"Търговия със смърт" - разследване на Валя Ахчиева

  • 58 370
  • 802
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 257
Интересно, къде са следствието и прокуратурата в случая. По несериозни теми, колкото да отбиват дейност, се самосезират на база фейсбук-статуси, а за наистина сериозни въпроси с обществено значение, сигурно няма да се задействат защото "няма постъпил сигнал" Rolling Eyes
Хора с престъпна мисъл, готови да извършат нечовешки действия за някоя и друга пара, винаги е имало, и ще има. Въпросът е защо държавата позволява това да се случва - къде е организацията, къде е законодателната база, къде са контролните органи?
Ако само се възмущаваме и кълнем конкретен извършител (извинявам се, това име не ми говори нищо), как ще се променят нещата? Гошо ще прехвърли фирмата на Пешо, той на Мишо, ще сменят името, от една болница ще се прехвърлят в друга, и далаверата ще продължава. Другаде трябва да се насочи гнева - към системата, която позволява на Гошо, Пешо и Мишо да си развяват байряка под булото на корупция и беззаконие.
Само на мен ли ми се струва абсурдно, НЗОК да няма достъп до въпросната международна система?!?

# 16
  • Мнения: 2 052
А ако НЗОК беше частна щяха не само да следят, а и да изискват връщане на всяка опаковка преди плащане. И други начини щяха да измислят.

Aз виждам много по-голям проблем в "болница - търговско дружество", с всички произтичащи от това порочни практики, злоупотреби и компромиси със здравето на пациента.

Системните проблеми изискват системни решения, което не пречи да се търси отговорност персонално на всеки, който злоупотребява с уязвимите, болните и борещите се за живота си.

# 17
  • BG
  • Мнения: 892
Същите-татко Барба и мис Крокс. И аз все се чудех откъде толкова пари за почивки-а то ей го. Между другото-питам се по времето на короната, дали татко Барба не е правил същите схеми с лекарството за ковид. Нали уж от там тръгна слуха, че се е замогнал.
Баща ми наскоро приключи химиотерапия. И усещам как ще се заровя из досието му, защото и той нямаше тези странични ефекти, даже и косата му не окапа...

Последна редакция: ср, 29 мар 2023, 17:09 от bubanka

# 18
  • Мнения: 2 616
Брутални далавери стават особено в частните болници, но и като цяло в здравеопазването! Имам свестни приятели лекари, някои от тях на ръководни постове в болници и декацета, и са потресени от случващото се. Лобита, попкупи, изнудване, "усвояване" и препродаване... абе всичко, което можете да се се сетите. Пациентът е на последно място в цялата схема. Angry Свестни и отговорни гекари има, но те са ограничени от системата, в която работят.
Помните ли разследването на Валя Ахчиева за далаверите на Марешки със скъпи медикаменти преди няколко години?! Е, влезе ли в затвора?!
https://trud.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D0%B … 0%B5%D0%B2%D0%B0/
Обществото беше направено с годините изключително търпимо към всевъзможни злоупотреби, насилие, лъжа и какво ли не - на първо място по отношение на случващото се в политическия живот, правосъдието и т.н.. Парица е царица, а съвестта стана невероятно дефицитен артикул. Confounded Много лекари не се различават по нищо от търгашите в парламента и къде ли не другаде, наистина това е ужасно. И ако нещо се случи, техните ешове в юридическата сфера ще ги спасят.

# 19
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Минала съм през това. В един момент тялото се адаптира към химията и страничните ефекти могат да намалеят. Не е задължително косата да опада, при мен временно само се разреди, но видях и напълно окапала при други. Но трябва да се знае, че всеки случай е много различен и различните хора различно реагират.
А за тварите, думи нямам… Точно пък с това да си правиш далаверите, това не са хора.

