързо пак пред компютъра хапнах една супа и така.
Кассс, много ми хареса написаното, даже си го запазих. Важи за мен с пълна сила, но какво да направя, такава съм. Искам всичко да е под конец, изпипано. Иначе не ми дава мира, аз не се чувствам добре.
Мериан, радвам се за мъжът ти. Сигурна бях, че всичко ще е наред.
Виждам, че постоянно имаме по някой гост в темата, но какво пък... като си нямат друга работа- нека четат. Който има желание, нека пише.
Явно още днес или утре ще имаме нова къщичка.

# 729
  • Мнения: 7 404
Добър ви ден,момичета! Е ,и аз стигнах до писане.От както съм станала чета и ха ,да пиша и нещо се присетя.
                 Мериан,бързо възстановяване на другарчето и при сегашните правила още утре ще си го получиш у дома.
                 Фло, скарлатината най-лесно се разпознава.Малиново червен език,бял триъгълник около устата и пламтящи алени бузки + ситен обрив,който прилича на дребна шарка - по меките части най-първо започва.Високата Т е друга екстра на скарлатината.Дано и този резултат ви е отрицателен.
                 ММ иска тиквички и сега направо съм бясна.Толкова мразя,че идея нямате.Набутах ги във фурната и да става каквото ще.НЕмам нерви да пържа ,а в машинката вкусът е друг та пак не става.
                 Чака ме гладене и отново не съм на кеф.И да гладя не обичам.Трябва да си поогледам гардероба,че това ,дето не се глади, се е посвило. Smiling Imp Остава да си подредя багажа за утре и съм готова.Каквото съм забравила ще си го купя. Yum Сватята няма да дойде с нас - Неди се сърди,че ще е сама в неделя на празника Бункасай в у-щето им.Аз бих останала,ама ММ без мен не иска.Много неща са подготвили децата и ми се искаше и там да отида ,ама няма как да стане.В неделя е отборният турнир и то след обяд.Ран може и сам да ходи,че вече е пълнолетен и няма нужда от придружител и пълномощни , но ние си намерихме повод за разходка.Той ще си е с отбора,а ние в центъра на града.
                 Гъбче, добре си с крачките.Аз да имам стотина най-много - от дивана до КПП-то.Когато работех винаги бях над 15000,а сега само в Копривщица направих 24800 и  през другото време я има ,я не.То си ми и личи,де!
                 Ставам,че да не яде милото изгорели тиквички.

Последна редакция: чт, 27 апр 2023, 16:08 от Didia

# 730
  • София
  • Мнения: 3 454
Здравейте, момичета!
Касси, много ми хареса текста, който си ни представила. Браво!
Мериан, радвам се много, че е минала благополучно интервенцията при ТМ и му желая бързо възстановяване, а на теб успокояване.
Фло, дано при вас се е разминало с тези гадни заболявания. Мисля, че при нас не се извършва ваксина за скарлатина, но в Германия влиза в техните задължителни. Със сигурност зная, защото внучката ми беше ваксинирана и при едно идване през лятото,  при нас беше пламнало от скарлатина,  при нея не се случи. Беше малка и бяхме на почивка на морето. Всички деца се разболяха, много се притеснявах, но нея я "прескочи". Надявам се и при вас да няма проблеми, но каквото и да е бързо и леко да минава.
Хубав, спокоен и без проблеми  ден на всички ви.  

# 731
  • Мнения: 1 208
Дидиа, ние май с теб за принцеси сме родени Simple Smile, ама не сме случили епохата Simple Smile. То не ни  пречи и в тази да сме принцески де, стига да разполагаме с  принц Simple Smile .
Успех на Ран, приятно да си изкара прзника Неди, а и на вас приятно да ви е.

Адашке, как е Елиа?  Да минава вече...

Мериан, как е твоя човек след упойката?

Ениса, поздрави на Пловдив. Да свършиш, каквото си намислила...

# 732
  • София
  • Мнения: 3 709
Леко го е заболяло, но са му сложили една инжекция и сега е добре. За всеки случай поръча да му купя течен аналгин. То не за друго, ама когато извикаш сестра може да се появи след два часа, та затова за всеки случай.
до този момент има 6185 крачки, до довечера ще ги удвоя. И пак съм дебела! Scream

# 733
  • Мнения: 1 038
Мериан, бързо възтановяване на ТМ. Датата е все на хубави неща.
Дидия, отдавна правя тиквичките само във фурна. Като ги подредя в тавата  сипвам една идея вода, колкото да намокри дъното, поливам ги с олио и пека. Трудното беше докато отвикнем от пържените, но вече няма проблем.
Пипи, якенцето си го купих точно за Панагюрище, та непременно ще ме видиш
И да не забравя да ви пожелая спокоен ден на всички!

# 734
  • Мнения: 1 208
Хи, хи и от мен -

Simple Smile Wink
П.п. Хайде, Пипи, отключвай новата ни къщичка  Simple Smile.
Ще имаш ли сили и за това гайле  Simple Smile ?
Превод - речника Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт