Пак за ЕС - какво показват по телевизията. И малко за имиджа.

  • 3 307
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
Да, били са в Румъния видните му евродържавници,
даже румънски град е избран за Културен ЕС-град 2007,
или както там се казва на български това явление.
И да не си мислим, че само българките са красиви.
Колкото румънки познавам, все са хубавици. И амбициозни.
Но това е встрани от темата.
Няма какво да се сърдим, че телевизиите показват
каруци, гета, убийства, корупции и прочее,
хубавините ги има навсякъде, Европа е като женитбата,
колкото и да си влюбен в съпруга, ако не можеш да
му преглътнеш лошите черти, няма да я карате дълго.
Та европейците трябва да са наясно, че като плащат
данъци, част от тези пари ще отиват за привеждането
в изправност на пътища, по които да не препускат
джигитите, а зимата да карат коли със зимни гуми, примерно.
Че корупцията ще бъде сведена до допустимия морален
минимум, че здравеопазването ще бъде в служба на човека,
че бюрократите няма да броят предимно времето между
кафето в 10, обяда в 12, капучиното в 3 и края на работното
време в 5 без 15. И още бих писала, но няма смисъл, знаем си го.
Четохте ли как една наша съфорумка гордо споделя, че в
новогодишната нощ карала без книжка и пияна от Симеоново
до не знам-си къде. Без срам, без свян, без мисъл, че рискува
не само нейния пиклив живот, но и на сума-ти други нищо
неподозиращи случайни потенциални жертви. И никой от нас
не се осмели да й каже, че е малоумна тази й постъпка. Защо?
Защото веселието ни е над всичко. И непукизмът е куул. Да,
аз бих показала и тази наглост по телевизията. Защото Европа
и това я чака. Никакъв страх от закона. Упаднал морал. Бай Ганьо.
Това за пияното каране не е само грях на съфорумката ни. Преди
време посланикът в Германия беше преследван от полицаи една
нощ из улиците на Берлин, щото човекът карал в зигзаг, мислейки
си, че вероятно също е на серпентините от Симеоново надолу.
Ох, Лени, почнах да пиша по-дълго и от теб... Не знам струва ли си.

# 16
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Между впрочем. гостите са били в Румъния, а не в България, защото поканата от наша страна е пристигнала много късно. Има си чар в нашето: "в последната минута", но едва ли Западният свят би могъл да го разбере и прихване от нас.

Последна редакция: пн, 01 яну 2007, 16:57 от Kalinka

# 17
  • Мнения: 11 315
Гледах аз кротко днес НТВ - немския новинарски канал.
Ми хората си показаха шоуто на площада в София, с отброяването на последните секунди, фойерверките и поздравителен коментар за добре дошли на новите страни членки на ЕС.
Картини от Букурещ нямаше, хем немския външен министър беше там.
Не сме само каруци, пълни с пластмасови бутилки за мляко, все пак  Wink

# 18
  • Мнения: 4 978
Гледах аз кротко днес НТВ - немския новинарски канал.
Ми хората си показаха шоуто на площада в София, с отброяването на последните секунди, фойерверките и поздравителен коментар за добре дошли на новите страни членки на ЕС.
Картини от Букурещ нямаше, хем немския външен министър беше там.
Не сме само каруци, пълни с пластмасови бутилки за мляко, все пак  Wink

Вечернице, вярно си вълшебница ... благодаря за свежата нотка   bouquet

# 19
  • Мнения: 5 370
Въобще не ме тресат някакви трески защо, аджеба, европредставителите отишли еди-къде си, а не у нас. Въобще не съм оптимист. И има защо.
Да не би да мислите, че всички отпуснати пари ще отидат директно по предназначение? Че болниците като свееетнааат, и ония ми ти отговорни лекари като станат едни некорумпирани ангели с крилца, пък в училищата като се въведе една жестока дисциплина, и учениците тръгнат редовно на занятия, и на учителите социалното дередже да се подобри-мани мани, не Еврола, ами Хамериката ще стигнеме.
Преди време някой в някое предаване беше споменал следната крилата фраза"Те само назад да тръгнат да се движат, а ние само напред да вървим-пак няма да ги стигнем и след 50 години.
Факт е, че комунизмът проми и мозъците, и сърцата ни.
Факт е, че 17 години сме измислени марионетки в още по-измислена пиеса и все така си чакаме Годо на една обрасла, запусната и далечна гара.
Факт е, че на Европа и трябваме не за друго, а за "страж", така да се кажа, за бариера , за нов вид Шенген.
Совите далеч не са това, което са........и затова съм абсолютно равнодушна днес.
Не разчитам никой отвън да ми оправи положението, борим се сами, ако не се получи тук-все още можем да изчезнем яко дим без никакъв проблем, защото имаме главите на раменете си и дипломите в джобовете.
Иначе ви пожелавам наздраве-и респективно МНОГО ЗДРАВЕ.  bouquet

