Къната, билките и всичко останало за билките - Тема 18

  • 30 519
  • 730
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 9 825
Да не е било алое на прах, а не гел / сок от алое?

Аз слагам прах от алое, но не повече от 1 супена лъжица без връх. Слагам го в сместа на Хена Фокс или Култиваторс преди да добавя вода. Много по-лесно се отмива при мен и намалява сърбежа.

На прах беше. Една супена лъжица в боята на Хена Фокс преди да добавя вода.

# 721
  • Мнения: 13 836
Здравейте. След няколко измивания къната започна да пада при мен и вече не е така наситено черно. Имам червеникаво- рижав оттенък на слънчева светлина, искам да попитам това нормално ли е и бързо ли пада?
По принцип след само едно нанасане може и по-лесно да се измива къната, виж ако е натрупван цвят от къна повечко време... там вече по-трудно. Но и ти ако правилно си спомням се беше боядисала с нещо дето само името му е къна, та не се знае колко се очаква да се задържи то и без това. Като знам колко са мънички пакетчетата и какво количество къна отива нормално да се къносам дори с моята тънка перушина, кой знае има ли къна изобщо в тях. Ама пък щом става рижав оттенък, сигурно има.
От тия точно, за досущ черното знам че няма махане а по-светлите си се отмиват постепенно.

# 722
  • Бургас
  • Мнения: 6 534
Нормално е, на бялата коса пада бързо, на естесвената не чак толкова, но червеникав оттенък винаги май има, независимо какъв е първоначалния цвят.

# 723
  • София
  • Мнения: 9 825
А колко често ви се налага да се боядисвате/къносвате? Аз ползвам билкова боя от Хена Фокс. В края на втората седмица вече си личат корените в естествения цвят. Не е израстване на косата, защото ако беше това, то косата ми вече щеше да ме спъва при ходене. Но от друга страна цветът по дължините си стои, него не се налага да го подновявам и го поддържам единствено с нанасяне на останалата част от сместа след като съм боядисала корените. Thinking

# 724
  • Бургас
  • Мнения: 6 534
На 10-14 дена лъсва бялото.И аз така, корен и каквото остане надолу.

# 725
  • Мнения: 13 836
По дължините има насложен цвят от многократно къносване, там е друго. А точно в корените е общо взето само от последния път каквото е нанесено. А и каквото и да си говорим, бялото се откроява като израства, пък ако ще и 2мм да е само. Докато е на отделни единични косми не е чак толкова зле, но като станат цели кичури или цели участъци от косата бели вече няма как. Или ако естественият цвят е доста по-светъл от боядисания. А за две седмици при повечето хора това си е към половин сантиметър израснала коса.
И на мен ми вади очите още след 10тия ден, но нямам нерви да къносвам повече от веднъж в месеца за да изглежда добре през първата седмица само... Каквото и да правя, няма опасност някой да ме помисли за 20 годишна без никакви бели коси Grinning

# 726
  • Мнения: 11
Ми силно се надявам и това червено да падне. Правих много маски, и с вит С пробвах, но не се видя особена разлика при мен. И като я отмивах не виждах да пада цвят. Но вече не е такова черно, за което съм благодарна.
Относно четката , аз правя масаж с масло от розмарин и мента. Помага при косопад и бърз растеж на косата.

# 727
  • Мнения: 222

Току що боядисана с медено русо на гена Фокс, 1 ч. и 40 Мин не издържах повече, покри в основата бели коси, и има много хубав блясък. Естествено е червеникаво, въпреки че е само 10 процента къна.

# 728
  • Мнения: 1 481
Здравейте! Миналото лято бях питала с какво мога да боядисам бялата си коса, препоръчано ми беше светло кестенявото на Хена Фокс. В началото белите коси ставаха рижави и това ми допадаше+косата стана лъскава. Но в последно време тези коси ги хваща много слабо и до седмица вече съм побеляла. Не ми се вижда много нормално, като се има предвид, че в началото ми държеше повече от месец. С какво мога да сменя Хена Фокс?

# 729
  • Мнения: 387
Нещо друго да се е променило? В светлокестеняво-то, лично според мен има съвсем малко къна, а къната е това, което пигментира косъма. Поради сходен проблем с белите коси започнах да слагам повече къна, вярно косата стана рижава, но на мен ми допада, защото другата ми опция е да отида в тъмната гама, а не ми се иска. Иначе, ако държиш на готовите смеси - аз съм доволна от Кхади.

# 730
  • Мнения: 1 481
Много ми допадна карамела на Култиваторс, тя добра марка ли е, покрива ли наистина... или ще бъде поредното разочарование🤔

Общи условия

Активация на акаунт