Азиатска козметика и грим - тема 25

  • 64 005
  • 743
  •   1
Отговори
# 375
  • софия
  • Мнения: 1 195
Моята кожа нещо ми е сърдита и не иска повече нито ретинал, нито арбутин.
Започнах серията на medi peel ...
А сигурно ли е, че не medi peel сърдят кожата ти? Много...наситена тази рутина.Blush

Обаче, нали е препоръчително пептидите да са сутрин?!
И посред нощ могат да са. Simple Smile Изпълняват мисиите си по всяко време.
Благодаряяя  ви, Catalano  и Zari Kissing Heart
Сигурно е, както си се спогаждахме почти 9 месеца с ретинала, преди няколко вечери, при същата рутина, кожата ми ми вдигна, скандал
! Blush
Ся, верно че е дебела, рутината, ама то е първо за, да я умилостивя  и второ, заради  любовта ми към сериите. Важно беше да не се тревожа за времето на прилагане. Засега е добре уж, но ако реша да дам и почивка, имам на Haruharu една серия, мога едно мляко с ориз да  предложа.Blush
Eliff, този крем изобщо не ми се струва подходящ за суха кожа за ежедневна употреба! Не забравяйте, че кожата на мъжете е по-груба принципно.
Всъщност какъв ефект целите  в този сезон с тези киселини?

# 376
  • Мнения: 9 847
Благодаря и аз на отзовалите се момичета Heart
Хмм, swetulka, насочих се към крема заради това, че съдържа бакучиол. Нали тази съставка е anti-age. Но очевидно съм пропуснала нещо по-важно.
Ако на някой му се занимава да ми препоръча крем/серум или серия за моята суха и вече немлада кожа, с радост ще го послушам Hug

# 377
  • Мнения: 537
Аз пак да питам volume есенцията на меди пийк задължително ли се запечатва с друго отгоре и есенция ли е като е по-гъста от ампула?

# 378
  • Мнения: 13 243
Благодаря и аз на отзовалите се момичета Heart
Хмм, swetulka, насочих се към крема заради това, че съдържа бакучиол. Нали тази съставка е anti-age. Но очевидно съм пропуснала нещо по-важно.
Ако на някой му се занимава да ми препоръча крем/серум или серия за моята суха и вече немлада кожа, с радост ще го послушам Hug

Не съдържа бакучиол този крем, а единствено киселини и центела за успокояване, цялата серия е ексфолираща за проблемна кожа.
Търси кремове на които пише moisture, nutrition, hydration, пусни какво си подбрала и ще изкоментираме.

# 379
  • Мнения: 318
Здравейте, можете ли да препоръчате продукти, подходящи за тийнейджър с акне. Поръчах й серията на Pyunkang Yul ACNE, но след 2 месеца използване, не вижда резултат. Сега ме помоли да потърся нещо по-ефикасно.
За почистване на лицето съм й взела балма на Beauty of Joseon и измиващия гел на Cosrx. Слънцезащита също ползва - MISSHA All-around Safe Block.
Ще съм благодарна, ако ме насочите към продукти, от които сте видяли резултат при вашите тийнейджъри.

# 380
  • Мнения: 13 243
Гримира ли се девойката и акне ли борите, черни точки или комбинация от двете.
Да не забравяме хормоналните промени в тази възраст, които затрудняват нещата.
Важно е да изградите навик у нея за постоянна и системна грижа за кожата, за месец -два можете само да овладеете положението към някакво ниво, за траен резултат е нужно повече време и Grinning и да пораснат.

