"Търговия със смърт" - разследване на Валя Ахчиева

  • 58 205
  • 802
  •   1
Отговори
  • Мнения: 261
Прилагам линк към разследването:
https://bivol.bg/targovia-sas-smart.html

Темата е изключително сериозна по ред причини и смятам, че е редно да се даде гласност.

Накратко, ако въобще може да е кратко, едно и също лекарство за онкоболни се продава два пъти. Или неясно колко пъти, всъщност. Заплаща се от касата, което не е най-страшното, по-страшното е, че за пациентите, които не получават въпросното лекарство, това вероятно е негласно произнеса смъртна присъда от някой, за когото парите имат повече стойност от човешкия живот.

# 1
  • Мнения: 3 176
Едно журналистическо разследване на Валя Ахчиева за пациент с онкологично заболяване.

https://bivol.bg/targovia-sas-smart.html

Вашето мнение за всичко това?
Има ли пробойни в системата? Трябва ли да сме недоверчиви, към това с какво ни лекуват в болнично заведение?

# 2
  • Мнения: 181
И аз останах потресена. Но за жалост не съм изненадана. Нивата на смъртност от онкологични заболявания в Европа са мисля най-високи в България. И смъртността като цяло ни в най-висока, ако не бъркам. Трябва да се даде гласност и накрая да има осъдени. Дебелия, почервенял чичко, батко на най-нехаресваната мис в България, е добро начало за осъден. “Софиямед” също се оказва доста съмнителна болница, наскоро имаше репортаж за източване на касата с данни на пациенти от тази болница. Така че голямо разследване ми се иска са има.

# 3
  • София
  • Мнения: 19 143
Докато имат достатъчно пари за именити адвокати, не се надявайте особено на осъдени.
Ще повярвам само ако някой именит откаже да защитава такива твари, независимо от хонорара. Демек - никога.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 025
В "Софиямед" се опитаха да изкарат здравия ми черен дроб стеатозен.
И на мен ми се иска да има разследване, но да видим..

# 5
  • софия
  • Мнения: 25 202
Не съм сигурна коя е правилната дума за подобно нещо. Търговия със здравето и живота на хората, а в случая на онкоболни.
Повдига ми се. Пожелавам на тези, които го правят, да изпитат на собствен гръб това, през което минават средностатистическите хора по стандартната пътечка и пътят им да е дълъг, дълъг.
Съмнявам се някой да получи съдебно възмездие.

# 6
  • Мнения: 40 310
Естествено, че има пробойни. Не казвам, че всичко е така и задължително всеки не получава адекватно лечение, но явно има гнили ябълки. Аз мога да се сетя два начина за правене на далаверата:
- по-малко гадният е пациент да умре и вече изписаните лекарства да се обявят за използвани, а иначе да се продадат.
- по-гадният е на пациент да се влее витамин Ц (примерно) вместо лекарство.

И защо е така? Ми защото НЗОК е държавна. Ако беше частна и ако нямаше монопол щяха да следят на кого и за какво плащат.

# 7
  • софия
  • Мнения: 25 202
Примерът в репортажа е от по-гадните.
И пак нидерландците са хванали гнусната далаверка.

# 8
  • Мнения: 261
Доколкото аз разбрах, лекарството следва да се изписва, когато е вече поставено на конкретен пациент, така именно се вижда, че едно и също е поставено на 2ма.различни в 2 отделни болници. Като по време на репортажа единият човек дори физически е бил.на лечение в болницата.

А пациентът, който е разбрал, че няма същите странични ефекти след поставянето, които е имал при лечението си в чужбина, и така се усъмнява, той как се е почувствал, да се бориш за живота си, а някой да те лекува именно с витамин ц.

И същевременно собствениците на фирмата доставчик веят гащи и демонстрират охолен живот, докато с действията си, съзнателни или просто крайни немарливи, убиват хора. Говоря за Ивайло Батинков, цитираният в разследването управител на Топ Хоспитал Сървисис, които именно са продали едно и също лекарство два пъти.

Последна редакция: чт, 30 мар 2023, 12:09 от Bella Ella

# 9
  • Berlin
  • Мнения: 11 181
Потресена съм! Още повече, че наскоро мои близки минаха през тази ужасна диагноза и просто не мога да повярвам какво се случва. Дано намерят и директните замесени и виновни, имам предвид тези, които директно са подменили документите и естествено “умовете” зад това да бъдат осъдени и да не си показват касовите бележки за поредния пръстен, а да не им стига и за хляб!

Това е разследване за едно конкретно лекарство, доколкото разбирам. Ами ако и с други е така, няма как да знаем уви.

# 10
  • Мнения: 181
Ами точно това трябва да се случи. Щом има хванат случай с едно лекарство, трябва да се проверят всички лекарства, за да се хванат и други случаи. Безсрамни гадни твари. Само като се сетя и 🤢

# 11
  • Мнения: 87
Боже, не мога да повярвам, че могат да съществуват такива долни твари. И какво - направил далавера, изкарал пари... И как ще храниш  децата си с тия пари?🥺 Страх от бога нямат ли тези изроди/по цялата верига/🙏?

# 12
  • Мнения: 2 052
Дано някога, някак си да се намери справедливост за ограбените от живот.

Последна редакция: ср, 29 мар 2023, 17:03 от Обич Синеока

# 13
  • Мнения: 4 591
Ужас😖това са човешки животи😔

# 14
  • Мнения: 40 310
А ако НЗОК беше частна щяха не само да следят, а и да изискват връщане на всяка опаковка преди плащане. И други начини щяха да измислят.

Общи условия

Активация на акаунт