"Търговия със смърт" - разследване на Валя Ахчиева

  • 58 371
  • 802
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 514
Дано някога, някак си да се намери справедливост за ограбените от живот.

Точно ограбват живота от други...
Никаква милост не трябва да има за тези престъпници, и Марешки и всички по веригата! Никаква милост!

# 31
  • Мнения: 10 605
Лекарството може да се продава и на черен пазар, защото може да лекува и други видове рак, за които обаче няма одобрение от съответната здравна каса. Off-label е терминът. Хората, които смятат, че може да им помогне за лечението, са готови да си го купуват.
В случая нашата каса го е платила два пъти, а те се опитват да го продадат трети път в чужбина.
Поне аз с такива впечатления останах.

# 32
  • Мнения: 87
Е те семейство Флинтстоун рязко започнаха да демонстрират стандарт по време на Ковид епидемията. Пир по време на чума. Кой знае пък там какви далавери с лекарства и ваксини са🙄. Нали фирмата им е основен вносител на ваксини. Ма то чантите Диор и Гучи не са евтини...

# 33
  • софия
  • Мнения: 25 461
Мисля си, че нищо няма да се случи. Колко хора четат Биволъ?
Никоя голяма медия няма да отрази
Дано ме опровергаят.

# 34
  • Мнения: 10 605
Със сигурност много хора ще загубят доверие в лечението си. Моята собствена майка ми се обади да гледам репортажа.
Как ще я убедя сега, че и тя не е била лекувана до сега по тази схема...

# 35
  • софия
  • Мнения: 25 461
Аз мисля да не казвам на моята. Прави химио точно в Ковид. Препаратът беше друг, но лъжицата катран е сипана.

Пусти да опустеят! Малко им е на болните (и техните близки) тежестта и ужасът от заболяването, че и това им причиняват.

Последна редакция: ср, 29 мар 2023, 19:16 от zvаnchе

# 36
  • Мнения: 534
Защо дУпетатите от предходното НС не са гласували необходимата законова поправка, която да позволява достъпа на НЗОК до верификационната система, така че да засичат дублиранията?

# 37
  • Мнения: 2 052
За мен името на Валя Ахчиева под това разследване трябва да е достатъчно, за да не може да бъде тенденциозно игнорирана темата от останалите медии. Въпреки че трудно мога да го твърдя, само да се надявам.

# 38
  • софия
  • Мнения: 25 461
Защо дУпетатите от предходното НС не са гласували необходимата законова поправка, която да позволява достъпа на НЗОК до системата, така че да засичат дублиранията?
По същата причина, по която сега искат да принудят пациентите да взимат или всички, или никакви лекарства по рецепта само от една аптека.
Това съсловие е гнило, никакъв морал няма.

# 39
  • Мнения: 39 314
Силно се надявам господин Батинков да бъде разследван.

# 40
  • Мнения: 534
Би било добре да се проучи и кой и кога е гласувал действащия към момента закон, не осигуряващ достъпа на НЗОК до верификационната система, тъй че Касата да не знае по-колко пъти плаща едно и също лекарство Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 39 314
Чак не мога да повярвам, че в 21век някой не направи читава система, че да плаща нещо нещо ужасно скъпо и най-вече животоспасяващо по два или три пъти.

# 42
  • Мнения: 14 489
Огромни са печалбите в бизнеса с лекарства, че направо се чудя що за алчност е това да препродаваш лекарство, и то за такова заболяване, няколко пъти.

# 43
  • Мнения: 5 004
Няма значение заболяването, всяко заболяване трябва да се лекува.Сигурно правят така със всички лекарства.

# 44
  • Мнения: 18 549
Гадното е какво му слагаш на пациента. Защото ако прикриват доставки други и слагат лекарствата , все пак има някакъв морал. Лъжеш и  мамиш държавата. Но  тук не знам какво  е - номерът  е  един. Освен да набиват номера, еднакви. Не  измислям какво може да правят , колко  човека са въвлечени, как става един номер да се препродава колкото пъти искаш и  какво слагат на болните. Това не са цигари без бандерол или с фалшив такъв.

Общи условия

Активация на акаунт