Двустъпково измиване не е нужно всеки ден, ако не ползва много грим ежедневно.  Включете и някаква успокояваща глинена маска 1 път седмично - стяга порите, обира ненужния себум и успокоява кожата. Лепенки -пъпкотрепач.
Не ползвайте само серия за акне, добавете маска за успокояване, трябва да добавите и хидратация, защото продуктите които борят акнето изсушават и се получава един омагьосан кръг на дехидратирана акнетична кожа. Вземете и и някакво кремче, с което да маже местата където са били пъпките след като се махнат, за да няма бъдещи петна, които да бори, търсите от тези, които са за след козметични процедури, предовратят появата на белези вследствие от акнето.
Чудесно е, че ползва слънцезащита.
Сериите за акне почти всички са с някакви киселини и е добре да има почивка между тях, за да не пресушите кожата, което ще ви даде още един проблем, с който да се справяте. Когато се преексфолира кожата с такива продукти също има като страничен ефект - повече пъпки. Може и това да се е получило и да не виждате ефект.

# 381
  • Мнения: 318
Zari, благодаря да отговора Hug
Ползва пудра, с цел прикриване на акнето. Комбинация от акне и черни точки борим. Да, наясно съм с хормоналните промени, но нейните приятелки за момента нямат пъпки, и емоционално й се отразява много зле, че тя има.
Отново благодаря за препоръките!

# 382
  • софия
  • Мнения: 1 195
Аз пак да питам volume есенцията на меди пийк задължително ли се запечатва с друго отгоре и есенция ли е като е по-гъста от ампула?
Не мисля, че е задължително. Ако кожата ти се усеща добре, пробвай само  със слънцезашита.
При мен е към вечерната рутина и за това добавям  всичко останало.
А и честно казано,  розовата ампула е към края на срока си, та не мога да я изпусна. Твърде хубава е.
Глутатионът ми е много любим, а  кремът ми беше любопитно колко пък ще пребори земното притегляне. Blush
И така се натрупаха стъпки, но пак казвам, за вечер - бива.

# 383
  • Мнения: 13 243
Zari, благодаря да отговора Hug
Ползва пудра, с цел прикриване на акнето. Комбинация от акне и черни точки борим. Да, наясно съм с хормоналните промени, но нейните приятелки за момента нямат пъпки, и емоционално й се отразява много зле, че тя има.
Отново благодаря за препоръките!

Щом ползва пудра и слънцезащита и има черни точки,  тогава си се мийте редовно с балм и гел. Идеята на маслата е да разтворят нечистотиите, а гелът да измие остатъци от тях и маслата.
Заведете я на козметичка за едно добро почистване и после ще имате само подръжка и успокояване. През лятото не е подходящо много да се ползват киселини. Наблегнете на заздравяването на кожа, чиста, хидратация и успокояване. Търси хидратиращи продукти за дехидратирана мазна кожа, след 2 месеца продукти за акне със сигурност е такава, продукти за ексфолиране не повече от 1-2 пъти седмично, през този сезон.
Не е задължително да   е с киселини, е Grinning аз не съм им фен, според мен вредите от тях надвишават ползите.
За моя тинейджър това е от което съм най-доволна за ексфолиране

# 384
  • Мнения: 318
Още веднъж искам да благодаря за съветите! Hug

# 385
  • Мнения: 21
Момичета,
След колко време изпращат поръчките от Jolse?
Аз рискувах и пуснах до UK адрес. Ще ползвам превозвач до България.
Но 7 ден вече, продуктите са в графа за подготовка "Preparing Shipment"?

# 386
  • Мнения: 3 630
Според мен зависи дали обработват много поръчки. Нямате повод за притеснение. 7-10-14 дни е нормално.

# 387
  • Мнения: 1 126
По принцип, ако доставката е експресна, я обработват бързо, но ако е стандартна, си се бавят доволно. И моята направена на 4 юни още не са я изпратили, със стандартна доставка е.

# 388
  • софия
  • Мнения: 1 195
Хубавици, може ли да дадете отзив за антибръчковите balm sticks. Мисля, че Vanessa се обади, че се е обзавела, но ще помоля и други да рапортуват.
Май се очертават като хит, та ми се струва, че и цените им са  малко нещо надути.
Я, кажете, да се жертваме ли? Blush

# 389
  • Мнения: 39 242
А аз търся силен избелващ крем за премахване на пигментни петна (мелазма, не са белези от акне).

Общи условия

Активация на акаунт