Пак за ЕС - какво показват по телевизията. И малко за имиджа.

  • 3 309
  • 78
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 167
Дамянити, аз ( да си пооспамя темата) мисля , че на много неизвестности можеш да си отговориш ( не ти конкретно, а по принцип), ако търсиш информация
Дядо ми, например 88 годишен ми изпрати една книжка за ЕС ( купил за него и за мен) - човека е наясно с всичко, даже ме 'изпитва' за структурите на ЕС оня ден по телефона.
Вярно - пенсионер човек, какво да прави по цял ден, но той цял живот си е бил такъв - търсил е информацията, задавал е въпроси. 
Има анализи какво се очаква да се случи, има опит на предишни присъединили се страни, има Интернет.  Тоест, ако човек иска да се ориентира в не много приятелска обстановка ( каквато в момента е информационната такава в БГ) - може да търси и да намира начин да е информиран.

# 31
  • Мнения: 154
Тук за съжаление почти нищо не показаха, само по CNN споменаха за приемането на България и Румъния в ЕС и толкоз. Ние, обаче, гледахме по интернет светлинното шоу - наистина беше невероятно, голяма красота и професионализъм, браво  Hug Речта на Президента също ми хареса, само не можах да разбера защо нямаше лентичка на ревера  Thinking все пак той ще е във фокуса на световните медии, трябваше да изрази своята съпричастност и по този начин.
А за това как румънците дръпнаха доста напред направо не ми се коментира - доскоро ни дишаха прахта и въобще не беше сигурно приемането им в ЕС, но явно е въпрос на управници и политика...
offtopic Liska, аз красива румънка не съм виждала, а и не правят впечатление на особено умни, ама то пък и не може да се абсолютизира...

# 32
  • Мнения: 5 370
Аз да добавя още нещо-гледам абсолютно прагматично на нещата.
Което ще рече-за мене европейското засега има измерение с очакваното повишение на заплатите ни-както на мъжа ми, така и моята собствена.
Искам да видя, аджеба, шефовете ни АВРУпейци колко ще им се откъсне от душичката......или ще си останат на нивото"див капиталист, дошъл да прави милиони в Бг".
По-точно ме касае моят колко ще ми даде, щото.....при съпруга ми нещата са някак си по-улегнали, урегулирани, а ако не ми даде-чао, сбогом, гергино, късно е, либе, за китка. Поне в бранша, в който работя, има даже недостиг на кадри в определени фирми.
В тая посока на мисли нашето семейство отдавна се  е европеизирало-бачкаме като волове през седмицата и събота/неделя-дим да ни няма из околностите на София. Wink

# 33
  • Мнения: 7 837
Само едно не мога да разбера newsm78С който се чуя днес, или ми прати СМС ми честити, че вече сме европейци newsm78Ми досега България в Африка ли беше

хихи...
Аз се бъзикам от снощи с познати, точно по този начин. Изобщо не влагам чувства в това...

Не се сгрочвайте, гледайте оптимистично на нещата. И без това Щатите очакват до 5 г. ЕС да се разпадне  Laughing

# 34
  • София
  • Мнения: 1 244
Не се сгрочвайте, гледайте оптимистично на нещата. И без това Щатите очакват до 5 г. ЕС да се разпадне  Laughing

И не само те  Grinning Ако не баш да се разпадне, то поне да регресира до обичайната икономическа общност...  Whistling

# 35
  • Мнения: 2 292
Само едно не мога да разбера newsm78С който се чуя днес, или ми прати СМС ми честити, че вече сме европейци newsm78Ми досега България в Африка ли беше

хихи...
Аз се бъзикам от снощи с познати, точно по този начин. Изобщо не влагам чувства в това...

Не се сгрочвайте, гледайте оптимистично на нещата. И без това Щатите очакват до 5 г. ЕС да се разпадне  Laughing

Ти пък! Ще предприемем мерки! ще накачим навсякъде , като в САщ лозунги стей юнайтед и ще се подслу шват абсолютно всички телефони  Joy

# 36
  • Мнения: 2 292
Аз да добавя още нещо-гледам абсолютно прагматично на нещата.
Което ще рече-за мене европейското засега има измерение с очакваното повишение на заплатите ни-както на мъжа ми, така и моята собствена.
Искам да видя, аджеба, шефовете ни АВРУпейци колко ще им се откъсне от душичката......или ще си останат на нивото"див капиталист, дошъл да прави милиони в Бг".
По-точно ме касае моят колко ще ми даде, щото.....при съпруга ми нещата са някак си по-улегнали, урегулирани, а ако не ми даде-чао, сбогом, гергино, късно е, либе, за китка. Поне в бранша, в който работя, има даже недостиг на кадри в определени фирми.
В тая посока на мисли нашето семейство отдавна се  е европеизирало-бачкаме като волове през седмицата и събота/неделя-дим да ни няма из околностите на София. Wink

просто плащат много по ниски данъци в бг и соц и трудовото законодателство никакво го няма. уволняват си кой искат от днес за утре , което ще им е трудно назапад ... та сега ако това се промени , може те да ни кажат сбогом и да духнат към китай  Joy  твойта китка хич няма да ги впечатли, вервай ми  Joy

# 37
  • Мнения: 648
     Нямаме достатъчно национално самочуствие, веднага някой ще ме пита на какво основание да е то, и ще е доста прав, но лично аз не се идентифицирам с хора, които шофират след консумация на алкохол, не виждам нищо лошо в хората, които си продават млечните изделия в пластмасови бутилки, сутрин, пък на каруците какво им е  Crossing Arms: Всеки народ си има своите особености и бит! Липсата на дисциплина и увереност си е минус на българина, това е Rolling Eyes
Светлинният спектакъл снощи, празничната програма, всичко много ми хареса, премерено и с вкус Peace
Човек трудно може да промени света, но себе си- може Peace Колко от нас обаче вярват в това.........достатъчно време сме се съмнявали в какво ли не, време е да поработим Whistling

Преди месец бях свидетел на следната случка в местен, реномиран  фризьорски салон: Англичанин направи скандал, че му мият косата, преди да го подстрижат Crazy, измиха го, подсушиха го и оня се фръцна и си тръгна почистен Shocked, незнам защо, но българин не мога да си го представя в подобна ситуация........................

