Сребърна вода

  • 453 303
  • 764
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 6 155
Имате ли вече наблюдения дали ср.вода предпазва от вируси, т.е. действа ли профилактично? Имам предвид, ако се пие.

# 736
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Повечето познати  около нас  в момента са с един вирус, от който се повръща и се вдига температура.
Аз и децата сме здрави.
За профилактика от началото на месеца съм започнала да  правя сребърна вода с по-малко концетрация  и засега удържаме фронта.

# 737
  • Мнения: 834
Аз профилактично давам прополис. Когато обаче някакъв вирус тръшне повече от 1/2 деца от групата в ДГ, с прополиса давам и сребърна вода сутрин на гладно. В сока /водата/ капвам 7-8 капки прополис и 1с.л. сребърна вода. Миналия есенно- зимен сезон това работеше безотказно при нас. Само сребърна вода за профилактика не съм давала.
По- назад ставаше въпрос за разреждането. До сега нито един път не съм разреждала. Капала съм в носа, очите, дъщеря ми си я пие направо от шишето, не е имало проблеми. На по- малка възраст от 2г обаче не съм я ползвала и не мога да коментирам.

# 738
  • Мнения: 6 155
Питам, защото от 2 седмици започнах да давам сутрин и вечер по една глътка сребърна вода на гладно с идеята да не закача вируси. И ми беше чудно дали някой друг има успех с подобно прилагане на сребърната вода.  Simple Smile
И аз не я разреждам - и за в носа, и за пиене.

# 739
  • България
  • Мнения: 490
доволна съм от сребърната вода.от няколко дни я давам и хремата спря след първото впръскване в нослето.за пиене я разреждам,но мн малко.
дечицата в класа и кашлят и от днес ще включа и клеева тинктура и осцилококцинум.
мисля така всичко до април.

# 740
  • Мнения: 6 155
И друго се сетих да питам (може и да е писано в темата  Blush) - правите ли почивка или непрекъснато се дава?

# 741
  • Мнения: 2 011
И друго се сетих да питам (може и да е писано в темата  Blush) - правите ли почивка или непрекъснато се дава?
Вътрешно сребърната вода се приема само в продължение на 20 дни ! После задължително трябва да се  направи почивка ....но не съм наясно колко ... Продължителния  прием на сребърна вода ( повече от 20 дни ) може да доведе до дисбактериоза в организма.

# 742
# 743
  • Мнения: 2 011
Ето още подробно и полезно инфо !

http://globalvision2009.wordpress.com/2009/11/07/moreagh2o/

# 744
# 745
  • Мнения: 1 192
И друго се сетих да питам (може и да е писано в темата  Blush) - правите ли почивка или непрекъснато се дава?
Вътрешно сребърната вода се приема само в продължение на 20 дни ! После задължително трябва да се  направи почивка ....но не съм наясно колко ... Продължителния  прием на сребърна вода ( повече от 20 дни ) може да доведе до дисбактериоза в организма.

Това къде си го прочела?
В листовката на Аркол (а и не само Peace ) пише, че сребърната вода действа бактерицидно на патогенните (болестотворните) микроорганизми, но не и на сапрофитите (нормално обитаващите нашия организъм)...В някой публикации даже се твърди, че колоидното сребро предотвратява дисбактериозата и стимулира растежа на полезните бактерии...

# 746
  • Мнения: 10
Аз съм решила да я ползвам също - външно и вътрешно. Започнаха да ми излизат пъпки и четох, че действа добре на кожата.

# 747
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 99
Извинявам се за глупавия въпрос,но дали може да ползваме сребърна вода при дете с епилепсия?

# 748
  • Мнения: 2 011
И друго се сетих да питам (може и да е писано в темата  Blush) - правите ли почивка или непрекъснато се дава?
Вътрешно сребърната вода се приема само в продължение на 20 дни ! После задължително трябва да се  направи почивка ....но не съм наясно колко ... Продължителния  прием на сребърна вода ( повече от 20 дни ) може да доведе до дисбактериоза в организма.

Това къде си го прочела?
В листовката на Аркол (а и не само Peace ) пише, че сребърната вода действа бактерицидно на патогенните (болестотворните) микроорганизми, но не и на сапрофитите (нормално обитаващите нашия организъм)...В някой публикации даже се твърди, че колоидното сребро предотвратява дисбактериозата и стимулира растежа на полезните бактерии...
 Лекари са ми го казвали , а скоро е имало и някакво  предаване за сребърната  вода !  Peace  При  по-дълъг прием на сребърна вода трябва да се приема и селен !  Peace
  А то си е логично ...дали са патогенни или не - все са микроорганизми ! Посочените дози  влияят на патогенните МО а завишените дози на сребърна вода влияят вече и на сапрофитите!
Нали знаете приказката , че "Дозата прави отровата" !    Peace
 Друго  Важно нещо:
 Не мога да се съглася, че във всякакви дози е абсолютно безвредно. Иначе нямаше да съществува специално име на болестта от отравяне със сребро - аргироза. Тя наистина се развива само след продължително предозиране, но все пак показва, че има някакво кумулиране с течение на времето. Аз препоръчвам сребърната вода да се ползва дозирано и при необходимост, т.е. за по няколко дни или седмици, и после при нужда да се поднови след прекъсване от 10 или повече дни. Не мисля, че да се пие неограничено по количество и с години е гарантирано безопасно. В организма има финни взаимодействия между микроелементите и при усилен внос на едни други намаляват. Това, дори и без да се стига до директна токсичност, следва принципно да се има предвид. В случая селенът и среброто взаимно се допълват и много сребро без селен води до едностранчивост.

Последна редакция: пт, 22 окт 2010, 14:30 от stels-bels

# 749
  • Мнения: 376
Сребърната вода причинява дисбактериоза, а не обратното. По-напред в темата бях пускала линк за това.
Никога не съм ползвала сребърна вода и не бил дала на децата си!

Общи условия

Активация на акаунт