2007 идва,живи-здрави да сме дано,а кое Януарче ще кръстим ЕвроБЕБЕ номер 1?

  • 10 405
  • 266
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 405
Да, ама за доста пари става въпрос. А нашите от социалното министерство се бият в гърдите колко много били направили за българските майки.

# 76
  • Мнения: 385
DaVinci добре дошла!

Много интересен разказ newsm78 Почвам да се подготвям  #Crazy
Днес ми е много депресивно  Sick
Ivonska как сте вие? По-добре ли са нещата с храненето?

# 77
  • Русе
  • Мнения: 116
Днес, в 10.15 часа setakap роди дъщеричка  smile3522 Малката Дара тежи 3 600 гр. и е дълга 51 см.! Честито на мама Светла! Тя поздравява всички и каза, че и двете се чустват добре! 

Благодаря на всички за поздравленията! Малко по-късно ще се включа с повече подробности за моята звездичка Дени - ще кача и снимки!

# 78
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Честита дъщеричка на мама Setakap
Аз имам малко глупав въпрос, но имаме ли си щъркелчета? Като зараждам на кого да пращам известие за великото събитие Mr. Green

# 79
  • Мнения: 333
Честито на новите мами!!! Да са живи и здрави бебчовците.

Как се радвам за Елеонора Mr. Green, все имах чувството, че някое от нашите бебета ще се бори за Бебе на годината. Ще се определи чрез жребий, общо 5 са бебетата който са родени в 00:01 часа на 01.01.2007 г. И мен малко ме съмнява дали не пишат часа малко на око.

Ним, относно темата и аз имам паролата, ако се наложи ще влизам да поправям, за сега си ти. А за по-натам не мога нищо да обещая, но предполагам ще се намери някоя по-свободна мама и ще се направи комбинация.

Давинчи, добре дошли! Hug Бързо възстановяване, не се притеснявай за болките и от нормалното раждане боли, но на друго място. Laughing Аз се притеснявам повече от нормалното, да не се разцепя като майска роза. Ще трябва да устискам поне до 12.01, защото на 11.01 съм на 2 изпита който искам да взема сега.

А родилите мами изобщо не казват как са бебчовците и какво правите с тях!!! Разкажете, че да знаем и нас какво ни очаква.

# 80
  • София
  • Мнения: 3 249
Честито на Setakap! Да е жива и здрава малката Дара за радост на мама и тати!   bouquet

Днес цял ден имам контракции. Напълно безболезнени. Даже успях да поспя следобед, което ме навява на мисълта, че не ще да са родилни болки това, щом мога да спя. Не мога да отчета интервал на контракциите - въпреки цялата ми теоритична подготовка.  Confused Не знам кога свършва едната контракция и кога почва другата, защото коремът ми е постоянно твърд, но на моменти е по-твърд!  Thinking Пишка ми се постоянно, но - както се сещате - вече нямам какво да изпишкам. Значи да ви кажа или раждам и ще ме заболи съвсем скоро, или пустия Бракстън Хикс си прави упражнения с моите не много здрави нерви.

Смятам моите щъркелчета да са Ивонска и Нина - едната със сигурност вече е у дома и родила, а другата се очаква да роди доста след мен. Не съм ги питала официално, ама се надявам, че нямат нищо против да ми бъдат  stork-girl

# 81
  • Мнения: 244
DaVinci, наистина е индивидуално. Все пак имала си късмет, на 3тия етаж е много по-добре от 2рия. На третия обезболяват по-често, аз дори 2 пъти отказах обезболяване. Иначе не е трябвало да си в Г-образна форма, още с първото ставане е добре да се изправиш - казват че се възстановяваш по-бързо така, а и се намаляват срастванията...уж де. А при мен и двата пъти катетъра е най-ужасното от цялото секцио, явно аз съм повредена, знам ли. Мен упойката взе да ме пуска час и нещо след секциото,бях спряла да треперя вече.
Знаех, че не трябва да съм в Г-образна стойка, но просто не можех иначе, а не съм лигла, смело го заявявам. И един стон не издадох, но много ме болеше. Даже не си спомням чувството от поставянето на катетъра.

# 82
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
честита мома на setakap!!!! newsm30
да е много здрава,да расте хубава и послушна!!! smile3522 smile3522 smile3522

# 83
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Ами да питам тогава : Нинище и Ивонска, навити ли сте да ви тормозя като щъркели Mr. Green
Ним аз също цял ден имам подготвителни контракции и на прегледа ги отчетоха ама като не болят не са предвесник, така каза дофтурката. Иначе вчера мислех да си сложа възглавница в тоалетната, че ми писна да търча натам, днес съм по-добре.
А отностно обебилите се мами да знаете, че аз лично ще искам съвети и за бебето и относно документната част Blush Ходих на училище, но........ Crazy

# 84
  • Мнения: 123
честито на най-новата мама, малкото бейби да я слуша,да папа от млекцето без да се мръщи и да расте голямо, силно и умно дете smile3522  love001

# 85
  • Мнения: 3 405
Честито на Setakap! Да е жива и здрава малката Дара! Много да радва мама и тати!
  bouquet    bouquet    bouquet

# 86
  • Мнения: 871
Честита Дара на Setakap Two Hearts newsm59  bigdance2
Аз днес бях на преглед..Обиколката на коремът ми е 105 см, което значло, че бебето ще е едричко...Доки казач, че имало тенденция веднъж като пренося това да се случи втори път smile3516 Нямам разкритие, нито контракции, така че няма да се обебвам скоро.
Ним, аз също мога да се включвам с темите, само трябва да ми обясниш как да го правя. Принципно съм схватлива newsm03, така че с едно обяснение на лични мислч, че ще се справя.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 43
За много години момичета! Пожелавам ви най-вече здраве, всичко останало се постига.
Честито на всички новопояви се бебчета и техните семейства.   bouquet
Аз нямах нет няколко дни и толкова много съм изпуснала. Днес ви прочетох и снимките разгледах. Много се радвам за всички.  Simple Smile

# 88
  • Мнения: 25
4естита ДАРА на Setakap!
Моми4ета ако някой има време може ли да каже това онова за раждането.Аз все си мисля, 4е ще по4на да раждам и няма да разбера.
Освен това ако има някоя мама която не е със склю4ен брак, би ми било полезно да каже как стои въпроса с документалната 4аст на въпроса.А кажете ако може и мкъде сте раждали, 4е да имаме представа невежите.....

# 89
  • Мнения: 871
4естита ДАРА на Setakap!
Моми4ета ако някой има време може ли да каже това онова за раждането.Аз все си мисля, 4е ще по4на да раждам и няма да разбера.


Няма такъв вариант smile3533

Или ще ти изтекат водите или ще те почнат едни контракцийки, които, меко казано, понаболяват. Почват на интервали, които когато станат на 5-10 минути взимай си багажа и беж към родилното running
Иначе, аз не бях сключила брак, когато се роди голямата ми дъщеря и мъжът ми дойде в болницата да припознае детето. Това е във 2-ра градска, там не се изискваше нито нотариална заверка нито нищо. Доколкото знам в другите болници, обаче, се изисква такава нотариална заверка...

Общи условия

Активация на акаунт