Азиатска козметика и грим - тема 25

  • 64 371
  • 743
  •   1
Отговори
# 390
  • софия
  • Мнения: 1 203
А аз търся силен избелващ крем за премахване на пигментни петна (мелазма, не са белези от акне).
При корейците няма ЕДИН продукт.
Аз имам проблем с хиперпигментация(не мелазма) и ползвам наистина много продукти, в серия с различни активни съставки.
Общо взето, на каквото пише  brigthening-ретиноиди, мааалко киселини, вит С, арбутин, транексамова киселина, вездесъщия ниацинамид. А и всевъзможни други съставки, които слагат(като някаква дюля, примерно 😛)
Имам опит, но не мога да посоча най-работеща комбинация.
Не е полезен такъв отговор, но  това е истината.
И ако ме попитате има ли ефект, честно казано, няма 100%. Даже и след лазер. И мисля, че постоянството с КК, има по-добър ефект от него.  Петната са изсветлели значително и с малко грим се прикриват.

# 391
  • Мнения: 247
КАкво ви е мнението за този околоочен крем на MEDI PEEL?

# 392
  • Мнения: 39 405
Благодаря. Колко време отнема наслагването им на лицето? И дали е по- добре вечер или сутрин да се ползват? Едит, щом си изброила и вит. Ц, най- вероятно са в рутината сутрин и вечер, нали?

# 393
  • софия
  • Мнения: 1 203
Благодаря. Колко време отнема наслагването им на лицето? И дали е по- добре вечер или сутрин да се ползват? Едит, щом си изброила и вит. Ц, най- вероятно са в рутината сутрин и вечер, нали?
Е, колко да отнема? 😜 Само след киселина и вит Ссе изчаква. Иначе едно след друго. Вит С във високите концентрации съм го изключила. Ако тук- там са го сложили по малко, не ми пречи.
Обаче, всичко е само вечер. И твърдя, че поне при мен и вит С(когато го мажех) фотосенсибилизира.
Успех, и не бъдете максималист. Както се е казвало, здравата, хидратира на кожа дори и с петна, е по - добре от изтормозена от пилинги.
Пък и винаги има помощник макияж.
Кво като не сме Снежанки всички! Blush

# 394
  • Мнения: 39 405
Мажа сутрин серум с ролер под очите, след него крем под очите, после лицето със серум, деколтето с крем, после крем на лицето, слънцезащита, фдт и си признавам, че ми е писнало. Ще се опитам да направя вечерна рутина. Благодаря за куража!

# 395
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 094
Не е азиатско, но аз петно избелих до пълно изчезване с 5% хидрокинонов крем. Тук вече са с рецепта, за жалост, но в България съм сигурна, че ще се намери. Не е подходящо за лятото , обаче.

# 396
  • Мнения: 39 405
Не ми действа. Пробвала съм.

# 397
  • софия
  • Мнения: 1 203
Нито на мен, не е панацея.

# 398
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 094
При мен бе единственото, което успя да заличи петното на носа ми, което се появи от една разчоплена поричка. Преди това ползвах ниаценамид на Ординъри и витамин Ц, но не видях никаква файда. Явно си е до кожа. След лятото ще боря едни потъмнели белези от врастнали косъмчета между бедрата, че много че дразнят. Да видим. Сега ги третирам само с вит Ц, но не виждам ефект, а вече мина над месец ежедневна употреба. А знаете ли дали се продава свободно в България? Тук трябва с рецепта да го взимам.

# 399
  • Мнения: 2 444
Вероятно има разлика в третирането и продуктите при петна от пъпки,бременност,слънце...а и вида кожа.
Аз и преди съм казвала че,моя колежка си махна петната с обикновен крем на Лореал,но при мен не действа.Аз имам 2 петънца колкото лещени зърна,почти незабележими,но пробвам каквото чуя,да видя кое ще подейства.До сега нищо от редовите продукти не е .Към третиноини и тем подобни не посягам.
Като стана дума,мислите ли че луничките са генетично заложени и могат ли да бъдат премахнати или винаги ще се връщат?

# 400
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 094
Да не те отчайвам, но не мисля, че ще се премахнат напълно. Аз имам бледи такива на скулите и ползвам 0.1% третиноин + вит Ц почти целогодишно, но са си там. Мен не ме дразнят и си ги харесвам, не ми е цел да ги махна, но с това искам да кажа, че не са се повлияли поне при мен.

# 401
  • Germany
  • Мнения: 2 011
Моите лунички също не са се махнали, но като че ли не са така наситени, както бяха. Аз си ги харесвам и не целя да ги премахвам.

# 402
  • софия
  • Мнения: 1 203
Vanessa, не се занимавай с дреболии, а кажи за стика? Моля. Blush
Аз ги заглеждам, но някак не ги виждам в този сезон заедно със стик защита /къшън.
Но ако кажеш, че си струва..
Наесен.

# 403
  • Germany
  • Мнения: 2 011
И на мен са ми интересни тези стикове. Ще правя поръчка от yesstyle и ще взема да поръчам един, но докато дойде, че и да го пробвам..😉

# 404
  • Мнения: 2 444
За луничките си разсъждавам на глас Grinning Дали пък тези мои петънца не са лунички...
Като бях по-млада имах по носа,бузите и малко по челото.Никога не са ме дразнили.Обаче, последните години започнаха да изчезват и се зачудих дали тези двете не са последните Grinning

За стиковете,
Този който е за очи е доста мазен.Мацките с мазни кожи може би няма да го харесат.Аз обаче даже си го подновявам понякога през деня,само веднъж и то най-вече около очите и назолабиалните. За мен е страхотен.
Тези,които не харесват глоу ефект също да го пропуснат,сега в жегите си лъсва порядъчно.Мен не ме притеснява,тъкмо си масажирам клепачите от време на време Grinning
Не изглежда като тежък мазньоч,по-скоро свежа,добре поддържана,току-що излязла от салонна поддръжка кожа...така го виждам аз.

Дилемата ми е за другия,хитът в нета.
Някак си нанасянето ми е по-сухо и в началото имам чувството че нищо не правя,само мажа едни пари по лицето си.След няколко минути обаче се усеща едно леко придърпване.Не като на суха,неподхранена кожа,а по-скоро като за продукт,който повдига и стяга кожата.Поне моето усещане е такова.

Интересното е,че слънцезащитата не ми опъва когато е нанесена върху тях.
Днес бях с Vegan Blackberry Complex Multi Sun Balm на Mary&May и нито веднъж не ми се прииска да отида да си измия лицето с най-мазния балм Grinning Сънстикът сам по себе си е сух и нанасянето оставя усещане за мазане върху хартия (само какво обяснение Grinning ).Дамите със суха кожа ще ме разберат...
Нанесен върху балмовете обаче няма грешка.
Имам една резерва на Миша, All-Around Safe Block Essence Sun SPF45 PA+++ Не я харесвам,опъва ми кожата.Ще я пробвам върху балмовете,може пък да се получи.

Общи условия

Активация на акаунт