# 20
  • Мнения: 9 903
Само едно не мога да разбера newsm78С който се чуя днес, или ми прати СМС ми честити, че вече сме европейци newsm78

и на мен ми прави същото впечатление и ми е едно такова хем смешно, хем леко дразнещо, понеже никой нищо смислено не влага в "европейския" си смс, явно чувство за хумор някакво. Единият смс беше: да имаме здраве, любов, късмет, напук на "европейския", което не разбрах, честно.

между другото шарените трамваи с графити и реклами много ме кефят. Много са ми свежи.

# 21
  • Мнения: 6 167
Първо, да благодаря за снимките от Фотофорум!
Невероятно красиви са - не съм виждала никога наживо такова нещо, а на снимки само
от Лондон и други такива градове. Страхотно!

Второ, да кажа, че всички сте прави.

Трето, че разказах какво съм видяла по един телевизионен канал. Да си призная доста ми стана тъпо, за да го опиша тук.

И четвърто - за да те приемат някъде за имиджа ти само ти и единствено ти отговаряш.
Всяка държава има трески за дялане - да не мислите, че в Италия няма мизерни гледки. Малко да се скокне на влакчето - на север от Милано покрай жп линията кви гледки има.. мамма мия. Ще се чудиш в коя точно точка на света си.

Не знам, мисля, че имаме склонност , като нация да търсим все лошото. Не умеем да извадим хубавите неща, да градим позитивен имидж. Винаги сме били, а май и ще останем селяческа страна, където прясното мляко се продава в пластмасови бутилки с отлепени етикети по улиците.

Аз обаче СЪМ един евро-оптимист!  Mr. Green





# 22
  • Мнения: 377
Не съм извън страната и съм оптимист.
Много съм съгласна с Lennie за имиджа, за голяма част от хората в България чашата винаги е наполовина празна. И това, което са излъчили по италианската телевизия пак е следствие на собствения ни негативизъм - или някой си мисли, че излъчените гледки са посрещнали екипа на летището.  Rolling Eyes  А нима нямаше кой да им покаже и хубавите неща в България, които никак не са малко.
Всяко нещо има добри и лоши страни, какъв е смисъла да виждаме само лошото и цял живот да псуваме - съседите, държавата, ЕС, САЩ и не знам кой още, вместо веднъж за винаги да си кажем, че това е нашият живот и само ние решаваме как ще го живеем.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 244
Е, трябва ли пък само лустросаната страна да показват.
А и надали чуждестранните тв екипи, снимали тук, са се допитали до правителството какво да снимат... надали щяха да бъдат каруци и комини  Grinning
Иначе е вярно, че ние трябва да си градим имиджа, но пък и те не са толкова слепи.
Аз по тази причина съм по-скоро евроскептик, просто не вярвам, че каруците ще изчезнат заради членството, а не заради нас. Но определено вярвам, че ще дойде и моментът, когато подобни картинки ще навяват по-скоро романтика, отколкото да са символ на мизерия.
Нещо не обясних като хората.

# 24
  • Мнения: 2 070
А пръскаха пари за създаване на имидж на страната и комуникационна стратегия и бля бля...
Аз съм от въздъражалите се... Не ми се коментира и нямам очаквания спрямо ЕС. но съм твърдо ЗА да споделяме повече позитивни неща... Кой ще почне пръв? За вас кои са хубавите неща тук?

