Човек на "нашето" ниво

  • 8 373
  • 268
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 15 242
Зависи за какво ти трябва човекът Аз искам спътник в живота, това задължава определени ценности, определени виждания за някои неща, определени интереси, определени вкусове. И не е просто химия.
Ако просто си търся някой да ми направи дете, понеже съм поостаряла, след което ще го разкарам - може и въобще да не търся мъж.
Нивото не е еднаквост до последния косъм, а подобност.

# 46
  • France
  • Мнения: 13 263
Не ме интересуват другите проценти. Важното е ние да си късаме дрехите Stuck Out Tongue Winking Eye

# 47
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 211
Идеята е да има привличане. Не знам как можеш да живееш години с някого, когото не понасяш, но пък е красив, има пари, престижна професия и къща....

# 48
  • Мнения: 15 242
На практика не живееш. Живеещите в такива конфигурации обикновено са на лекарства и/или се самоубиват, и/или напускат златната клетка. В редки случаи дотолкова са оперирани от емоции, че им е все тая.

# 49
  • Мнения: 30 051
Да, трябва да има физическо привличане, но за създаване на семейство това далеч не е достатъчно. Поне за мен.

За какво ми е мистър перфектен физически и в леглото, ако е тъп като галош, мързи го да работи или пък очите му шарят след всяка фуста...? Човек е комбинация от много качества, та привличането може да е необходимо, но недостатъчно условие.

ПС: Е, ако целта е различна от създаване на семейство, няма лошо да си късате дрехите ...

# 50
  • Мнения: 968
От моя опит мога да кажа, че партньор на същото ниво е много, много важен фактор.
Значи не може аз да съм с две-три висши образования, стабилна и високоплатена работа, с амбиции за курсове, учене, пътуване, а отсрещния от всички неща чу само "пътуване", като той самия е със средно образование, сменя работа на всеки три месеца, с още 3 месеца пауза между смените, че да си почине, нулеви амбиции да промени нещо в себе си, защото щом никъде не ти върви значи проблема не е в работодателите, а в теб... и да, в началото щом има привличане и добре прекарано време не се усещат гореизброените, но сравнително бързо с времето започват да се превръщат в проблем и повод за караници. Със същия този, аз спестявам за жилище и искам заедно да си купим такова, а той казва оо не, как ще го плащаме това жилище (ипотека) после, даже по-добре да се изнесем от квартирата (която аз настоях да наемем) и да идем да живеем с нашите, че плащането на наем е безсмислен излишен разход.
Излишно е да казвам, че не се получи с въпросния.
Та, за мен е от изключително значение партньора да е на същото ниво - интелектуално и финансово най-вече, след това разбира се възпитание и ценности трябва да са еднакви, и чак тогава е привличането - важно е да го има, но другите неща са по-важни. Само с привличане краят е близо.

# 51
  • France
  • Мнения: 13 263
До сега не съм се влюбвала в грозен и тъп. Имайте повече доверие на инстинктите ви.

# 52
  • София
  • Мнения: 4 668
От моя опит мога да кажа, че партньор на същото ниво е много, много важен фактор.
Значи не може аз да съм с две-три висши образования, стабилна и високоплатена работа, с амбиции за курсове, учене, пътуване, а отсрещния от всички неща чу само "пътуване", като той самия е със средно образование, сменя работа на всеки три месеца, с още 3 месеца пауза между смените, че да си почине, нулеви амбиции да промени нещо в себе си, защото щом никъде не ти върви значи проблема не е в работодателите, а в теб... и да, в началото щом има привличане и добре прекарано време не се усещат гореизброените, но сравнително бързо с времето започват да се превръщат в проблем и повод за караници. Със същия този, аз спестявам за жилище и искам заедно да си купим такова, а той казва оо не, как ще го пращаме това жилище (ипотека) после, даже по-добре да се изнесем от квартирата (която аз настоях да наемем) и да идем да живеем с нашите, че плащането на наем е безсмислен излишен разход.
Излишно е да казвам, че не се получи с въпросния.
Та, за мен е от изключително значение партньора да е на същото ниво - интелектуално и финансово най-вече, след това разбира се възпитание и ценности трябва да са еднакви, и чак тогава е привличането - важно е да го има, но другите неща са по-важни. Само с привличане краят е близо.
Е, аз ако завърша 10 висши трябва ли да си търся такава половинка? Просто абсурд. Не искам. И с 1 висше ми стига.
Ако ти търсиш висшист, да иска да купи имот, амбициозен и тнт и тнт, защо просто не обявиш, че търсиш такъв, а сравняваш с твоите висши? И дали си търсила такъв от 20+ или чак сега, след твоите 3 висши?

# 53
  • Мнения: 968
Дадох примера с висшето, защото не исках да използвам определения като "глупав", "необразован" и "неграмотен".
Не е важен броя на висшите, важно е отсрещния да е направил достатъчно с живота си, за да си осигури самостоятелно и стабилно бъдеще, а не да лежурка при мама до 35-40 и да няма никаква амбиция да направи нещо със себе си, за да се развива. Мисля, че достатъчно описателен и контрастен беше предния ми пост.

