шарен кекс

  • 18 358
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 181
здравейте,отдавна пробвам рецепти написани тук и днес реших да споделя една моя рецепта за кекс.
продукти:
8 яйца
1.5 ч.ч. брашно
1.5 ч.ч. захар
олио,ванилия,какао

6 жълтъка+2 яйца+1 ч.ч. захар+щипка сода се рзбиват с миксер до побеляване.прибавят се 5 с.л. олио,1 ванилия и 1 ч.ч. брашно
в друга купа се разбиват 6 белтъка до пяна,прибавя се 0.5 ч.ч. захар и се разбива до разтопяване на захарта.след това се прибавят 3 с.л. олио,1 ванилия и 0.5 ч.ч. брашно.

кексовата форма се намазва с олио и се поръсва с брашно.изсипва се 1/2 от жълтата смес,поръсва се с какао,след това се изсипва сместта с белтъците,отново се поръсва с какао и най-отгоре се изсипва останалата смес.пече се.
надявам се да ви хареса и да ви е сладко Grinning

# 1
ей,супер. и аз имах някъде тази рецепта.сега ще си я запиша, за да не я загубя.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
преди години този кекс беше много на почит вкъщи, само че и какаото го смесвахме с част от сместа и ставаха три цвята и ги изсипвахме последователно във формата много  е ефектно като се разреже.(бяло,жълто и кафяво)

# 3
  • София
  • Мнения: 3 847
Кекса е много лек и приятен. Позволих си да добавя смеляни орехи в белтъците. Кекса ми излезе от формата - толкова се наду. Резултата можете да видите тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=15367&highlight=%F8%E0%F0%E5%ED

Само да попитам на каква температура го печете?

# 4
  • Мнения: 2 950
Направих вчера кекса - стана страхотен. Всички, които го пробваха си облизаха пръстите. Паааак ще направя! БЛагодаря за рецептата Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 2 181
ох и на мен ми се е дояло от кекса,но нямам подходяща форма за него Rolling Eyes в момента и съм в процес на издирване да си купя.
много се радвам,че ви харесва.

# 6
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Кекса е много лек и приятен. Позволих си да добавя смеляни орехи в белтъците. Кекса ми излезе от формата - толкова се наду. Резултата можете да видите тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=15367&highlight=%F8%E0%F0%E5%ED

Само да попитам на каква температура го печете?
Рая, оправи линка, че нямам търпение да видя тая шаренийка. Мооооля   bouquet

# 7
  • Мнения: 6 472
Кексчето наистина много си го бива Grinning Аз правех нещо подобно, но ставаше по сух. Сега пробвах и тази рецепта. На външен вид стана като предишните, но на вкус определено повече ми хареса  Laughing

# 8
  • Мнения: 3 251
И аз го правя по този начин , но в бялата смес експериментирах на няколко пъти -със стафиди или сушени плодове, резултата е супер вкусен!Ето я рецептата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10119.0

# 9
  • Мнения: 2 000
Харесва ми рецептата и искам да я опитам.
Моля ви, кажете на каква температура се пече кекса, загрята фурна или не, колко време и на какво ниво-най-долното или средното на фурната. Все ми се развалят нещата като стигна до печенето!Надуват се супер и като ги извадя и спадат!
Благодаря!  bouquet



Аз пека кекса на 180 градуса, около 35-40 минути. Пъхам да печа след като фурната е добре загряла. Пека на средно ниво във фурната.

Общи условия

Активация на акаунт