# 25
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А пръскаха пари за създаване на имидж на страната и комуникационна стратегия и бля бля...
Аз съм от въздъражалите се... Не ми се коментира и нямам очаквания спрямо ЕС. но съм твърдо ЗА да споделяме повече позитивни неща... Кой ще почне пръв? За вас кои са хубавите неща тук?
И аз споделям някакво такова мнение.
Май ми е все тая как са ни представили и какво ще си помислят за нас останалите членки. Като са ни приели ще ни търпят и с хубавото и с лошото.
Иначе е било красиво май само в София, тук беше като на война, много са ми неприятни гърмежите.
А БТВ избраха най-неподходящото(според мен) за поздрав с тези пайнерски нагласени и напудрени "хубавички".
Иначе тепърва ни предстои да разберем добре ли ще ни е в евросъюза или зле. Да поживеем, да видим и пак ще си поговорим.

# 26
  • Мнения: 2 292
Ами как да си оптимист, когато на цялата мизерия посланието е, сега ще е  малко по-трудно, ще се повишат цените на стоките и услугите, но е за кратко, трябва да преминем през това после ще е добре. Как ще го обясниш на този, който едва свързва двата края да си плати парното и хляба. Иначе аз те разбирам много добре и много ми се иска да си права Simple Smile Много !

Аз на няколко пъти писах, но пак ще кажа по въпроса за повишението на цените. Това безразборно и безобразно  повишение на всички цени по всяко време , което се прави от години на сам няма общо с влизането в ЕС. Влизането в ЕС е само нещо като оправдание на поредните безобразия, които се правят.
Аз доста пътувам до БГ около 2-3 пъти годишно , имам много роднини идват насам сигурно около 10 пътувания годишно  ... Е аз вече престанах да купувам каквото и да е в София. Цените са направо безобразни. Невъзможно високи. Същите стоки (марки, производители ... )ами аз ги намирам тук на половин и на 1/3 от цената . Например пуснах един линк в отчетната - онлайн магазин за столчета за деца за кола Рьомер. Майките ми казаха, че в БГ се намират същите на 2 по високи цени  newsm78 #Crazy #Crazy  newsm78
Всеки , който ми идва на гости, вече влачи пари и пазарува от тук , колкото може. Ами взима доста добри нещ и то по -евтино от в БГ  newsm78 
Единственото, което наистина е по-скъпо , са услугите  - фризьор (а и това не беше кой-знае колко по-евтинко последния път като се прибрах), козметика, шивачка  ...
Та наистина цените са безумни, но не е виновен ЕС.

# 27
  • Мнения: 6 167
Е, трябва ли пък само лустросаната страна да показват.


е те това е въпросът Wink
аз в момента съм на вълна тур-дестинации.
вкъщи има доста каталози - и най-мизерните страни са показани като райски кътчета.
а това, че като излезеш от ресорт-а картината сериозно се променя...
да, ама правят пари хората.
аз каталог за бг черноморие не съм видяла ( което не означава , че няма)
затова имам италиански познати, които ме питат труден ли е унгарския.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 743
Скептично съм настроена.Хем ми се иска да вярвам, че ще тръгнат полека-лека нещата към по-добро, хем ме е страх някак си.....неизвестността плаши...
Гледам новините, започнаха да съобщават кое и колко ще ни е по-скъпо и как заплатите за сега ще си останат такива....е как да не го е страх човек.
От друга страна, с личната си карта отиваш до Гърция още утре и минава без да чакаш часове.Не за да правиш нещо си, а да видиш  чужбинско...
Честно казано ми е свито сърцето, не за друго, а от неисвестните в цялата ситуация.
Дано за децата ни животът е по-добър  Hug

Последна редакция: пн, 01 яну 2007, 19:54 от Дамаянти

# 29
  • София
  • Мнения: 1 244
затова имам италиански познати, които ме питат труден ли е унгарския.
Joy

Съгласна съм, че май хич не сме на "ти" с рекламата.
Истината обаче е, че чужденците, които познавам - идвали тук - се стресират в първия момент от някои неща - дупките и пътищата, мизерията, но няма такъв, който да не е казал, че природата, доматите, слънцето, ракията  Mr. Green и пр., но най-вече хората, са страхотни  Grinning Един познат германец даже си мечтае тук да живее, ако оправят заплатите (той е лекар).
Въпросът е (и това си е наш проблем) как да ги накараме да дойдат и да видят. И не задължително Сл. бряг примерно (където е абсолютен ад)...
Така че, както казах, надявам се да понаучим туй-онуй и след време нещата да са доста по-различни.  Grinning

Дамаянти, по-зле няма да станат  Wink  А за по-добре-то, просто ще трябва време.

Общи условия

Активация на акаунт