# 20
  • Мнения: 3 524
Американската търговска камара се сдоби с нови членове в България
https://www.standartnews.com/biznes/amerikanskata-trgovska-kamar … ariya-518273.html
Топ Хоспитал Сървис е сред 10-те най-големи дистрибутори на медицински продукти, медицинско оборудване и консумативи. Тя бе представена от нейния основател Ивайло Батинков.

# 21
  • София
  • Мнения: 19 249
Да искаш да си добре платен е зле, обаче не става дума за дрехи с 1000% надценка, а за здраве и/или живот. Кому не е мил?
Не обичам соцносталгията, но тогава лекари ставаха най-вече по убеждение. Не разчитаха на кой знае какви пари, освен ако не са на някаква ръководна длъжност. Друг е въпросът, че особено по-известните имаха влияние и връзки.
Да, те са наясно, че много хора си купуват последен модел телефон, но за лекар пари не искат да дават. Обаче прехвърят това отношение към всички пациенти.

# 22
  • Мнения: 360
Темата е много неприятна, но се надявам поне веднъж, виновните да си получат заслуженото.

# 23
  • софия
  • Мнения: 25 461
Същите-татко Барба и мис Крокс. И аз все се чудех откъде толкова пари за почивки-а то ей го. Между другото-питам се по времето на короната, дали татко Барба не е правил същите схеми с лекарството за ковид. Нали уж от там тръгна слуха, че се е замогнал.
Баща ми наскоро приключи химиотерапия. И усещам как ще се заровя из досието му, защото и той нямаше тези странични ефекти, даже и косата му не окапа...
Не е задължително косата да окапе. На майка след първата операци и химиотерапия не окапа, но след втората окапа. Зависи кой е препаратът, доза, много аспекти и индивидуални особености има. Косопадът не е показателен. Не си го слагай на сърце. Провери и вярвай.

Последна редакция: ср, 29 мар 2023, 18:10 от zvаnchе

# 24
  • Мнения: 24 341
Три неща не разбирам
1. Защо не са дали лекарства, при положение че касата им ги плаща?
2. Какво значи „справедливо наказание” в случай, че това им действие доведе до смърт на пациент?! Кое е справедливо????
3. Страх от Бог, от Аллах, от Кармата, Вселената.....?! Нали и те имат родители, деца?!

# 25
  • Мнения: 269
Те просто продават едно и също лекарство 2 пъти, самото лекарство си има някаква производствена цена, която посредниците заплащат и реално печелят само от маржа, но ако го продадат 2 пъти, ще спечелят цялата му стойност от касата, защото няма насрещни разходи. А доколкото видях, цената е някъде 3500 евро плюс/минус.
За да има справедливо наказание трябва много детайлна проверка, дано болниците съдействат.

# 26
  • Мнения: 534
Прокуратурата да се самосезира, ... немедленно Rage

# 27
  • София
  • Мнения: 19 249
Трябва да се провери и дали не е някакъв бъг на системата.
Разбирам настроенията тук, но дали е възможно да е някаква софтуерна грешка? И защо системата допуска двойно отчитане?

# 28
  • Мнения: 18 549
Защото няма система. Отечела го е чужда  ,дето работи.
 Мизерници.

# 29
  • софия
  • Мнения: 25 461
Трябва да се провери и дали не е някакъв бъг на системата.
Разбирам настроенията тук, но дали е възможно да е някаква софтуерна грешка? И защо системата допуска двойно отчитане?
Дадените отговори от фирмите не навяват на подобни мисли.

Рамацоти, лекарството струваше 5К+ лв. единична цена. Продавайки го 2, 3 пъти те вземат за него ×2, 3 пъти повече пари. Нали трябва свинята крокодилска да си вее г@за по света и показва скъпи придобивки. Пари трябват.

Знам, че когато се самозбравиш съдбата ти напомня чрез най-милото ти. Нищо не е вечно.

Последна редакция: ср, 29 мар 2023, 18:21 от zvаnchе

Общи условия

Активация на акаунт