упражнения за перинеума

  • 2 147
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 203
Ако разбирам правилно става въпрос за следните упражнения:
Цитат
1. Когато отиваш в тоалетната по малка нужда, към края на изпишкването се опитваш да стиснеш и  спреш да пишкаш. Така проверяваш силата на мускулите. Можеш да го правиш само 2-3 пъти на седмица, като задължително след това отпускаш мускулите, за да може пикочният мехур да се изпразни докрая т.е да се доизпишкаш.
2. Това упражнение можеш да го правиш седнала, легнала, докато гладиш, готвиш и изобщо когато се сетиш. Препоръчително е всяка жена да го прави всеки ден поне по 100 пъти. Самото упражнение е да стиснеш мускулите долу все едно, че ти се ходи по малка и голяма нужда и се стискаш. Стискаш - отпускаш и т.н. Като стиснеш задръж няколко секунди. Важно е по време на стискането да НЕ стискаш с крака, корем или с дупето, а да вкараш в действие само мускулите, които тренираш!
Препоръчително е да правиш упражнение 2 преди да вдигаш тежко, преди да се закашкяш или силно смееш. По време на упражненията се диша нормално. Добре е да се правят в серия от по 10, следва кратка пауза и т.н. За постигане на резултат е важно както редовното изпълнение на упражненята, така и техния брой и качественотот им изпълнение.
Нас в родилния дом ни караха да ги правим, те.е питаха ни редовно дали сме ги правили и ни насърчаваха, даже във всяка стая имаше разлепени от тези брошурки Аз първия и втория ден след раждането  имах подобни проблеми, сега да чукам на дърво нищо ми няма.
Хм, чак сега видях, че се казват упражнения на Кегел и са за укрепване на влагалищните мускили. Ето тук има малко информация> http://www.bg-mamma.com/site/content/view/331/80/
Дали помагат за перинеума не знам, аз имах 2 шева, въпреки, че ги правих, но помагат след това, когато родиш и наистина може да не успееш да стигнеш на време до тоалета  Embarassed Не само, че е препоръчително, но е почти задължително всяка жена да ги прави, не отнемат време, няма да се изпотиш, но всеки си решава. Що се отнася за дишането, и това тренирах, но ефект по време на раждането никакъв, а и дишането трябва наистина много да се тренира, а аз не си дадох зор, така или иначе се бях спряла на на епидуралната.

# 16
  • Мнения: 5 362
Много рядко ги правех,и то към края на бременността.

# 17
  • Мнения: 350
Chloé е мkого права. Това са упражненията. Включени са и в моя курс по йога за бременни.  http://www.socalbirth.org/shelly/yoga.htm

# 18
  • Мнения: 2 242
Правех и на курс йога за бременни ходех – загубена кауза Twisted Evil. Оказа се че повечето лекари следват мотото – "щом е първескиня – режем"
Аз родих 24 дни по-рано, бебето беше 3кг, с широк таз съм .... и още с качването на магарето ме резнаха Shocked. Да не мислите че някой е гледал на ехограф килограмите на детето или е преценил има ли нужда – за съжаление със закъснение разбрах и то от устата на самата акушерка че тя винаги прави епизотомия на първескините.

Ако ще раждате при избран лекар първо разберете каква му е практиката с  епизотомията Peace иначе лошо няма да се интересувате от разни техники за безболезнено раждане, но да не се окаже като при мен че сте си губели времето Sad

# 19
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
аз да отговоря за упражненията за бременни.
Има специални книжки за това, съобризени със седмиците на бремеността. Аз гледам оттам, също и от списанията за бременни. Но това са нормални упражнения, като са съобразени със състоянието на жената.

Относно упражненията за перинеума - ох, нещо не ми се нравят  newsm78

# 20
  • Мнения: 683
Това са упражненията и е добре да се правят.
Не, правих секс, по-добре е! Wink
И аз това прилагах - никакви ппроблеми по време и след раждането... нито пък със секса Wink

# 21
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Правех, когато се сетех, но родих с операция! Поне не съм се изпускала Mr. Green

# 22
Абе момичета знаете ли някоя страница за да си науча как се правият тези упражнения и ако има някав pdf архив да разгледаме точно как се правят упражненията??

# 23
  • Мнения: 1 691
Виж тук на първата страница на темичката имаше описание как се правят обикновените кегели. Ако искаш по-подробно, пусни в която и да е търсачка Kegel (може и на български) - аз така намерих доста сайтове.
Аз правих такива упражнения от средата на бременността. Срашно се надявах да не ме режат и шият и бях решила да направя всичко, което зависи от мен. Да ама не! Изпуснах се да си призная, че съм първескиня, като ме питаха, и си минах под ножа като две и две четири.
Все пак упражненията са си полезни, за да не се изпускаш след това, а и сексът е хубав (на мъжо страшно му харесва, като го "масажирам" така Grinning).

# 24
  • Мнения: 2 757
Целта на тези упражнения е да тренират отпуснатите мускули на перинеума, в резултат на което отпуснане, някои бременни започват да изпуксат урина като кихат или кашлят и т.н. Аз примерно имам този проблем в лека степен. За съжаление правя много рядко тези упражнения. А дали има ефект или не не мога да кажа, защото не знам какъв щеше да е резулататът ако не бях ги правила изобщо. За сега резултатът не е задоволителен. Смятам да съм по-сериозна занапред ама де да видим. Но не вярвам да имат връзка с разкъсванията и шевовете при раждане. И за секса не знам как помагат. Поне не съм чела за подобна връзка.

Общи условия

Активация на акаунт