# 54
  • София
  • Мнения: 4 668
Дадох примера с висшето, защото не исках да използвам определения като "глупав", "необразован" и "неграмотен".
Не е важен броя на висшите, важно е отсрещния да е направил достатъчно с живота си, за да се осигури самостоятелно и стабилно бъдеще, а не да лежурка при мама до 35 и да няма никаква амбиция да направи нещо със себе си, за да се развива. Мисля, че достатъчно описателен и контрастен беше предния ми пост.
По-скоро прекалено контрастен беше предният ти пост.
В реалността нещата са по-умерени. Не е задължително да има само 2 вида жени, 35г интелигентна и с кариера и образование, и 20г тъпа кифла. Има и много варианти между тях. Така че, човек, който е амбициозен, образован, финансово подплатен и заплатен не е необходимо да избира само между горните 2 варианта. Може да избере 25 годишна, току що завършила ФМИ, без кариера и ипотеки.

# 55
  • France
  • Мнения: 13 263
... важно е отсрещния да е направил достатъчно с живота си, за да си осигури самостоятелно и стабилно бъдеще...
Именно. Дори и висше не е нужно. А хората, които имат такова желание и капацитет имат съвсем различно излъчване от разни мижитурки. За съжаление не е достатъчно за една хармонична връзка.

# 56
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 211
Да, трябва да има физическо привличане, но за създаване на семейство това далеч не е достатъчно. Поне за мен.

За какво ми е мистър перфектен физически и в леглото, ако е тъп като галош, мързи го да работи или пък очите му шарят след всяка фуста...? Човек е комбинация от много качества, та привличането може да е необходимо, но недостатъчно условие.

ПС: Е, ако целта е различна от създаване на семейство, няма лошо да си късате дрехите ...
Аз въобще не коментирам външния вид. Напротив, може да си привлечен от човек, който въобще не е красив по някакви световни стандарти примерно, но въпреки това намираш някакви неща в него, които те привличат към него и искаш да си с него. Никога не съм харесвала красавци.

Иначе образованието не ти дава просто диплома. И проблемите между образован и необразован не идват с дипломите, а с това че образованият вече има друг мироглед, възгледи за живота, амбиция, среда ако щете...
Всъщност не е задължително. За себе си говоря.

# 57
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Как по-точно си определя човек нивото и това на другия? Например една жена на 35+, интелигентна, красива, с професия, собствено жилище на кредит  и без деца търси мъж, с който може да имат семейство. Търси такъв от няколко години и все не среща на нейното ниво. Какво и да означава това. Преценката й е грешна или друго не мога да разбера. Нейни приятели мъже й обясняват, че това, което търси не било възможно. Мъжете с такива качества били вече взети и да взима 45+ мъж с дете, който е съмнително дали иска друго.
Скрит текст:
Неотдавна бил открит магазин, в който жените можели да си изберат и да си купят мъж. На входа висяла табела с правилата на работа на магазина със следното съдържание: 1. Вие можете да посетите този магазин САМО ВЕДНЪЖ. 2. В магазина има 6 етажа, като качеството на мъжете се повишава с увеличаването на броя на етажите. 3. Можете да си избирате мъж, от който и да е етаж и да се качвате на по-горен етаж. 4. Не се разрешава връщането на по-долен етаж. Една жена решила да посети същият този „Магазин за мъже”, за да си намери половинка. След като прочела на входа на първия етаж табелата: „Мъже, които имат работа” - тя веднага се качила на втория етаж. Табелата на втория етаж гласяла: „Мъже, които имат работа и обичат децата”. Жената отишла на третия. Там имало надпис: „Мъже с работа, обичащи деца и необикновенно красиви”. „Божичко!” - зарадвала се жената, но все пак се качила на четвъртия етаж. Там висляла табела: „Мъже с работа, които обичат деца, ослепително красиви и помагащи вкъщи”. - - Невероятно! - възкликнала жената - Много ми е трудно да устоя! Но, произнасяйки това, тя все пак се качила на петия етаж. Надписът там бил: „Мъже, имащи работа, обичащи децата, с ослепителна красота, помагащи вкъщи и много романтични”. На жената много и се приискало да остане на този етаж и да си избере половинка, но все пак, се преборила с чувствата си си и се качила на последния етаж. И на този етаж прочела надпис със следното съдържание: „Вие сте посетителка № 31 456 012, тук няма мъже. Благодарим ви, че посетихте нашия магазин!” А точно срещу този магазин бил открит” Магазин за жени”. На първия етаж се предлагали жени, които обичат да правят секс. На втория - богати жени, обичащи да правят секс. А от третия до шестия етаж ДОСЕГА НИКОЙ, НИКОГА НЕ СЕ Е КАЧВАЛ.
Може би за въпросната жена е направено изключение и може да го посещава много пъти, но все не може да се спре да не отиде до шестия етаж. Thinking
Във втория магазин не съм се качвал над първия етаж. Smile

# 58
  • Мнения: 41 939
Е, да, ама тези различия не се "виждат" в началото на връзката, еле пък, ако са се оженили 20-инагодишни... Почти всичките ми познати, които се ожениха млади, на 19-20 г., сега са разведени и с нови семейства, понеже не са се познавали достатъчно, не са познавали дори самите себе си. Разбира се, че има и двойки, които са заедно от младежи, хора и съдби всякакви.
Затова смятам, че е важно двойката да поживеят поне година заедно преди брак и/или дете.

+1

Именно. Някога си е било лотария, но днес имаме свободата да се поживее без брак за година или две и да се видят разликите. Лошото е когато някой от партньорите си затваря очите за червените лампички и се самонавива, че всичко ще се оправи. Да, ама не...

Физическото привличане е първото квадратче, без него наистина няма смисъл. Но след това се гледат и други неща. както казах, и само физическо привличане стига за една приятна авантюра, но не и за сериозна връзка.

# 59
  • Мнения: 3 848
За мен да си на “едно ниво” означава да имаш сходен мироглед, светоусещане и ценности

Общи условия

Активация на акаунт