"Търговия със смърт" - разследване на Валя Ахчиева

  • 58 373
  • 802
  •   1
Отговори
# 795
  • софия
  • Мнения: 25 461
Още "по-хубаво" ще го направят. Мълви се, че онзи човечец с репликата - Балтов, го готвят за министър на здравеопазването или друг благ пост.

# 796
  • Мнения: 161
Здравейте! Нова съм в групата, много се радвам, че я има.
Следя случая с Даная буквално от първия ден, защото съм член на групата, в която Ани Стоянова публикува молбата си за помощ. Няма ден, в който да не съм се сетила за Даная, почти няма ден, в който да не съм плакала за нея.
Не знам какво да напиша за пироговци... След 12 г. управление на ББ човек си мисли, че е претръпнал на цинизма и мутровщината, но сега всеки ден гледам как се копае ново дъно. Ужасяващо е как едно дете си отиде заради безхаберието им, а те нагло и безочливо твърдят, че всичко е наред, че така се процедира и те ще продължат да работят по този начин. Аз не съм завършила медицина, но още от тийнейджърка се интересувам от медицина. Дори и за мен е ясно, че дете с нарушение в кръвосъсирването изисква по-специални грижи и по-интензивно наблюдаване. И ако аз го знам, значи всички в Пирогов го знаят.
А записът... Все едно слушах сбирка на Коза Ностра, а не на медици (не мога да ги нарека "лекари").
Мога само да се надявам, че обществото ни ще се събуди и ще проумее, че това не може да продължава. Че във фокуса на медицинската грижа трябва да е пациентът, а не удобството на лекаря, че трябва да има правила и протоколи и когато има направена грешка - трябва да се понесе отговорност и грешката трябва да се използва, за да станат нещата по-добри.
Днес от 17ч. е протестът. На работа съм и ще отида по-късно и само се моля да има достатъчно хора пред МС.
Извинявам се, че коментарът ми е толкова хаотичен!

zvanche, това което пишеш е ужасно. Disappointed Relieved

Последна редакция: пт, 16 фев 2024, 15:56 от Acid_Burn

# 797
  • Другата България
  • Мнения: 37 306
Не беше ли по-рано?
В 17?

# 798
  • Мнения: 501
Още "по-хубаво" ще го направят. Мълви се, че онзи човечец с репликата - Балтов, го готвят за министър на здравеопазването или друг благ пост.
В такава блага държава като нашата такива благи личности винаги са на благи постове.

Не беше ли по-рано?
В 17?
Да, пред МС.

# 799
  • Мнения: 920
От сърце пожелавам успех на протестите. Духом съм с Вас и дано има справедливост и шанс за по-качествено здравеопазване.
А ако лекар, който иска да причинява болка, вместо да лекува, оглави министерството, тази държава е тотално загубена.

# 800
  • Мнения: 19 485
От сърце пожелавам успех на протестите. Духом съм с Вас и дано има справедливост и шанс за по-качествено здравеопазване.
А ако лекар, който иска да причинява болка, вместо да лекува, оглави министерството, тази държава е тотално загубена.
Само заради тази реплика трябва да му отнемат лекарските права

# 801
  • Мнения: 161
Не беше ли по-рано?
В 17?

Да, аз съм се объркала. До 19 съм на работа. Коригирах си поста.

# 802
  • При семейството си
  • Мнения: 6 589
Фондация Даная, майката Ани Стоянова започна/ха с този проект:
https://btvnovinite.bg/amp/bulgaria/btv-reporterite-detskata-bolnica-koga.html

Общи условия

Активация на акаунт