# 38
  • Мнения: 7 837
vivita, подслушването на телефони е остаряло. Не сте ли чували за микрофони-подслушватели в пломбите  Mr. Green Трябва да бъдем модерни все пак...

# 39
  • Мнения: 2 978
http://www.travelguide-bg.com/news/news.php?id=3274

Не смятам да коментирам изобщо!

# 40
# 41
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
не виждам нищо лошо в хората, които си продават млечните изделия в пластмасови бутилки, сутрин, пък на каруците какво им е  Crossing Arms: Всеки народ си има своите особености и бит!

Нищо лошо ли няма в предпоставката за зарази от съмнителните за чистота бутилки и мляко, нищо лошо? Shocked Ми какво им е на каруците, че ръсят фекалии по улиците и се носи смрад, нищо лошо? Нашите бит и особености не се идентифицират с мляко по улиците и конски фъшкии по същите.
За англичанинът съм съгласна, но никой не е твърдял, че щом е англичанин и трябва да е по-възпитан от българин.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 244
Нищо лошо ли няма в предпоставката за зарази от съмнителните за чистота бутилки и мляко, нищо лошо? Shocked Ми какво им е на каруците, че ръсят фекалии по улиците и се носи смрад, нищо лошо? Нашите бит и особености не се идентифицират с мляко по улиците и конски фъшкии по същите.
За англичанинът съм съгласна, но никой не е твърдял, че щом е англичанин и трябва да е по-възпитан от българин.

Съгласна. Колкото до англичанина - аз също не обичам да ми мият косата във фризьорските салони и си ходя със собственоръчно измита коса. Въпрос на лично предпочитание.

Колкото до линковете на Вини - предпочитам да давам повече пари за салам и да знам, че е качествен, а не пълен с боклуци и смелени хлебарки. Да си въвеждат стандартите и да им пукат ушите. А не - който реши, фабрика да ми отваря в мазето...
Освен това вдигането на цените си върви от доста време и е чисто спекулативно, т.е. в повечето случаи необосновано. Най-вече на имотите.

# 43
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Пък аз да споделя как ни показаха в Австрия... Цяла вечер, цяла нощ чаках да зърна нищичко... Цъ! НИЩО! Ама нищо! Пръстите ме заболяха да превключвам това дистанционно... Австрийските телевизии излъчваха рядко скучни програмки в стил "а ла Хачо Бояджиев" от 70-те и 80-те години на изминалото столитие по БТ.  ooooh! Някои сателитни канали като "ЕВРОНЮЗ" си въртяха един и същи рапортаж за Румъния (с кадри от някакъв завод) и България (с някакъв ужасен тролейбус, пред вратите на който се тълпяха хората, ползващи градския транспорт на София). Чак днес австрийците показаха няколко секунден смесен репортаж от София и Букурещ. Нямаше лентички "Не сте сами", нямаше чудеса... НО! Внимание! Показаха надпис на плакат "WELCOME EUROPE!"   #Shocked  Важното е, че сме гостоприемни все пак! Joy Joy Joy
И аз много благодаря за снимките! Страхотни са!
Но трябва да си далеч от България, по-скоро да не си в България, за да осъзнаеш колко не сме важни всъщност за останалата част от света. Мъчно ми е, но това е реалността! И колкото по-бързо се разделим със заблудата, че рекламата на страната ни трябва да представлява засукана румена девойка в носия, толкова по-бързо ще променим имиджа си.
И, моля, не ставайте смешни с:
не виждам нищо лошо в хората, които си продават млечните изделия в пластмасови бутилки, сутрин, пък на каруците какво им е  Crossing Arms: Всеки народ си има своите особености и бит!
Аре, нЕма нужда, точно това да ни е бита, а?
Извинете за многословието, ма винаги се паля на подобна тема...  Embarassed 

# 44
  • Мнения: 2 978
Аз пък не мога да разбера, защо трябва да се чустваме важни за някого? И защо толкова искате някой да ни забележи, като сами не се забелязваме?

Така или иначе от тук нататък който е смукал от нас, пак ще си смуче.
Не мога да разбера, защо някой трябва да се интересува, че  и искаме да се интересува от нас?

Ето интересуват се..слагат си техните си стандарти, вдигат цените според това, както на тях им изнася..А това за месото? Ето завода на Белла, дето ядеме вече толкова време всичките видове салами, кайми и т.н..отровихте ли се нещо? Някой нещо да изяде куче или какво?
Ама не, много обичаме да преувеличаваме всичко, щото с един стандарт и край, вече ще ядем от пиле млЕко..

Ние сме в Европа много по - преди от много от страхотните държави, които ни приеха в Европа..блях- пълна боза.

И не ми казвайте, че ще станеме по- добре, защото никой няма да дойде да ни оправи, а това трябва да си го направим ние самите.
Ама като не можем да си оценяваме сами ценностите, няма да стане ей така.

Днес по телевизията гледам за първото българско-европейско село. Били си построили къщите по Евро стандарт и даже имали вече сертификат..Обаче се водят с национална кухня, мебели и т.н..ама какво било изискването..знаете ли..да има английски двор...аре бегай бе..смехория пълна Sick

Последна редакция: пн, 01 яну 2007, 21:20 от Вини

Общи условия

Активация на акаунт