На ФЕВРУАРИ 2005 Юнаците - излизат от тумбаците!!! ХІ

  • 15 653
  • 283
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 274
Честито бебе Светослав на мама Слънчоглед!!!  People Angel   #Milti  dance
Голям мъж се е родил!!!!
Бубата, дай подробности - защо  секцио , планирано ли е било, ние сме вече нервни и любопитни!!!!
А относно контракциите, казаха да се пробват дали са истински или не с обезболяващо (нош-па, бусколизин и т.н.) ако минат 1 час след приема на хапчето ,значи не са истински.

# 271
  • София
  • Мнения: 6 794
Ами всъщност не съм 100% сигурна,но мился,че секциото се е наложило в хода на раждането,защото не беше планирано.Пък и тя ми прати съобщението снощи в 12 часа...предполагам,че е било секцио по необходимост.Днес по-ъсно ще и звънна и ще разбера повече подробности!
Аз това за контракциите може и да го пробвам,ама...май ме е хванало шубето,че може да паднат тоновете на бебка,а тогава какво значение има дали са истински,или не?Май ако довечера стане пак така ще отидем да ни пуснат на монитор,а може да решат и една системка окситоцин да ни сложат и да си имаме бебе утре. #Milti
А днес пак съм на фризьор,да ми дооправи кичурите,че нещо тати мрънка,че съм много цветна в главата #Silly

# 272
  • Мнения: 153
Здравейте и от мен,

Честито на всички майчета и на техните бебчета, да са им живи и здрави и да ги радват хиляди години!

И аз като bubata от няколко ден имам вечер контракции но мисля че са безболезнени и заспивам след това, слава богу засега!

Но все се притеснявам и си мисля разни неща и дали да не тръгвам за родилното. Абе майчета защо така се получава че повечето февруарки раждат секцио напоследък, те ли са поискали така или така се е получило в хода на раждане?

Ами аз се чудя то дали не е по-дибре да си кажем на докторите че искаме секцио, защотото то така или иначе до там се стига, като гледам  Thinking Какво ще кажете?

# 273
Здравейте момичета #Milti
Вече всеки ден си имаме по едно бебе май    ylinfant . Да е честито на мама и тате бебе Светослав  ura. Голям юнак да порастне!
Годзила, да имам уговорка с д-р Йотов. В понеделник ме иска в 7 и 30 сутринта (ужас, колко рано Sad , аз само как съм си свикнала да спинкам до 10 часа). Ще мина там разните му изследвания, и ако не се наложи нещо по спешност, май във вторник ще се режем. Ти без уговорка ли си? Ако искаш да си разменим телефони на ЛС и да се търсим в болницата. Аз обещах да се обадя на Пола, като отида в понеделник. Тъкмо ще видя как е.
Бубата, стискам палци всичко при теб да е наред и скоро да си гушкаш бебе. И не се притеснявай за тоновете на бебето, няма да се загубят толкова лесно от контракциите Wink Кво стана с вируса, пребори ли го?

# 274
Цитат на: tzvetam

Ами аз се чудя то дали не е по-дибре да си кажем на докторите че искаме секцио, защотото то така или иначе до там се стига, като гледам  Thinking Какво ще кажете?


Абе, я си кротувай! Щом докторите не са ти казали, че се налага секцио, недей да си го искаш от сега. ТО ако стане нещо в хода на раждането и да искаш и да не искаш, ще те кръцнат Wink При мен се налага заради проблеми с очите, а и бебето му се вижда голямо на доктора, та по-добрия вариант при мен специално е секцио. Ама то всичко божа работа - някои се възстановяват по-бързо от нормално раждане, други от секцио. Всичко е много относително според мен.
Аз се притеснявам повече за бебето, дали всичко ще е наред с него, отколкото за себе си.

# 275
  • Мнения: 844
Здравейте и от мен!
Честито на новородените бебчовци! Да са живи и здрави и да радват мама и тати!
Bubata, това което ми описваш ми прилича на подготвителни контракции. Аз такива не съм имала първия път, бяха си истинските и така и не стихнаха. Но моята свекърва ми е разказвала, че десетина дни преди това е имала такива и после са стихвали, та първия път я върнали от болницата и чак на втория, след като се убедила, че болката не намалява. а напротив, отишла да ражда. Може би те е хванало шобето, ако си чела темата на kotarche (така ли беше), но не се притеснявай, само следи дали бебо те поритва редовно. Това също е индикатор, че е добре.
Иначе наш бебо/беба е добре, доста ме сритва и се мести, понякога имам чуството, че корема ми се втвърдява, но контракции засега слава богу нямам. Нека бебето поизчака малко по-добри времена, че тук във Варна е бедствено положение - мъж ми днес не е на работа, както и повечето ми познати, няма градски транспорт, такъв кучи студ и вътър като торнадо! На всичко отгоре и щерката не се оправя, май ми прави бронхит, та без преглед и давам оспамокс, само с лекарката по телефона се чух за инструкции за лечението. В никакъв случай бебо не трябва да излиза до неделя, да си седи на топло и това е. А наш тати само върви подире ми и ми казва да не правя нищо необичайно, да не се навеждам много, много и т.н. Освен всичко и хляб ще трябва да меся, щото на магазина няма, та ако някой знае хубава рецепта, моля да каже!

# 276
  • Мнения: 366
Супер, имаме си нови бебета Simple Smile)), ЧЕСТИТА Ема на Anaise и Светослав на мама slan4ogled, сладурчетата да са здрави, да папкат и растат весели и щастливи Simple Smile

Godzilla, предложението ти, както винаги е прекрасно: "През ФЕВРУАРИ 2005 - от БЕБЧЕТА БУКЕТ!!!" на мен лично много ми харесва Simple Smile, пък и ще ни напомня за теб и поетичните ти способности, докато си в родилното Simple Smile

beti_bratanova, не се притеснявай, като гледам терминът ти, дори и най-лошото да е и да открият някаква бактерия, има достатъчно време да те излекуват Simple Smile) И честитот Голфче, да си го ползвате със здраве и да возите бебчо там Simple Smile

Да се оплача, днес пак паднах в поледицата на връщане от консултацията. Но за щастие, моето бебче държи фланга горе и дори сътресенията на леда не му пречат....
Гледаха ме на видозон, това е събитие за нашата поликлиниката, но докторката се стресна от корема ми, че бил голям. Е и бебо се оказа много голям, но отговарял в развитието си на 38-ма седмица (не ми каза колко тежи). Макар, че с мъжът ми бяхме решили да не питаме за пола и да бъде изненада, все пак се изкуших да попитам и познайте Simple Smile бебчо пак го скри....

И един въпрос, знае ли някой какви са фазите на стареене на плацентата? Казаха ми, че била втора степен на стареене?!?!?

Е, това е за сега, приятен ден на всички ви и внимавайте с разходките по леда Simple Smile))

# 277
  • Мнения: 2 274
Стайл, не се притеснявай  за плацентата, за този срок вече би трябвало да  е 3-та степен, а твоято все още е 2-ра  - това е по-добрия вариант!
Само внимавай в тази поледица...
Мен ме тресат якоо нервите,  започвам да съжалявам, че не постъпих днес, но ако бях постъпила щях да съжалявам, че съм останала събота и неделя - на мен не може да ми се угоди!!!!

# 278
  • Мнения: 523
ЗДРАВЕЙТЕ
  И ДА Е ЧЕСТИТО НОВОТО БЕБЕ СВЕТОСЛАВ НА МАМА И ТАТИ
Така де, все пак това е нашия месец, най-добрите новини са всеки ден по едно живо и здраво бебе с щастлива майка:)

Аз сега се прибирам, ходих да дам последните кръв и урина, ама брей кучи студ ей, добре че поне го дават да се оправя, че хич не ми се ражда в този студ, варненки не ви мисля Confused .
И днес пак за вече кой ли ден няма да мърдам  от къщи, ама цестита още ме мъчи, не ще и не ще да минава, макар че сутринта бях по-добре... ядосвам се на себе си, като власите, бахма...м... дето се давят на края Neutral Face
Поне си имам гости. Вчера едно 9 месечо бебе върша из къщи, тествахме и новото креватче хихи, спинка детето - 2 часа ни остави на спокойствие. А и малко мозъка си размърдах, върнах се малко към студенството (не че беше толкова далеч)  помагах за една курсова работа "анализ на печатна реклама" - ние спретнахме на новата услуга на БТК, за нета.  С кеф се разсеях малко от болежките.
Чудя се сега дали да се правя на домакиня и да чистя и готвя или да си хвана книжката и да мързелувам... май много мързелива съм станала  Wink  и все с бременността се измъквам, ама са си чисти оправдания  и мъжът ми не се връзва  Stuck Out Tongue Хъм, измислих го - компромисен вариант пооправям малко, мия чиниите, просвам прането и лягам да мързелувам, до довечера има време... пък и ми подариха една книжка: "Няма такава книга..." Людмил Станев (ако се чудите кой е, взе награда за една детска книжка, детска точно, толкова колкто Мечо ПУХ), която се чете за 1 час - горещо я препоръчвам - малко българска култура!
Спокоен ден момичета и стойте на топло:)

# 279
Цитат на: beti_bratanova
, И днес пак за вече кой ли ден няма да мърдам  от къщи, ама цестита още ме мъчи, не ще и не ще да минава, макар че сутринта бях по-добре... ядосвам се на себе си, като власите, бахма...м... дето се давят на края Neutral Face


що не взимаш някакъв антибиотик за цистита

# 280
  • Мнения: 523
marry_72:
Цитат
що не взимаш някакъв антибиотик за цистита


аа, страх ме е да взимам антибиотици...  дори да не е вече вредно за бебока, не ми се рискува ... ох никак не обичам аз химиите, особено антибиотиците, а мама е фармацефт хахаха, нали знаеш какво казват за децата на обущарите Wink

пак заваля сняг...Simple Smile но не ми пука, седя си, слушам си хубава музика, като стана от ПС-то ще си четя  книжка, ще си гушкам котарака, на топло... ще се наслаждавам на последните моменти възможно спокойствие, пожелавам ви го и на вас дами Stuck Out Tongue

# 281
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Здравйте, мамки!
Честит син на мама slyn4ogled! Да им е жив и здрав!
Хванало ни е шубето май  #Shocked  #Shocked , както прочетох!
и аз съм от стрхуващите се мами  #Shocked  #Shocked
Днес с тати ходихме да запишат сърдечните тонове на Беборан. Акушерката ме овърза с коланите, даде ми един бутон да натискам, когато се размества човечето, наду радиото   #Cussing out и вика:"Айде да слушате радио, че то на тоновете какво ще им слушате?! Скучно е  #Crazy  #Crazy"
Че като я метнах аз, викам й:"аз да не съм дошла радио да слушам  #Bad Talk !Спирай го и ни остави да си слушаме сърчицето на детенцето!  #Cussing out Пък на който му е скучно да излезе да се разходи или да си смени професията  Twisted Evil  Twisted Evil "
Много бях подразнена и възмутена  #Cussing out  #Cussing out  
Иначе и аз получавам контракции - периодични, неболезнени, боли ме кръстът, имам 1 см разкритие и маточната шийка е изгладена 50 %. Ще се раждаме тия дни  Praynig  Heart Eyes
Лекарката ми каза да не се ослушвам за секцио,ами да дойда да си родя като пич  ooooh!  и ми секна мераците за планирано секцио  #Silly .И татито беше много доволен, че не ми уйдиса на акъла  Sad
Сега сме се кротнали и се ослушваме  Rolling Eyes
ама, и аз незнам кога точно да тръгнем за болницата  Thinking
Ще я притеснявам докторката сегиз - тогиз и така.
Пола живот и здраве късно довечера ще си гушка бебката и аз ще ви информирам!

# 282
  • Мнения: 366
Godzilla, а аз въобще не се притеснявам, по-скоро ми се искаше да се ориентирам по стареенето на плацентата колко ми остава...... 3 ? 4? фази ли са или това няма отношение към скорошно раждане?

beti_bratanova, това с книжката е страхотно хубава идея. Вчера ми дадоха една книга и днес си четох цял следобед, после спах до 18,30 и сега съм толкова спокойна, както отдавна не съм била Simple Smile

Gena, супер, значи сигурно следващото бебе, което ще се роди ще е на Пола........ а гледам и ти не си далече Simple Smile...Стискам ви палци, както и на другите по-ранни февруарки, разбира се Simple Smile. И не се дърпай от нормалното раждане, то ако се наложи секцио е неизбежно, виж нормалното май по-трудно се налага в последно време ...

Февруарки, ще пускам нова тема вместо Годзила, че както знаете в понеделник тя влиза в родилното...... Бъдете снисходителни и ако объркам нещо, помагайте Simple Smile)))

# 283

Общи условия

Активация на акаунт